#Čakanie sa skončilo, rapové Vianoce k nám tento rok dorazili už v novembri. Stalo sa tak samozrejme kvôli tomu, že Viktor Sheen vydal svoj očakávaný album s názvom Impostor Syndrom. My sme ho samozrejme hneď niekoľkokrát otočili a toto sú naše prvé dojmy z neho, čítaj ďalej!
Sheen je späť
Album Impostor syndrom v sebe nesie 12 skladieb, ktoré sú rozdelené na Disk 1 (impostor) a Disk 2 (Syndrom). 7. decembra sa Viktor Sheen so svojou sólo show predstaví v O2 Arene, kde práve väčšina z nás očakávala ohlásenie pripravovaného projektu, ktorý v posledných mesiacoch leakoval na internet.
Viktor si však povedal, že nám s týmito očakávaniami trošku zamieša karty a najskôr zavesil IG story, že album v O2 Arene nebude… Pretože o polnoci vo štvrtok 7.11. rovno dorazí na všetky streamovacie služby. A domáci internet znovu vybuchol neuveriteľným ošiaľom…
Impostor syndróm
Impostor syndróm je psychologický jav, pri ktorom ľudia pochybujú o vlastných schopnostiach a úspechoch, často s pocitom, že sú „podvodníkmi“ alebo že ich úspechy nie sú zaslúžené. Tento stav sa vyznačuje strachom z odhalenia – ľudia veria, že ich talent a úspechy sú výsledkom šťastia, náhody, či prehnanej snahy, nie skutočných schopností. Aj keď majú z objektívneho pohľadu množstvo úspechov a uznania, vo vnútri často trpia neistotou a sebakritikou.
Zaujímavé spolupráce
Klasicky sme dostali featuringy iba toho najvyššieho kalibru. Zároveň to Viktor s nimi moc neprehnal, dostali sme hosťovačky „iba“ od mien ako SIMILIVINLIFE, Yzomandias, Nik Tendo a Saul. Na poslednom tracku „Ty a já“ sa objavuje na featuringu Lil Buca Near… Ktorý je podľa všetkého Viktorovým novým alteregom!
Celá táto záležitosť so Sheenovým alteregom je vlastne veľmi príjemným eastereggom, ktorým svedčí o jeho láske k tomu, čo robí. A to my veľmi oceňujeme. Keď si totiž otvoríš tento profil na Spotify, tak nájdeš na ňom nielen feat s „Viktorom“, ale takisto aj samostatnú skladbu. Tou je track s názvom „Balada“, ktorý nedávno leakoval na sociálnych sieťach. Je to vlastne (zamilovaný) track venovaný Viktorovej žene, pričom to pôsobí ako veľmi pekný skrytý bonus k albumu, vykryštalizovaná 13. skladba novej štúdiovky.
Nový videoklip
Spoločne s vydaním nového albumu sme sa dočkali aj prvého oficiálneho videoklipu. Ako je to už pri Viktorovi zvykom, nič iné ako kvalitu svetového formátu jednoducho čakať nemôžeš a to sa nám znovu potvrdilo. Samozrejme, vo vizuálnej podobe sme dostali track „Syndrom“, z ktorého sa vlastne celá pointa tejto témy odvinula. Pevne veríme, že sa k albumu dočkáme aj ďalších klipov takejto filmovej kvality, za nás rozhodne klobúk dole!
Záverečné zhrnutie
Viktor Sheen za nás jednoducho opäť dominoval. Z čisto subjektívneho hľadiska tu máme český rapový album roku, pričom to všetko si samozrejme ešte v záverečnom čase 2024 spoločne zhrnieme.
To, že Viktor dominuje, však nesúvisí v nijakom ohľade s egom. Práve naopak, nový album je pokora, láska, cit a dôraz na umeleckú hodnotu a rapovú spoveď. To všetko dohromady dáva krásny dôkaz toho, ako vyspelým interpretom sa Viktor Sheen za uplynulé roky stal. Z jeho novej dosky sme mali obrovské očakávania… A Lil Buca Near ich dokázal zase raz nielen naplniť, ale takisto aj prekonať. Klobúk dole.
Zdieľať na
Zdieľaní