RECENZIA Sergei Barracuda neustále prosperuje: Jeho nový album je opäť kvalita

Sergei Barracuda

Sergei Barracuda vydal nový album (Zdroj: Instagram.com/sbarracuda)

#Žijeme jedno z najúrodnejších období domáceho rapu za posledného rapu. A to nielen na slovenskej rapovej scéne, ale aj v rámci tej českej. Najnovšie nás svojím novým projektom potešil aj sám Sergei Barracuda, ktorý tradične uvaril kvalitný album, na ktorý sme sa pre teba pozreli o čosi bližšie. Čo sme dostali v podobe projektu Růst & Prosperita?

Sergei Barracuda stále rastie a prosperuje

Po minuloročnom albume Finesa bola z nášho pohľadu otázne, či sa Sergei ešte má kam posunúť, pretože Finesa patrí azda medzi to najlepšie, čo sme od neho dosiaľ počuli.

Spolu s vydaním nového albumu nám zároveň Sergei poslal aj ďalší videoklip, konkrétne na skladbu „Oblíbený interpret“. Vizuál pod taktovkou Produkce beze strachu priniesla opäť najvyššiu kvalitu a treba podotknúť aj to, že tento track bol nahraný v Atlante v štúdiu ABS. Pre predstavu, v tomto štúdiu nahrávajú také mená, ako 21 Savage, Metro Boomin, LiL Baby, Offset alebo Ski Mask the Slump God!

Sergeiov najnovší album je veľmi bohatý. Bohatý na tracky, bohatý na silné spolupráce a bohatý aj na kvalitné produkcie. Dostali sme tradičný Sergeiov zvuk, ale opäť o čosi viac vyzretý a celý album napriek solídnym 16 trackom ubieha pomerne rýchlo. Počúval sa nám veľmi príjemne, pričom napriek starým známym témam dostávame na ne opäť o čosi iný pohľad a technická úroveň je opäť o čosi vyššie. 

V trackliste sme našli aj niekoľko predošle vydaných trackov, ako napríklad „Láska je když…“, „Bouře“, „Jeď“, „Mr. Sergei B“ alebo aj „Asteroidy“, kde Sergeovi chrbát kryje Rollsout. Čo sa týka ďalších featov, po Sergeiovom boku môžeme počuť mená ako Smack, Block 125, sak10denz, Ektor, Dollar Prync, Saimonsa, Palermo alebo aj Dokkeytino. 

Po tomto albume sa zdvíha cena…

Pri albumoch, kde už je viac trackov vonku ešte pred samotným vydaním, sa zvykne stať, že v trackliste už nič lepšie žiaľ nenájdeme. Veľmi milo nás album Růst & Prosperita v tomto smere prekvapil, keďže aj dosiaľ nepočuté tracky sú veľmi kvalitné a majú potenciál stať sa hitom.

Ako dobrý príklad môžeme uviesť napríklad skladbu „Himaláje II“, na ktorej si zahosťoval slovenský playa sak10denz. Za zmienku stojí napríklad ale aj úvodný track, ktorým je skladba „Dobré ráno“. Má veľmi pohodovú atmosféru, ale za to kvalitný flow a pekne načrtne atmosféru zvyšku projektu. 

S kým sa chceš pretekať?

Celkové dojmy z albumu Růst & Prosperita sú na našej strane naozaj pozitívne.

Projekt v sebe nesie typický Sergeiov rukopis, pričom priniesol nielen drsné tracky, ale aj melodické skladby, či hlbšie záležitosti. To však neznamená, že Sergei zjemnil, práve naopak. Vo svojom rapovom prejave sa opäť ukázal aj v tvrdších formách, avšak s nadhľadom, ktorý je takto na vrchole scény určite opodstatnený. Po hudobnej stránke sa tomu naozaj nedá čo vytknúť a za nás už na záver len toľko, že Sergei Barracuda pre svojich fanúšikov opäť uvaril kvalitný album, po ktorom rozhodne nikto nemôže byť sklamaný!

Album Růst & Prosperita si už aj ty môžeš vypočuť na všetkých streamovacích službách!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame