REBRÍČEK Toto je TOP 10 najlepších československých producentov súčasnosti

DJ Wich

Najlepší domáci producenti (Zdroj: Instagram.com/djwich + specialbeatz)

#Je naozaj pravda a realita, že vo veľkom množstve trackov hraje hlavnú úlohu produkcia a podmaz daného singlu. Producenti vedia vyčarovať aj zo zdanlivo mainstreamového tracku klubový banger či track, ktorý si pustíte každý deň. V rebríčku nájdeš už doslova producentské legendy našej scény, ale musíme len upozorniť, že ide o subjektívny rebríček, a budeme rešpektovať, ak nám do komentárov slušnou formou vyjadríš kto vám tam chýba, a prečo.

Najlepší domáci producenti

Bolo mimoriadne ťažké zostaviť 10 najlepších mien z radov producentov, a veľa chalanov sa do rebríčka nevošlo. Ako už sme spomínali, práve producenti sú veľmi svetlým bodom našej scény. Čo sa týka „mladíkov“, do rebríčka sa nevošli Pilate, Amida, Norbert Ronin, skvelý Ján Lednický či aj talentovaný a špecifický Dualit Beatz. Keďže je rebríček aktuálne zostavený z najhorúcejších a najžiadanejších, teda pochopiteľne asi aktuálne aj najlepších mien, nevošli sa do neho už dá sa povedať legendy ako DJ Hajtkovič či Jožko Engerer. Veľmi tesne rebríček minul dvojicu Filipian a DJ Fatte.

10. NobodyListen

Pre niekoho je možno tento producent a jeho umiestnenie v rebríčku veľké prekvapenie, no my sme sa rozhodli ho sem zaradiť. Nobodyho produkcia je skrátka jedinečná a aktuálne je jeho meno poriadne žiarivé. Atmosféra, ktorú vie svojimi beatmi navnadiť je neskutočná. 

9. Kenny Rough

Deviata priečka patrí ďalšiemu ďalšiemu dobre známemu producentovi – Kennymu. Kennyho určite všetci poznáajú najmä zo spoluprác so skvelým českým raperom Pauliem Garandom. Jeho prácu môžme sledovať už nejaký ten piatok a určite aj vďaka jeho skvelým instrumentalom je Paulie tam, kde je teraz. Viac hádam písať netreba, každý kto pozná jeho tvorbu usúdi, že sem patrí.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
THROWBACK Keď Suvereno rozbíjal klub za klubom: Pamätáš si tento legendárny banger?

8. Abe

Abe Abe Abe Abe. Už sa to pomaly začína stávať legendárne. Okrem legendárnej crew H16 sa Abe za svoju kariéru predstavil na mimoriadne kvalitných hosťovačkách. K najlepším producentom u nás patrí už dlhší čas, takže v tomto prípade nie je o čom. Radi by sme od neho zase počuli niečo nové!

7. Peter Pann

Kaliho dvorný producent samozrejme nemôže chýbať v našom rebríčku. To, že je meno Kali tak vysoko, je určite zásluha aj Petra Panna, s ktorým to ťahá už naozaj dlho, a musíme uznať, že im spolupráca maximálne svedčí. Každý nový album, všetky nové zvuky nás neustále tešia. Tento producent si drží vysoký štandard už naozaj dlho, takže v rebríčku chýbať nemohol.

6. Maiky Beatz

Nie nie, ani skvelý Maiky tu chýbať nemohol. Asi tak od albumu Kontrafakt Navždy je jeho meno veľmi známe, a jeho tvorba a spolupráce sa radia k najkvalitnejším. Aj keď pre veľa ľudí patrí stále k mladým producentom, Maiky je už ozaj ostrieľaný, a takpovediac si už nemá čo dokazovať. 

5. Grimaso

Ani Grimaso v našom rebríčku nechýba. Opäť v rámci legendárnej crew H16 mal pod palcom mnohé zásadné single a Grimo patrí už dlhodobo medzi špičku slovenských producentov. Na najlepších albumoch našej scény nezvykne chýbať jeho meno, čo hovorí asi samé za seba!

4. Dalyb

Či už člena kontroverznej formácie Haha Crew máš, alebo nemáš radi, musíš uznať, že odkedy je na scéne, jeho hudby patria k tým najlepším, ktoré tu máme. Celkovo práve Dalyba označovali fanúšikovia za najsvetlejší bod Haha. Dalibor sa však dlhšie na nových producentských veciach nepredstavil, takže dúfame, že sa to čoskoro zmení!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nik Tendo a Ben Cristovao vydali spoločné EP: Aký dobrý je tento projekt?

3. Smart

A ostrieľaným Smartom sa dostávame do finálnej trojky. Tento producent patrí k „starým harcovníkom“ našej scény. Ako producent je neskutočne kreatívny a jeho tvorba je naozaj špičková. Albumy od DMS či veľa iných hosťovačiek nám len potvrdzujú to, čo už dávno každý vie. Smartove miesto v rebríčku je maximálne zaslúžené!

2. Special Beatz

Druhé miesto – Paťo aka Special. Dvorný Pil Ciho producent patrí aktuálne k tomu najlepšiemu (ak nie k najlepšiemu), čo u nás máme. Specialove beaty majú v sebe niečo, čo nemajú hudby nikoho iného na scéne. Neskutočne veľké množstvo mega kvalitných spoluprác nie len s Pil Cim urobili z Paťa jedného z najlepších beatmakerov. Ako sa sám vyjadril: Na československej scéne si už nemá čo dokazovať.

1. DJ Wich

Tak, a kto iný by mohol tento rebríček uzatvárať? Legendárny DJ Wich, ku ktorému azda netreba ani nič písať. Za celé tie roky sa dokázal udržať na absolútnom vrchole scény, a stále dokáže tvoriť tie najšpičkovejšie a najkvalitnejšie veci.

A sme na konci! Ak i zvládol prísť až sem, tak ti ďakujeme. V komentároch budeme čakať na tvoje názory a postrehy, ktoré ku nášmu rebríčku máš!

Sleduj nás aj na Instagrame

Odporúčame