Rebríček 30 najlepšie hodnotených seriálových epizód všetkých čias: Nájdeš tu Mr. Robot aj Game of Thrones, prvú priečku obsadila drogová tematika

Najlepšie seriálové epizódy

Najlepšie hodnoteným epizódam v histórii televíznych seriálov dali hodnotenie tisíce ľudí (foto: Mollie Sivaram/Unsplash)

#Mnohí z nás si púšťajú seriály aj k bežným činnostiam a niektoré nás upútajú natoľko, že sa od nich nevieme odtrhnúť celé hodiny. História seriálov sa datuje od roku 1947. Išlo o sitcom Mary Kay and Johnny, ktorý sa vysielal v USA až do roku 1950.

Už vtedy sa pravdepodobne začala vyvíjať láska ľudí k príbehom na pokračovanie vysielaným v televízii. Dnes máme takmer neobmedzený prístup k rôznym platformám vrátane Netflixu, HBO Max či Disney Plus a každý deň sa môžeme rozhodnúť pozrieť si epizódu z tisícok seriálov rôznych svetových produkcií.

Niektoré z nich sú nekonečným opakovaním tej istej zápletky, niektoré produkujú nudné pokračovania len kvôli peniazom. A hoci sa seriály najviac hodnotia ako celky, často sa zabúda na jednotlivé epizódy, ktoré dokážu vysoko prekonať úroveň seriálu. Poďme sa spoločne pozrieť na najlepšie seriálové epizódy v histórii podľa IMDb.

30. A Regular Epic Final Battle – seriál Regular Show (9,8/10)

Seriál Regular Show sa vysielal od roku 2009 do roku 2017 a získal si mnoho priaznivcov. Táto epizóda je finálnou časťou celého seriálu. Základom deja je záverečná epická bitka o záchranu vesmíru. Čo je pozoruhodné, epizóda má len 11 minút.

29. Time’s Arrow – BoJack Horseman (9,8/10)

Seriál BoJack Horseman skončil pomerne nedávno, len v roku 2020. Táto epizóda, ktorá sa s hodnotením 9,8 dostala na 29. priečku medzi najlepšie hodnotenými epizódami, je z roku 2017. Ide o časť, v ktorej Beatrice Sugarman počas debutantskej párty spoznáva rebela – Butterscotch Horsemana.

28. Warrior – Útok na Titána (9,8/10)

Útok na Titána (v origináli Šingeki no kjodžin) je japonský seriál, ktorý sa vysiela od roku 2013 až dodnes. Epizóda Warrior je z roku 2017, má 24 minút a získala si obdivuhodné množstvo priaznivcov. Na IMDb ju hodnotilo až vyše 32-tisíc ľudí.

27. Free Churro – BoJack Horseman (9,8/10)

Áno, správne – tento seriál sme tu už mali. A niekoľkokrát ešte mať budeme. V epizóde Free Churro, ktorá má 26 minút, BoJack prednáša na pohrebe smútočnú reč.

 

26. One For All – Moja hrdinská akadémia (9,8/10)

Seriál, ktorý beží od roku 2016, je o chlapcovi bez akýchkoľvek schopností, ktorý miluje superhrdinov. Je odhodlaný zapísať sa do prestížnej akadémie hrdinov a naučiť sa, čo to naozaj znamená byť hrdinom. Táto epizóda má 23 minút a je z roku 2018.

25. ronny/lilly – Barry (9,8/10)

Seriál Barry sa točí okolo nájomného vraha zo Stredozápadu, ktorý sa presťahuje do Los Angeles. Vysiela sa dodnes. Epizóda ronny-lilly je prvou dlhšou v tomto rebríčku, má 38 minút a odvysielaná bola v roku 2019.

24. Vichnaya Pamyat – Černobyľ (9,8/10)

Jedným z najlepšie hodnotených seriálov je Černobyľ, ktorý opisuje udalosti počas výbuchu v jadrovej elektrárni na Ukrajine a po ňom. Niet divu, že do TOP30 najlepšie hodnotených epizód sa dostala aj finálna piata epizóda seriálu s názvom Vichnaya Pamyat. Má 72 minút.

23. The Phantom Apprentice – Star Wars: Klonové vojny (9,8/10)

Animovaný seriál sa vysielal do roku 2020. Práve z tohto roku pochádza aj desiata epizóda finálnej série, v ktorej sa Ahsoka postaví do čela útoku proti Maulovým silám na Mandalore. Maul cíti blížiaci sa chaos a hrá vypočítavú hru, aby si zabezpečil vlastné prežitie. S týmto obľúbeným seriálom sa v rebríčku ešte dvakrát stretneme.

22. Shattered – Star Wars: Klonové vojny (9,8/10)

Zatiaľ čo predošlú epizódu Klonových vojen hodnotilo vyše 12-tisíc ľudí, túto, predposlednú epizódu seriálu, hodnotilo viac než 11-tisíc divákov. Zápletka sa točí okolo udalostí po zajatí Maula na Mandalore. Ahsokina cesta k Rade Jediov je prerušená rozkazom 66 a celý svet sa prevráti hore nohami.

21. Everyone’s Waiting – Odpočívaj v pokoji (9,9/10)

Úspešný seriál, ktorý možno poznáš pod anglickým názvom Six Feet Under, rozpráva príbeh dysfunkčnej rodiny, ktorá prevádzkuje nezávislý pohrebný ústav v Los Angeles. Ide o poslednú epizódu celého seriálu, ktorá bola odvysielaná v roku 2005.

20. Midnight Sun – Útok na Titána (9,9/10)

24-minútová epizóda bola odvysielaná v roku 2019 a toto skvelé hodnotenie získala vďaka úctyhodným viac než 40-tisíc divákom.

19. The View from Halfway Down – BoJack Horseman (9,9/10)

V najlepšej tridsiatke epizód v histórii sa BoJack Horseman vyskytuje viackrát. V tejto epizóde sa BoJack znova spojí so známymi tvárami zo svojej minulosti.

18. End of The Prologue – Vinland Saga (9,9/10)

Aj v prípade Vinland Sagy ide o animovaný seriál, v ktorom sa Thorfinn vydáva na cestu s vrahom svojho otca, aby sa pomstil, bojoval ako čestný bojovník a vzdal poctu svojmu otcovi. Vysiela sa od roku 2019.

17. Re; – Kód Geass (9,9/10)

Animovaný seriál Kód Geass sa vysielal v rokoch 2006 až 2012. Epizóda Re;, ktorá sa stala jednou z najúspešnejších z celého seriálu, bola pritom odvysielaná v roku 2008, a teda nešlo o finálovú epizódu, ako pri väčšine seriálov.

16. The War Hammer Titan – Útok na Titána (9,9/10)

Je to prvá z dvoch epizód seriálu Útok na Titána, ktorá bola odvysielaná v roku 2021 a stihla sa dostať do tohto rebríčka. Na 16. priečku epizódu posunulo viac než 56-tisíc pozitívnych hodnotení divákov.

15. Assault – Útok na Titána (9,9/10)

Aj táto epizóda bola odvysielaná v roku 2021. Hodnotilo ju viac než 73-tisíc ľudí. Epizóda približuje prebiehajúci boj v uliciach Libéria medzi marleyskými bojovníkmi a démonmi z ostrova Paradis.

14. Face Off – Breaking Bad (9,9/10)

Prvá z troch najlepšie hodnotených epizód seriálu Breaking Bad je na štrnástom mieste. V tejto epizóde jedného z hlavných hrdinov Jesseho privedenú na FBI, kde chcú vyzistiť jeho znalosti o ricíne. V poslednom úsilí zabiť Gusa musí Walt požiadať o pomoc svojho starého nepriateľa. Ak sa chceš o seriáli dozvedieť viac, len čítaj ďalej, ešte ho budeme spomínať.

13. Memories of the Future – Útok na Titána (9,9/10)

Prvá tohtoročná epizóda v rebríčku! Memories of the Future bola odvysielaná v tomto roku a už ju hodnotilo takmer 50-tisíc ľudí.

12. I Will Never Give Up – Čepeľ, ktorá ničí démonov (9,9/10)

Animovaný seriál sa vysiela od roku 2019 až dodnes. Seriál ti predstaví rodinu, na ktorú zaútočia démoni a prežijú len dvaja členovia – Tanjiro a jeho sestra Nezuko, ktorá sa pomaly mení na démona. Tanjiro sa chce stať zabijakom démonov, aby pomstil svoju rodinu a vyliečil svoju sestru. Epizóda bola odvysielaná v roku 2022.

11. From You, 2000 Years Ago – Útok na Titána (9,9/10)

Napriek tomu, že táto epizóda bola odvysielaná ešte len v roku 2022, ju stihlo ohodnotiť viac než 47-tisíc ľudí. Eren zbúra všetky múry na ostrove Paradis a vypustí obrie titány. Pomocou Ciest oznámi Eldianom, že chce zničiť celý zvyšok sveta a zabiť všetkých mimo ostrova Paradis.

10. A Barrage of Powerful Techniques! The Fierce Attacks of the Worst Generation! – One Piece (9,9/10)

Seriál, ktorý vychádza od roku 1999, priniesol túto epizódu v aktuálnej sezóne a u ľudí okamžite bodovala. Dej seriálu je zameraný na dobrodružstvá Monkey D. Luffyho a jeho pirátskej posádky, ktorej cieľom je nájsť najväčší poklad, aký kedy legendárny Pirát zanechal, Gold Roger.

9. The Rains of Castamere – Hra o tróny (9,9/10)

Vyše sto tisíc hodnotení a 9,9 bodov z 10 možných. Hra o tróny sa zapísala do dejín seriálovej tvorby a získala si milióny priaznivcov. Veľkolepým finále skončila v roku 2019, no mnoho ľudí sa aj vďaka seriálu dostalo aj ku knižnej predlohe.

8. Felina – Breaking Bad (9,9/10)

Epizóda Felina zobrazuje Waltera Whitea, ktorý sa počas svojho posledného návratu do Albuquerque naposledy pokúsi zabezpečiť budúcnosť svojej rodiny, pričom navštívi aj starých nepriateľov. Hodnotilo ju vyše 111-tisíc divákov.

7. Battle of the Bastards – Hra o tróny (9,9/10)

Kvalitu seriálu Hra o tróny potvrdzuje aj to, že v najlepšej desiatke má hneď tri epizódy. Battle of the Bastards je šesťdesiatminútovou jazdou, ktorej viac ako 204-tisíc ľudí udelilo priemerné hodnotenie 9,9 bodov z možných 10. Ani v tomto prípade však nejde o jednu z posledných epizód. Odvysielaná bola v roku 2016.

6. The Winds of Winter – Hra o tróny (9,9/10)

Aj táto epizóda pochádza ešte z roku 2016 a teda zo šiestej série, čo bolo tri roky predtým, ako seriál skončil veľkolepým finále. Dejovo išlo o napínavú epizódu a vyše 144-tisíc ľudí jej udelilo priemerné hodnotenie 9,9.

5. 407 Proxy Authentication Required – Mr. Robot (9,9/10)

Seriál, vďaka ktorému väčšina z nás spoznala brilantného herca menom Rami Malek, sa má tiež čím chváliť. Svojho času išlo o jeden z najoceňovanejších a najsledovanejších seriálov a popularitu si drží aj v tvrdej konkurencii novovznikajúcich seriálov.

4. Victory and Death – Star Wars: Klonové vojny (9,9/10)

Klonové vojny od Star Wars boli mimoriadne úspešným projektom, ktorý ľuďom priblížil svet Star Wars ešte lepšie než filmy z tohto prostredia. Vo veľkolepom finále seriálu musia Ahsoka a Rex použiť svoj dôvtip a schopnosti, aby prežili búrlivý koniec klonových vojen.

3. Perfect Game – Útok na titána (9,9/10)

Pomyselný bronzový stupienok víťazov patrí opäť mimoriadne obľúbenému seriálu Útok na titána. Jeho predpokladaný koniec je naplánovaný na rok 2023 a je otázne, ako sa bude epizódam dariť aj po skončení seriálu. Dej seriálu je o mladom Erenovi Jaegerovi, ktorý sa po zničení jeho rodného mesta a zabití jeho matky zaprisahá, že očistí Zem od obrovských humanoidných Titanov, ktorí priviedli ľudstvo na pokraj vyhynutia. Ide o adaptáciu komixovej manga predlohy. Tento seriál sa vyznačuje aj pomerne desivo vyzerajúcimi animáciami.

2. Hero – Útok na titána (9,9/10)

Podbne ako pri predchádzajúcej epizóde, aj táto bola odvysielaná v roku 2019. Ak máš v láske práve tento žáner, seriál Útok na titána by si určite nemal prehliadnuť, súdiac podľa mimoriadne dobre hodnotených epizód to nebude len strata času. V prospech seriálu navyše hrá aj to, že epizódy sú kratšie, majú len okolo 24 minút. Jednoznačne môžeme povedať, že podľa hodnotenia epizód ide o jeden z najlepších seriálov.

1. Ozymandias – Breaking Bad (10/10)

Tak, ako jeden prsteň vládol všetkým v Pánovi prsteňov, aj epizóda Ozymandias vládne všetkým epizódam seriálov. Ako jediná totiž dosiahla z počtu vyše 167-tisíc hodnotení priemerné skóre 10/10. Tento skvostný seriál predstavuje učiteľa chémie Waltera Whitea s diagnózou neoperovateľnej rakoviny pľúc, ktorý sa pustí do výroby a predaja metamfetamínu a na svojej ceste spolu s parťákom Jessem zažijú napínavé chvíle.

Seriál Breaking Bad (po slovensky Perníkový tatko) vysielalo obrovské množstvo zahraničných staníc a stal sa z neho ťažko zdolateľný fenomén. Pre fanúšikov však jazda nekončí a Bob Odenkirk si zopakoval rolu Saula Goodmana v seriáli Better Call Saul, ktorého epizódy sú tiež veľmi dobre hodnotené. Práve tie majú potenciál byť o niekoľko mesiacov v TOP30.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, imdb.com
Odporúčame