Rebríček 30 najlepšie hodnotených seriálových epizód všetkých čias: Nájdeš tu Mr. Robot aj Game of Thrones, prvú priečku obsadila drogová tematika

Najlepšie seriálové epizódy

Najlepšie hodnoteným epizódam v histórii televíznych seriálov dali hodnotenie tisíce ľudí (foto: Mollie Sivaram/Unsplash)

#Mnohí z nás si púšťajú seriály aj k bežným činnostiam a niektoré nás upútajú natoľko, že sa od nich nevieme odtrhnúť celé hodiny. História seriálov sa datuje od roku 1947. Išlo o sitcom Mary Kay and Johnny, ktorý sa vysielal v USA až do roku 1950.

Už vtedy sa pravdepodobne začala vyvíjať láska ľudí k príbehom na pokračovanie vysielaným v televízii. Dnes máme takmer neobmedzený prístup k rôznym platformám vrátane Netflixu, HBO Max či Disney Plus a každý deň sa môžeme rozhodnúť pozrieť si epizódu z tisícok seriálov rôznych svetových produkcií.

Niektoré z nich sú nekonečným opakovaním tej istej zápletky, niektoré produkujú nudné pokračovania len kvôli peniazom. A hoci sa seriály najviac hodnotia ako celky, často sa zabúda na jednotlivé epizódy, ktoré dokážu vysoko prekonať úroveň seriálu. Poďme sa spoločne pozrieť na najlepšie seriálové epizódy v histórii podľa IMDb.

30. A Regular Epic Final Battle – seriál Regular Show (9,8/10)

Seriál Regular Show sa vysielal od roku 2009 do roku 2017 a získal si mnoho priaznivcov. Táto epizóda je finálnou časťou celého seriálu. Základom deja je záverečná epická bitka o záchranu vesmíru. Čo je pozoruhodné, epizóda má len 11 minút.

29. Time’s Arrow – BoJack Horseman (9,8/10)

Seriál BoJack Horseman skončil pomerne nedávno, len v roku 2020. Táto epizóda, ktorá sa s hodnotením 9,8 dostala na 29. priečku medzi najlepšie hodnotenými epizódami, je z roku 2017. Ide o časť, v ktorej Beatrice Sugarman počas debutantskej párty spoznáva rebela – Butterscotch Horsemana.

28. Warrior – Útok na Titána (9,8/10)

Útok na Titána (v origináli Šingeki no kjodžin) je japonský seriál, ktorý sa vysiela od roku 2013 až dodnes. Epizóda Warrior je z roku 2017, má 24 minút a získala si obdivuhodné množstvo priaznivcov. Na IMDb ju hodnotilo až vyše 32-tisíc ľudí.

27. Free Churro – BoJack Horseman (9,8/10)

Áno, správne – tento seriál sme tu už mali. A niekoľkokrát ešte mať budeme. V epizóde Free Churro, ktorá má 26 minút, BoJack prednáša na pohrebe smútočnú reč.

 

26. One For All – Moja hrdinská akadémia (9,8/10)

Seriál, ktorý beží od roku 2016, je o chlapcovi bez akýchkoľvek schopností, ktorý miluje superhrdinov. Je odhodlaný zapísať sa do prestížnej akadémie hrdinov a naučiť sa, čo to naozaj znamená byť hrdinom. Táto epizóda má 23 minút a je z roku 2018.

25. ronny/lilly – Barry (9,8/10)

Seriál Barry sa točí okolo nájomného vraha zo Stredozápadu, ktorý sa presťahuje do Los Angeles. Vysiela sa dodnes. Epizóda ronny-lilly je prvou dlhšou v tomto rebríčku, má 38 minút a odvysielaná bola v roku 2019.

24. Vichnaya Pamyat – Černobyľ (9,8/10)

Jedným z najlepšie hodnotených seriálov je Černobyľ, ktorý opisuje udalosti počas výbuchu v jadrovej elektrárni na Ukrajine a po ňom. Niet divu, že do TOP30 najlepšie hodnotených epizód sa dostala aj finálna piata epizóda seriálu s názvom Vichnaya Pamyat. Má 72 minút.

23. The Phantom Apprentice – Star Wars: Klonové vojny (9,8/10)

Animovaný seriál sa vysielal do roku 2020. Práve z tohto roku pochádza aj desiata epizóda finálnej série, v ktorej sa Ahsoka postaví do čela útoku proti Maulovým silám na Mandalore. Maul cíti blížiaci sa chaos a hrá vypočítavú hru, aby si zabezpečil vlastné prežitie. S týmto obľúbeným seriálom sa v rebríčku ešte dvakrát stretneme.

22. Shattered – Star Wars: Klonové vojny (9,8/10)

Zatiaľ čo predošlú epizódu Klonových vojen hodnotilo vyše 12-tisíc ľudí, túto, predposlednú epizódu seriálu, hodnotilo viac než 11-tisíc divákov. Zápletka sa točí okolo udalostí po zajatí Maula na Mandalore. Ahsokina cesta k Rade Jediov je prerušená rozkazom 66 a celý svet sa prevráti hore nohami.

21. Everyone’s Waiting – Odpočívaj v pokoji (9,9/10)

Úspešný seriál, ktorý možno poznáš pod anglickým názvom Six Feet Under, rozpráva príbeh dysfunkčnej rodiny, ktorá prevádzkuje nezávislý pohrebný ústav v Los Angeles. Ide o poslednú epizódu celého seriálu, ktorá bola odvysielaná v roku 2005.

20. Midnight Sun – Útok na Titána (9,9/10)

24-minútová epizóda bola odvysielaná v roku 2019 a toto skvelé hodnotenie získala vďaka úctyhodným viac než 40-tisíc divákom.

19. The View from Halfway Down – BoJack Horseman (9,9/10)

V najlepšej tridsiatke epizód v histórii sa BoJack Horseman vyskytuje viackrát. V tejto epizóde sa BoJack znova spojí so známymi tvárami zo svojej minulosti.

18. End of The Prologue – Vinland Saga (9,9/10)

Aj v prípade Vinland Sagy ide o animovaný seriál, v ktorom sa Thorfinn vydáva na cestu s vrahom svojho otca, aby sa pomstil, bojoval ako čestný bojovník a vzdal poctu svojmu otcovi. Vysiela sa od roku 2019.

17. Re; – Kód Geass (9,9/10)

Animovaný seriál Kód Geass sa vysielal v rokoch 2006 až 2012. Epizóda Re;, ktorá sa stala jednou z najúspešnejších z celého seriálu, bola pritom odvysielaná v roku 2008, a teda nešlo o finálovú epizódu, ako pri väčšine seriálov.

16. The War Hammer Titan – Útok na Titána (9,9/10)

Je to prvá z dvoch epizód seriálu Útok na Titána, ktorá bola odvysielaná v roku 2021 a stihla sa dostať do tohto rebríčka. Na 16. priečku epizódu posunulo viac než 56-tisíc pozitívnych hodnotení divákov.

15. Assault – Útok na Titána (9,9/10)

Aj táto epizóda bola odvysielaná v roku 2021. Hodnotilo ju viac než 73-tisíc ľudí. Epizóda približuje prebiehajúci boj v uliciach Libéria medzi marleyskými bojovníkmi a démonmi z ostrova Paradis.

14. Face Off – Breaking Bad (9,9/10)

Prvá z troch najlepšie hodnotených epizód seriálu Breaking Bad je na štrnástom mieste. V tejto epizóde jedného z hlavných hrdinov Jesseho privedenú na FBI, kde chcú vyzistiť jeho znalosti o ricíne. V poslednom úsilí zabiť Gusa musí Walt požiadať o pomoc svojho starého nepriateľa. Ak sa chceš o seriáli dozvedieť viac, len čítaj ďalej, ešte ho budeme spomínať.

13. Memories of the Future – Útok na Titána (9,9/10)

Prvá tohtoročná epizóda v rebríčku! Memories of the Future bola odvysielaná v tomto roku a už ju hodnotilo takmer 50-tisíc ľudí.

12. I Will Never Give Up – Čepeľ, ktorá ničí démonov (9,9/10)

Animovaný seriál sa vysiela od roku 2019 až dodnes. Seriál ti predstaví rodinu, na ktorú zaútočia démoni a prežijú len dvaja členovia – Tanjiro a jeho sestra Nezuko, ktorá sa pomaly mení na démona. Tanjiro sa chce stať zabijakom démonov, aby pomstil svoju rodinu a vyliečil svoju sestru. Epizóda bola odvysielaná v roku 2022.

11. From You, 2000 Years Ago – Útok na Titána (9,9/10)

Napriek tomu, že táto epizóda bola odvysielaná ešte len v roku 2022, ju stihlo ohodnotiť viac než 47-tisíc ľudí. Eren zbúra všetky múry na ostrove Paradis a vypustí obrie titány. Pomocou Ciest oznámi Eldianom, že chce zničiť celý zvyšok sveta a zabiť všetkých mimo ostrova Paradis.

10. A Barrage of Powerful Techniques! The Fierce Attacks of the Worst Generation! – One Piece (9,9/10)

Seriál, ktorý vychádza od roku 1999, priniesol túto epizódu v aktuálnej sezóne a u ľudí okamžite bodovala. Dej seriálu je zameraný na dobrodružstvá Monkey D. Luffyho a jeho pirátskej posádky, ktorej cieľom je nájsť najväčší poklad, aký kedy legendárny Pirát zanechal, Gold Roger.

9. The Rains of Castamere – Hra o tróny (9,9/10)

Vyše sto tisíc hodnotení a 9,9 bodov z 10 možných. Hra o tróny sa zapísala do dejín seriálovej tvorby a získala si milióny priaznivcov. Veľkolepým finále skončila v roku 2019, no mnoho ľudí sa aj vďaka seriálu dostalo aj ku knižnej predlohe.

8. Felina – Breaking Bad (9,9/10)

Epizóda Felina zobrazuje Waltera Whitea, ktorý sa počas svojho posledného návratu do Albuquerque naposledy pokúsi zabezpečiť budúcnosť svojej rodiny, pričom navštívi aj starých nepriateľov. Hodnotilo ju vyše 111-tisíc divákov.

7. Battle of the Bastards – Hra o tróny (9,9/10)

Kvalitu seriálu Hra o tróny potvrdzuje aj to, že v najlepšej desiatke má hneď tri epizódy. Battle of the Bastards je šesťdesiatminútovou jazdou, ktorej viac ako 204-tisíc ľudí udelilo priemerné hodnotenie 9,9 bodov z možných 10. Ani v tomto prípade však nejde o jednu z posledných epizód. Odvysielaná bola v roku 2016.

6. The Winds of Winter – Hra o tróny (9,9/10)

Aj táto epizóda pochádza ešte z roku 2016 a teda zo šiestej série, čo bolo tri roky predtým, ako seriál skončil veľkolepým finále. Dejovo išlo o napínavú epizódu a vyše 144-tisíc ľudí jej udelilo priemerné hodnotenie 9,9.

5. 407 Proxy Authentication Required – Mr. Robot (9,9/10)

Seriál, vďaka ktorému väčšina z nás spoznala brilantného herca menom Rami Malek, sa má tiež čím chváliť. Svojho času išlo o jeden z najoceňovanejších a najsledovanejších seriálov a popularitu si drží aj v tvrdej konkurencii novovznikajúcich seriálov.

4. Victory and Death – Star Wars: Klonové vojny (9,9/10)

Klonové vojny od Star Wars boli mimoriadne úspešným projektom, ktorý ľuďom priblížil svet Star Wars ešte lepšie než filmy z tohto prostredia. Vo veľkolepom finále seriálu musia Ahsoka a Rex použiť svoj dôvtip a schopnosti, aby prežili búrlivý koniec klonových vojen.

3. Perfect Game – Útok na titána (9,9/10)

Pomyselný bronzový stupienok víťazov patrí opäť mimoriadne obľúbenému seriálu Útok na titána. Jeho predpokladaný koniec je naplánovaný na rok 2023 a je otázne, ako sa bude epizódam dariť aj po skončení seriálu. Dej seriálu je o mladom Erenovi Jaegerovi, ktorý sa po zničení jeho rodného mesta a zabití jeho matky zaprisahá, že očistí Zem od obrovských humanoidných Titanov, ktorí priviedli ľudstvo na pokraj vyhynutia. Ide o adaptáciu komixovej manga predlohy. Tento seriál sa vyznačuje aj pomerne desivo vyzerajúcimi animáciami.

2. Hero – Útok na titána (9,9/10)

Podbne ako pri predchádzajúcej epizóde, aj táto bola odvysielaná v roku 2019. Ak máš v láske práve tento žáner, seriál Útok na titána by si určite nemal prehliadnuť, súdiac podľa mimoriadne dobre hodnotených epizód to nebude len strata času. V prospech seriálu navyše hrá aj to, že epizódy sú kratšie, majú len okolo 24 minút. Jednoznačne môžeme povedať, že podľa hodnotenia epizód ide o jeden z najlepších seriálov.

1. Ozymandias – Breaking Bad (10/10)

Tak, ako jeden prsteň vládol všetkým v Pánovi prsteňov, aj epizóda Ozymandias vládne všetkým epizódam seriálov. Ako jediná totiž dosiahla z počtu vyše 167-tisíc hodnotení priemerné skóre 10/10. Tento skvostný seriál predstavuje učiteľa chémie Waltera Whitea s diagnózou neoperovateľnej rakoviny pľúc, ktorý sa pustí do výroby a predaja metamfetamínu a na svojej ceste spolu s parťákom Jessem zažijú napínavé chvíle.

Seriál Breaking Bad (po slovensky Perníkový tatko) vysielalo obrovské množstvo zahraničných staníc a stal sa z neho ťažko zdolateľný fenomén. Pre fanúšikov však jazda nekončí a Bob Odenkirk si zopakoval rolu Saula Goodmana v seriáli Better Call Saul, ktorého epizódy sú tiež veľmi dobre hodnotené. Práve tie majú potenciál byť o niekoľko mesiacov v TOP30.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, imdb.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači. Viac informácií

Nastavenia cookies na tejto webovej stránke sú nastavené na "Povoliť cookies" vám prehliadanie možné skúsenosti. Ak budete pokračovať na používanie tejto webovej stránky bez zmeny nastavenia cookies alebo kliknite na tlačidlo "Prijať" nižšie potom dávate súhlas k tomu.

Zavrieť