Rebríček 30 najlepších erotických filmov: Ktorý z nich rozvášni tvoj večer?

V rebríčku najlepších erotických filmov nájdeš aj Blue Valentine

V rebríčku najlepších erotických filmov nájdeš aj Blue Valentine (Zdroj: Hunting Lane Films)

#Máš rada pikantné romantické filmy okorenené erotikou? Pridaj si do watchilistu niektorý z filmov, ktoré sme pre teba vybrali. Stavíš na klasiku z 80. rokov, milostnú novinku alebo skôr LGBT snímku? Daj nám vedieť do komentára, ako bude vyzerať tvoj romantický večer.


Rebríček 30 najlepších filmov minulého roka: Videl si všetky, alebo ich pridáš na zoznam?


Osudová príťažlivosť (1987)

Dan je šťastne ženatý a úspešný právnik. Počas jedného víkendu, ktorý strávi bez ženy a dcéry, sa spozná s osamelou lektorkou Alex. Dan túto jednorazovku berie na ľahkú váhu, no len do chvíle, keď zistí, že Alex má oňho skutočný záujem. Vo filme si romantickú dvojicu zahrali Michael Douglas a Glenn Close.

Sekretárka (2002)

Lee sa práve vrátila z psychiatrie, kde ju rodina umiestnila kvôli sklonom k sebaubližovaniu. Dievčina si pomaly začína zvykať na život na slobode. Nájde si prácu u advokáta Edwarda. Pracovný vzťah však čo nevidieť začne prerastať do čohosi viac. Zvíťazí napokon láska alebo zdravý rozum?

Hanba (2011)

Brandon je úspešný a hlavne bohatý mladý muž, ktorý žije v New Yorku. Trpí síce spoločenskou aj osobnou frustráciou, no na druhú stranu je závislý od sexu. Film Hanba rozpráva o produktívnej generácii, ktorá miesto schopnosti milovať a komunikovať hľadá potešenie v opakujúcich sa sexuálnych aktivitách.

Eyes Wide Shut (1999)

Doktor William sa jednej osudovej zimnej noci púšťa do erotického dobrodružstva, ktoré môže ohroziť nielen jeho manželstvo, ale môže byť zároveň obvinený z vraždy. Majstrovský thriller nakrútil Stanley Kubrick a hlavné úlohy si v ňom strihli Tom Cruise a Nicole Kidman.

Mexická jazda (2001)

Dvojica chalanov trávi prázdniny bez ich priateliek. Rozhodnú sa preto cestovať. Avšak hneď na ich prvej zastávke spoznávajú ženu, ktorá sa pridáva k výletu. Časom im ukáže sexuálne praktiky, o akých sami ani netušili. Dramédiu Mexická jazda nakrútil oscarový Alfonso Cuarón.

Komorná (2016)

Komorná je kórejskou interpretáciou románu Zlodejka od spisovateľky Sarah Walters. Je príbehom mladej ženy, ktorá sa stáva slúžkou tajomnej bohatej japonskej dedičky. Jej úloha však nespočíva v tom, aby jej slúžila. Je len súčasťou plánu, ako sa dostať k jej majetku. Režisérska verzia trvá takmer tri hodiny.


Rebríček 30 najlepších animovaných rozprávok: Shrek, Mimoni, klasická Snehulienka aj Leví kráľ – nájdeš na zozname aj svojho favorita?


Žiar tela (1981)

Advokát Ned žije vcelku pokojným životom. To však len do chvíle, kým spozná atraktívnu, no už zadanú Matty. Ich vzťah eskaluje až do momentu, v ktorom Ned zistí, že Matty je schopná pre lásku aj zabiť. A presne to urobí. Napínavá snímka sa radí medzi klasické film noir.

Láska (2015)

Čo znamená láska? Ide o stav vedomia? Je to tvrdá droga, duševná choroba a dokáže presiahnuť ľudské ja? V tomto filme sú láskou slzy, tekutiny a spermie. Hovorí totiž melodramatický príbeh o chlapcovi, dievčati a ešte jednom dievčati. O scenár a réžiu sa postaral majster žánru Gaspar Noé.

Základný inštinkt (1992)

Milovanie sa končí krvou a vraždou jedného z dvojice. Detektív Nick a jeho partner Gus začínajú vyšetrovanie milenky Catherine, úspešnej spisovateľky, ktorú našli vedľa tela zavraždeného. Vyjde najavo, že vo svojej poslednej knihe podrobne opisovala navlas rovnakú vraždu. Jeden z detektívov podľahne čaru a dôvtipu mladej Catherine.

Blue Valentine (2010)

Jedného dňa sa náhodne stretnú mladý Dean, ktorý pracuje pre sťahovaciu spoločnosť, a študentka lekárskej fakulty Cindy. Okamžite si padnú do oka a nachvíľu úplne zabudnú na okolitý svet. Ich vzťah časom chladne a rozhodnú sa zachrániť ho poslednou vášnivou nocou. V hlavných úlohách Ryan Gosling a Michelle Williams.

Divoké hry (1998)

Divoké hry hovoria príbeh o stredoškolskej študentke Kelly, ktorá si vymyslela, že ju školský poradca Sam znásilnil. Chce tým zastrieť fakt, že ju starší muž neustále odmieta. Reči sa začínajú rýchlo šíriť a prípad začne rozuzlovať detektív Ray. Vtedy sa všetky erotické hry ešte len začínajú.

Život Adéle (2013)

Adélin život sa obráti naruby, keď spozná modrovlasé dievča Emmu, ktorá ju začne priťahovať. Obe dievčatá vpadnú do náručí vášne a začnú brať život taký, aký je. V mimoriadne oceňovanej trojhodinovej romantickej dráme The Blue is the Warmest Color si zahrali Léa Seydouxová a Adéle Exarchopoulosová.


Rebríček 30 najlepších LGBT filmov: Na zoznam sa prepracovali staršie kontroverzné snímky aj hit posledných rokov!


Pasca (1996)

Caesar perie špinavé peniaze a živí svoju priateľku Violet. Tá však spoznáva Corky, ktorú práve prepustili z väzenia, a spoločne sa dohodnú, že Caesarovi pomôžu so starosťami. Komu môže on v tomto milostnom trojuholníku dôverovať? Pasca je režisérskym debutom sestier Wachowských, ktoré stoja za legendárnym Matrixom.

Nymfomanka (2013)

Nymfomanka je veľmi komplexná štúdia mladej Joe, ktorú nájde zbitú v parku starší muž Seligman. Ten postupne odhaľuje tajomstvá jej života, ktorý je pretkaný sexuálnymi zážitkami. O dvojfilm, ktorý v režisérskej verzii trvá viac ako päť hodín, sa postaral majster strieborného plátna Lars von Trier.

Skrotená hora (2005)

Ennis a Jack sú dvaja kovboji, ktorí spoločne pracujú na hore Brokeback vo Wyomingu. Aj napriek tomu, že Ennis sa oženil a má dve deti, a Jack je zamilovaný do Laureen, oboch stále niečo priťahuje. Po rokoch sa ich chodníky znovu prepletú. V réžii Anga Leeho si v oceňovanej dráme zahrali Jake Gyllenhaal a Heath Ledger.

Crash (1996)

Jedného večera zaviní James autonehodu, pri ktorej sa nechtiac zoznámi s doktorkou Helen. Obaja síce z nehody vyviazli bez vážnych zranení, no neustále prežívajú duševnú traumu. Ich milostný vzťah, ktorý začala spomínaná nehoda, núti dvojicu neustále prežívať tento zážitok dokola, až kým ich jedného dňa nerozdelí smrť.

Päťdesiat odtieňov sivej (2015)

Aj keď mnohí by tu Fifty Shades najradšej nevideli, musíme uznať, že vie poriadne zdvihnúť hladinu hormónov. Študentka Anastasia príde do firmy podnikateľa Chistiana, aby ho vyspovedala pre článok do školských novín. Napriek tomu, že podnikateľ Gray pôsobí navonok chladno, už čoskoro zistí, aký je aj vo vnútri.

Hriešny tanec (1987)

Sedemnásťročná Frances, ktorú prezývajú Baby, trávi prázdniny s rodičmi a staršou sestrou v hotelovom komplexe v Catskills. Jednej noci začuje zvuk hudby, ktorý prichádza z blízkosti hotela. Keď príde na poriadne divokú párty a spozná na nej tanečného inštruktora Johnnyho, Baby už nikdy nebude sedieť v kúte.


Rebríček 30 najlepších filmových pokračovaní: Najznámejšie pecky, ktoré boli lepšie ako originál?


Víkend (2011)

Po náhodnom stretnutí v bare dvojica chalanov spolu strávi noc. Chcú si užiť intenzívny spoločný víkend, a tak čas trávia v baroch a posteli, rozprávajú si príbehy a odhaľujú hranice intimity. Vedia, že jedného dňa, ktorý sa veľmi rýchlo blíži, sa ich spoločný víkend nadobro skončí.

Mulholland Dr. (2001)

Všetko sa začína autonehodou na okraji Los Angeles. Diana stratila po nehode pamäť a dočasne ju doma ubytuje mladá Betty. Navonok však začínajú vychádzať tajomstvá, ktoré mali byť navždy pochované, a Diana začína pátrať, kto je Betty vlastne zač. Túto hollywoodsku klasiku nakrútil David Lynch.

Magic Mike (2012)

Tridsaťročný Mike vyrába originálny nábytok, čím sa vcelku slušne uživí. Keď však zapadne slnko, je z neho Magic Mike, hviezda striptízového klubu Xquisite. Raz si pod svoje krídla vezme mladého Adama, ktorý sa časom stane jeho rivalom. V réžii Stevena Soderbergha si zahrali Channing Tatum a Matthew McConaughey.

9 a pol týždňa (1986)

Žena, ktorá spravuje úspešnú umeleckú galériu, narazí na muža, ktorý ju začne priťahovať. Ako sa časom viac spoznávajú a ich vzťah začína naberať na obrátkach, pýta sa, či šlo skutočne o lásku, alebo len o erotickú príťažlivosť. Obaja od prvej chvíle vedeli, kam ich vzťah napokon dospeje.

After (2019)

Tessa je vzorom dobrého dievčaťa – študuje, je verná kamarátka a má obrovské plány do budúcnosti. Tie jej však nachvíľu prekazí tajomný Harding Scott. Je síce veľmi nepopulárny, no mimoriadne nebezpečný… teda nebezpečne príťažlivý. Po Tessinom „po prvé“ už nikdy nebude život tým, čím býval.

Stvorení pre lásku (2000)

Príbeh sa začína ešte v roku 1962, keď sa v Hong Kongu do jedného domu nasťahujú dva mladé manželské páry. Keďže pani Chowová a pán Chan trávia pracovný čas na služobných cestách, ich polovičky sa stretávajú počas osamelých večerov. Boli títo dvaja stvorení pre lásku?


Rebríček 30 najlepších filmov, ktoré sú v skutočnosti remaky: Tieto snímky sa na druhýkrát podarili omnoho lepšie


Nebezpečné pokušenie (2015)

Architekt Evan je šťastne ženatý muž a otec dvoch detí. Keď počas jedného víkendu ostáva sám doma, na jeho dvere zaklopú dve mladé dievčatá. Sú celé premočené a Evan ich vezme dnu, aby sa usušili a mohli si zavolať. Čoskoro sa však preňho stanú nočnou morou a začína sa hra na mačku a myš. Kto je však kto? Atraktívneho architekta si zahral Keanu Reeves.

Piano (1993)

Milostný príbeh, v ktorom zohráva dôležitú úlohu klavír. Do nehostinného prostredia belošských osadníkov prichádza nemá Ada. S mužom, ktorý jej nebol vždy verný, sa však rozchádza a svoje nové hniezdočko si nájde pri inom chlapovi, ktorý odkúpil jej klavír. Režíruje oscarová Jane Campion.

Daj mi tvoje meno (2017)

Keď si Eliovi rodičia pozvú na leto do domu hosťa, sedemnásťročný tínedžer z toho nie je vôbec nadšený. Spočiatku sa zdá, že s americkým študentom Oliverom toho nemajú veľa spoločného, no keď spolu začnú tráviť viac času, rozvinie sa medzi nimi niečo oveľa hlbšie ako len priateľstvo. V oscarovej dráme si zahrali Armie Hammer a Timothée Chalamet.

Modrý zamat (1986)

Na našom zozname sa umiestnil aj ďalší film Davida Lyncha. Jeffrey sa po dlhšom čase vracia do rodného mesta. Keď jedného dňa náhodne objaví ľudské ucho, život sa mu začne vymykať spod kontroly. Zapletie sa do prípadu, v ktorom figurujú priekupníci drog, psychopatický zloduch a barová speváčka, ktorá chce získať jeho srdce.

Before Sunrise (1995)

Aj keď spomíname len prvú časť oceňovanej trilógie Before od Richarda Linklatera, odporúčame ti aj dva podobne kvalitné sequely. Príbeh sa začína vo vlaku z Budapešti do Viedne, v ktorom cestujú Američan Jessie a francúzska študentka Celine. Cesta je dlhá, a tak sa spoločne dajú do reči. Keď vlak napokon zastane v rakúskej metropole, oba ich života sa obrátia naruby.

Dvojník (1984)

Jake sa živí ako filmový dvojník a jedného dňa, keď ho vyhodia z práce, dostane novú ponuku – má za úlohu strážiť dom neznámeho boháča. V dome oproti zazrie atraktívnu ženu, ktorá mu predvedie vzrušujúce sexuálne predstavenie. Nie je však jediný, kto si robí zálusk. Začína sa kolotoč udalostí, ktoré vedú k násilnostiam a napokon aj k vražde.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, ČSFD, IMDb
Odporúčame