RAPtrospektíva: Ako znela scéna – časť 1.

Dámy a Páni, chlapci a dievčatá. Vítam vás pri premiérovej časti rubriky, ktorá bude niesť názov RAPtrospektíva. Ako už vám môže byť z nadpisu jasné, budeme si pripomínať v drvivej väčšine staršie skladby časov minulých, na ktoré si budú pamätať prevažne starší fanúšikovia. Verím, že starší si spoločne so mnou príjemne zaspomínajú, a mladší si možno nájdu nové obľúbené tracky.

V tejto rubrike tu vždy zaradíme 5 skladieb, podľa môjho aktuálneho výberu, a niečo málo sa pokúsim ku nim aj povedať. Prvá skladba, ktorú nájdete nižšie, je od Zverinu z jeho albumu Svetlo v Tme z roku 2005. V tom čase vyšla aj nová hra Need for Speed: Most Wanted a skoro celú hru som hral iba s bielym EVO. Počas hrania som nepočúval nič iné iba práve tento album. Ťažko vybrať z tohto albumu jednu skladbu, preto ho odporúčam vypočuť celý. Dnes sa medzi piatimi skladbami nájde aj skladba Hádej kdo/Z tvoji čtvrti z jedného z najlegendárnejších albumov na československej scéne. Posledná skladba je od Kaliho, vďaka ktorej som si ho zapísal do pamäte.

Zverina – Zo srdca

Indy a Wich + LA4 – Hádej kdo/Z tvojí ¼

Strapo – Jak sa mám feat. Marian Jaslovský

PSH – Můj rap, můj svět

Kali – Dva životy

Na záver prvej časti chcem len poďakovať každému, kto si článok prečítal a došiel až do konca a chcem vás poprosiť, aby ste mi do komentáru napísali skladbu, ktorú ste si niekedy v minulosti strašne išli. Majte sa!

Odporúčame