Najlepší československí producenti súčasnosti

Už pred pár mesiacmi ste mohli na našej stránke zaregistrovať článok, v ktorom sme sa venovali najlepším mladým producentom súčasnosti. Je naozaj pravda a realita, že vo veľkom množstve trackov hraje hlavnú úlohu produkcia a podmaz daného singlu. Producenti vedia vyčarovať aj zo zdanlivo mainstreamového tracku klubový banger či track, ktorý si pustíte každý deň.

Dnes sa ale spoločne pozrieme na producentov všetkých vekových kategórií. V rebríčku nájdete už doslova producentské legendy našej scény, ale samozrejme, nájdete tam aj niekoľko mien, ktoré ste mohli vidieť v našom prvom článku, kde sme rozoberali mladíkov. Musíme len upozorniť, že opäť sa jedná o subjektívny rebríček, a budeme rešpektovať, ak nám do komentárov slušnou formou vyjadríte kto vám tam chýba, a prečo.

[AdSense-A]

Bolo mimoriadne ťažké zostaviť 10 aktuálne najhorúcejších mien z radov producentov, a veľa chalanov sa do rebríčka nevošlo. Ako už sme spomínali, práve producenti sú veľmi svetlým bodom našej scény. Čo sa týka mladíkov, do rebríčka sa nevošli Pilate, Amida, Norbert Ronin, Ján Lednický, skvelý Konex, Majselfov dvorný producent Grizzly či talentovaný a špecifický Dualit Beatz.

Keďže je rebríček aktuálne zostavený z najhorúcejších a najžiadanejších, teda pochopiteľne asi aktuálne aj najlepších mien, nevošli sa do neho už dá sa povedať legendy ako DJ Hajtkovič či Jožko Engerer. Veľmi tesne rebríček minul dvojicu Emeres a DJ Fatte.

10. NobodyListen

Pre niekoho je možno tento mladý producent a jeho umiestnenie v rebríčku veľké prekvapenie, no my sme sa rozhodli ho sem zaradiť. Nobodyho produkcia je skrátka jedinečná a aktuálne je jeho meno poriadne žiarivé. Atmosféra, ktorú vie svojimi beatmi navnadiť je neskutočná. Pekne sa prezentoval na albume Hype a ešte lepšie na albume Freeride, kde produkoval za nás najlepšiu vec na celej doske – Laerdal Tunel.

9. Kenny Rough

Deviata priečka patrí ďalšiemu mladému producentovi – Kennymu. Kennyho určite všetci poznáte zo spoluprác so skvelým českým raperom Pauliem Garandom. Aj napriek tomu, že je stále mladý, jeho prácu môžme sledovať už nejaký ten piatok a určite aj vďaka jeho skvelým instrumentalom je Paulie tam, kde je teraz. Viac hádam písať netreba, každý kto pozná jeho tvorbu usúdi, že sem patrí.

8. Abe

Abe Abe Abe Abe. Už sa to pomaly začína stávať legendárne. H16 vydala v minulom roku vydarený album, na ktorom sa veľkou mierou podieľal aj samotný Abe. Okrem toho sa predstavil na mimoriadne kvalitných hosťovačkách, a všetko podstatné sme rozobrali s Abem v našom rozhovore, ktorý vyšiel len nedávno. K najlepším producentom u nás patrí už dlhší čas, takže v tomto prípade nie je o čom. Navyše, aj tento producent by mal dodať nejaké tie „hudby“ do našej sekcie, ktorá sa otvára už vo februári.

7. Peter Pann

Kaliho dvorný producent samozrejme nemôže chýbať v našom rebríčku. To, že je meno Kali tak vysoko, je určite zásluha aj Petra Panna, s ktorým to ťahá už naozaj dlho, a musíme uznať, že im spolupráca maximálne svedčí. Už čoskoro môžme čakať nový album, takže opäť nové zvuky, a to nás len teší. Tento producent si drží vysoký štandard už naozaj dlho, takže v rebríčku chýbať nemohol.

6. Maiky Beatz

Nie nie, skvelý Maiky tu chýbať nemohol. Asi tak od albumu Kontrafakt Navždy je jeho meno veľmi známe, a jeho tvorba a spolupráce sa radia k najkvalitnejším. Zaradili sme ho aj ku najlepším mladým producentom, no Maiky je už ostrieľaný, a takpovediac si už nemá čo dokazovať. Naposledy sa skvelo predviedol na albume Krstný Otec.

5. Grimaso

Ani Grimaso v našom rebríčku nechýba. Opäť skvelý album H16, opäť mal pod palcom zásadné single a Grimo patrí už dlhodobo medzi špičku slovenských producentov. V roku 2017 vychádza naozaj množstvo albumov, a my veríme, že na tých najlepších opäť nebude chýbať jeho meno.

4. Dalyb

Či už člena kontroverznej formácie Haha Crew máte, alebo nemáte radi, musíte uznať, že odkedy je na scéne, jeho hudby patria k tým najlepším, ktoré tu máme. Celkovo práve Dalyba označovali fanúšikovia za najsvetlejší bod Haha. Daliborovi tento rok navyše vychádza aj producentský album, takže budeme mať možnosť počuť z jeho tvorby naozaj dosť. My sa už veľmi tešíme, a čo vy?

3. Smart

A ostrieľaným Smartom sa dostávame do finálnej trojky. Tento producent patrí k „starým harcovníkom“ našej scény. Ako producent je neskutočne kreatívny a jeho tvorba je naozaj špičková. Album MMXV od DMS či veľa iných hosťovačiek nám len potvrdzujú to, čo už dávno každý vie. Smartove miesto v rebríčku je maximálne zaslúžené.

2. Special Beatz

Druhé miesto – Paťo aka Special. Tak isto sa umiestnil aj v našom rebríčku mladíkov, a miesto nestratil ani v tomto celkovom. Dvorný Pil Ciho producent patrí aktuálne k tomu najlepšiemu (ak nie k najlepšiemu), čo u nás máme. Specialove beaty majú v sebe niečo, čo nemajú hudby nikoho iného na scéne. Neskutočne veľké množstvo mega kvalitných spoluprác nie len s Pil C urobili z Paťa jedného z najlepších beatmakerov. Ako sa sám vyjadril: Na československej scéne si už nemá čo dokazovať.

1. DJ Wich

Tak, a kto iný by mohol tento rebríček uzatvárať. Legendárny DJ Wich, ku ktorému azda netreba ani nič písať. Za celé tie roky sa dokázal udržať na absolútnom vrchole scény, a stále dokáže tvoriť tie najšpičkovejšie a najkvalitnejšie veci. Koncom roka 2016 mu vyšiel aj album, ktorý je ako inak, neskutočne našlapaný.

A sme na konci! Ak ste zvládli prísť až sem, tak vám ďakujeme. V komentároch budeme čakať na vaše názory a postrehy, ktoré ku nášmu rebríčku máte.

[democracy id=“9″]

Odporúčame