Rapová Stredozem z Banskej Štiavnice: Títo chalani si vás získajú!

Hills Bros

Títo raperi ťa budí baviť. ZDROJ: Hills Bros

#Dvojica MC’s Hills Bros (Wašo Wačkovec & M.O.Z.O.) zo stredného Slovenska – presnejšie z Banskej Štiavnice vydali v roku 2022 svoj prvý spoločný projekt Hills Bros Mixtape. Chalani majú radi hudobnú pestrosť, experimentujú a kombinujú do hip hopu rôzne žánre. V centre ich rodného mesta majú vlastné nahrávacie štúdio BŠ Hills Records, kde ich spoločný projekt vznikol.

Túto dvojicu si zapamätáš!

Chalani nielenže píšu texty, nahrávajú skladby, no takisto dizajnujú a vyrábajú si svoj unikátne originálny „BŠ Hills“ merch (ktorý sa už pár rokov teší veľkej lokálnej obľube). Okrem toho sa aj radi kreatívne vybláznia pri tvorbe scénarov, organizácií produkcie a režírovaní svojich videoklipov. Ich aktuálny mixtape a merch sú dostupné online na https://hillsbros.bandcamp.com/album/hills-bros-mixtape a takisto ako USB alebo digitálny nosič. Ich tvorbu si môžeš vypočuť na všetkých streamovacích platformách a YouTube. Za zmienku stojí napríklad ich titulná skladba, kde sa svojim notoricky známym hlasom prihovoril aj obľúbený stand-up komik Jakub Lužina!

Hills Bros sa toho neboja a tvoria na Slovensku rapovú Stredozem

K šiestim trackom natočili z projektu videoklipy. Posledný najaktuálnejší z nich je skladba „Cez barikády vol.2“.

Na tejto drsne skvelej veci z podzemia hosťuje raper a freestyler zo Žiaru nad Hronom Rocky Zjav, pričom o hudbu sa postaral producent Freax. Kamera, svetlá a postprodukcia Lukáš „LUPIC“ Pulík, scenár,kostými a lokácie pripravili chalani z Hills Bros. Natáčanie trvalo 3 dni z čoho dokopy 12 hodín team strávil v podzemných dielach Slovenského banského múzea. Ostatný čas v areáli TIDLY SECURITY shooting house a v prírode rozprávkových Štiavnických vrchov.

Vychutnaj si jeden z mnohých počinov tejto dvojice o ktorej ešte budeme počuť, klikni na odber a nezabudnich chalanom dať koment k ich tvorbe.

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame