Raperi a najlepšie skladby ich kariéry: Plexo

Myšlienku na tento formát sme nosili v hlavách už dlho, dnes konečne začíname

Pôvodne sme tieto články chceli robiť ako skupinové, nakoniec sme sa rozhodli písať o každom interpretovi zvlášť. Zároveň sme oslovili aj samotných interpretov, ktorí nám poskytli svoj pohľad na túto tému. V prvej časti sme si na paškál vzali petržalského rapera Plexa.

Plexove hudobné začiatky siahajú do roku 2005, avšak do širšieho povedomia fanúšikov sa tento raper dostal v roku 2011 s projektom Kopanec Múzy. Najväčším hitom tohto albumu je bezpochyby Najkrajšia Vec 2, ktorá by mohla odštartovať aj podstatu článku, ktorou sú najlepšie skladby.

Track nesie krásnu hlbokú myšlienku, ktorá by mala znieť stále aj v roku 2020. Bez debát ide o jednu z najvydarenejších vecí Plexovej kariéry, no úplný vrchol je podľa nás iná skladba. Poďme teda ďalej.

Ešte než prejdeme k jednotke za našu redakciu si priblížime ďalší highlight Plexovej kariéry, ktorým je album Nočné Mory. Ten si cestu k fanúšikom našiel, no vo všeobecnosti môžme hovoriť o tom, že sa číslami nejedná až o tak docenené dielo. O tomto albume sme sa v roku 2017 s Plexom aj rozprávali, rozhovor si môžeš prečítať tu. V textoch aj v súkromí inteligentný a vyrovnaný človek. To je náš pocit, ktorý sa nám spája s týmto interpretom. Najlepší track z tohto počinu sú za nás jednoznačne Ťažké Kovy, ktoré produkoval Dualit a opäť raz skladbu sprevádzajú silné myšlienky. Za nás teda druhá skladba do pomyselnej top trojky.

Už dlhé roky je našou jednotkou skladba Križovatky. Sila, ktorá je ukrytá v riadkoch tohto textu, nestratila nič ani po toľkých rokoch a vydaných skladbách. Mnohí sa v nej našli, mnohých sprevádzala v slúchadlách alebo v autách pri nočných jazdách. Tematická vec má všetko, čo by mal úspešný rapový singel mať. Výbornú produkciu v tomto prípade ušil šikovný Infinit a Križovatky sa stali jednotkou albumu Manuál, ale za nás aj celej Plexovej kariéry.

Ako sme spomínali v úvode článku, opýtali sme sa aj samotného interpreta, ktorý nám poskytol takéto vyjadrenie:

„Rozmýšľal som nad tým a musím povedať, že za mňa to bude – Chcel Som Len.. V tej dobe to pre mňa bola veľmi osobná vec, storytelling o tom, ako sme sa poflakovali po uliciach a zrazu ma tá hudba a odozva od fanúšikov posadila na koňa. Do toho prišli samozrejme aj neprajníci a všetky tieto detské veci. Rád na to stále spomínam.“

My ďakujeme za tvoj čas, Plexovi ďakujeme za vyjadrenie. Do komentárov nám určite napíš, ktorá skladba u Plexa je tvoja najobľúbenejšia a zároveň nám daj vedieť, koho by si chcel vidieť v ďalšej časti.

 

Odporúčame