Raper BonaParte vydáva debutový album!

Kedysi bol známy pod prezývkou Fukes, dnes sa nazýva BonaParte. Meno nie je jediné, čo sa v jeho tvorbe zmenilo.

Dospel po ľudskej i umeleckej stránke. Jeho texty sú hlbšie, rap vybrúsenejší. Radoslav Brandis alias BonaParte je dobrým príkladom toho, že skúsenosťami človek rastie. Jeho album ponúka poctivý rap, zaujímavé hosťovačky a veľa kvalitnej zahraničnej produkcie.

000

Zaujímavosťou je, že snippet je obohatený o zábery z USA. Točilo sa na Rhode Islande, Bostone, Washingtone. Zastávka bola aj pri Niagarských vodopádoch! Z albumu boli zverejnené zatiaľ tri klipy. A to konkrétne na tracky Učím sa, Podstata slova a Očista. Vychutnajte si teda zaujímavý snippet!

Eponymný album (môžeš ho podporiť kúpou tu a tu) s dvanástimi trackmi, ktorý oficiálne vyšiel 24. novembra vo vydavateľstve Peter Pann Production, vznikal dva roky. Niekedy na začiatku celého procesu sa  z petržalského chalana, ktorý od pätnástich rokov rapoval pod prezývkou Fukes, stal BonaParte. ,,Pseudonym Fukes bol odvedený z anglického výrazu „focus“ – sústrediť sa. Odvtedy sa však veľa zmenilo, dospel som a vyzrel. Chcel som vyslať fanúšikom správu, že ako raper i človek som už niekto celkom iný. Hra so slovíčkami vyústila do pseudonymu BonaParte,“ prezrádza raper.

BonaParte je spojením dvoch slov: “bona“ ako skratka latinského výrazu “bona fide“ (s dobrým úmyslom) a “parte“, čo je smútočné oznámenie. ,,Každý text píšem akoby mal byť môj posledný, dávam doň všetko.“ vysvetľuje. Pri započutí jeho pseudonymu však nejednému fanúšikovi zíde na um francúzsky cisár a generál. Nie je to náhoda, Napoleon učaril BonaPartemu dômyselnými vojenskými stratégiami i rečníckym talentom. ,,Mal svoju armádu, ktorá ho nasledovala kamkoľvek, to je do určitej miery sen každého umelca. Fanúšikov chcem cez texty tiež viesť do boja voči negatívnemu mysleniu ako je napríklad závisť, nenávisť a egoizmus, len miesto zbraní použime zdravý rozum.“ prezrádza.

000

Premenu Fukesa na BonaParteho zachytáva pilotný singel albumu s názvom Očista, text je o pokore, vyrovnaní sa s minulosťou a hľadaní správnej životnej cesty. Ďalším z pomalších, intímnych songov je ten s názvom Blízky. O rodine a vzťahoch v ňom s BonaPartem spieva aj raper Šipo. BonaParte je tímový hráč, čo dokazuje štedrý počet spoluprác s interpretmi ako Palky, Cereal, Shomi, Juso, ADiss, Tuko, Osma, Panpolák, Soul a už spomínaný Šipo. ,,Som veľmi rád, že títo raperi prijali pozvanie na môj album, vážim si ich prácu. Vďaka hosťovačkám je album pestrejší. Samotná tvorba tracku ma bavila vo dvojici oveľa viac.“ tvrdí BonaParte. Album sa nahrával v štúdiu VTR u Romana Zámožného a o finálny master sa postaral Kenny Rough z Česka. Produkciu zo Slovenska zastrešili zaujímavé mená ako Smart zo skupiny DMS, Lkama z  Gramo Rokkaz a Infinit. Zo zahraničných producentov sa na album podpísali nemeckí Pianoholic a Royal Audio Tunes, z USA producent Sinima. O Scratche sa vo vybraných trackoch postarali DJ MikroMan a DJ Shutcoo.

My na záver prajeme BonaPartemu len všetko dobré a veľa šťastia v ďalšej kariére. Ak chceš vedieť o tomto raperovi čo najviac, určite navštív jeho Fanpage.

Odporúčame