Radikal Chef: “Stále nechápem, ako som dokázal spraviť taký album!”

Portál generácia rapu Vám prináša prvý rozhovor. Ako prvý nám niečo málo o sebe, svojom albume a aktuálnom živote porozprával Radikal Chef. Nech sa páči !

Takže, v prvom rade ďakujeme za tvoj čas na rozhovor, na začiatok sa opýtam ako sa momentálne máš, na čom pracuješ a ako tráviš posledné dni? Nedávno ti vyšiel aj klip LIT.

Čauko, celý Jún a Júl som bol niekde po koncertoch s albumom Freeride. V auguste to trochu utíchlo, ale na jeseň je v pláne viac shows. Popritom pripravujem svoj mixtape alebo EP alebo album?

Haha, takže sa máme na čo tešiť! Plánuješ aj nejaké ďalšie klipy? Ľudia sú v komentároch dosť “nahajpovaný” na tracky 2009, Ropa a Sokrates .. tak možno niečo z toho?

Chalani si pýtajú klipy na Ropu, Sokrata alebo Basic, holky zas na 69, Laerdal Tunel alebo KM. Nech už spravím hocičo z FR, tak vždy sa nájde niekto sklamaný, kto čakal niečo iné a lepšie, tak ako to bolo aj teraz s L.I.T. videom. 

Skončilo sa leto, Ako hodnotíš festivaly na ktorých si sa zúčastnil? Bol si všade len ako vystupujúci či si bol aj pozrieť ako divák?

Veľmi málo si pamätám z tohto leta. 

Pred tebou nová sezóna, ako to vyzerá s tebou a s koncertami na jeseň/zimu? Si “vybookovaný” či bude tých koncertov menej?

Vybookovaný ešte len budem. Doteraz to bola menšia vybookovanosť. 

Dobre, prejdime na iné témy, veľa ľudí aj mňa osobne zaujíma tvoja poznámka v skladbe 2009. “Chápeš ty zmrd? Už nie je Hip Hop SK!”. Myslel si tým konkrétnu osobu, alebo čo si tým chcel povedať?

Skrátka, že už nie je doba Hip Hop SK. Aj taký veľký portál ako bol tento sa nevyhol zániku, pretože nebol inovatívny.

Veľa ľudí by určite zaujímalo, TY a Dramatikz? Sú v budúcnosti reálne nejaké spolupráce ?

Dramatikz nechajme asi tak. Boli to super časy, ale nedá sa žiť z minulosti. Keď sa pozrieš na comebacky skupín, čo ho ohlásili, ani jeden nevyšiel nad očakávania. Ja mám dlhodobé plány a niečo ako comeback je krátkodobá záležitosť, čo prináša príjemnú nostalgiu, ale nie budúcnosť. 

V histórií sa veľa vŕtať netreba, ale predsa len sa opýtam na kedysi horúcu tému, Ty a Separ / Strapo? Zmenilo sa niečo vo vašich vzťahoch? 

Čo sa týka Strapa, stretli sme sa začiatkom leta na festivale na Zemplínskej Šírave. Podali sme si tam ruky a prehodili nejaké tri vety. Prišlo to nejak samo a je asi ok, že sa to stalo. Čo sa týka Separa, neviem o ňom nič a nikdy som sa s ním nerozprával.

Ako si sám povedal, máš nový flow,tvoj nový album je niečo iné ako doteraz, ako hodnotíš teraz trocha s odstupom času svoj album, poprípade zmenil by si niečo na ňom? Nejaký tvoj najobľúbenejší track? 

Stále nechápem ako som dokázal spraviť taký album. Často si ho idem aj keď niekedy nechápem sám seba. 

Počúvaš sám seba napríklad v aute? 

Počúvam, a ide to všetkým na nervy, keď sa počúvaš 20x za sebou. 

Sleduješ scénu momentálne? Z mladých začínajúcich, ktorí chalani ťa oslovili najviac? Či už raperi alebo producenti?

Na Freeride CD sú momentálne takmer všetky talenty Slovenskej rap game. Pilate, Amida, Martin Agh, Galaxia Y, LNJH, Freeman, Viet, Dufus a ďalší. Ja v tých ľudí verím. 

Tvoj najlepší kamarát z hudobnej scény? 

Honorár. 

Na záver, čo by si odkázal svojim fanúšikom a fanúšikom portálu generacirapu.sk ?

Netlačte na mňa v direkt spravách, aby som tvoril ďalšie nové veci. Užívajte si Freeride. Vidíme sa možno aj v tvojom meste na tour! Už klasicky ma sleduj na instagrame @radikal_chef a twitteri @radikalrap a díky každému, kto si kúpil moje nové CD a merch cez ruku hore.

Ďakujeme za tvoj čas a prajeme veľa úspechov !

Odporúčame