Schyľuje sa na ženský zápas storočia: Lucie Pudilová vyzvala slovenskú hviezdu, tá vzápätí zareagovala!

Lucie Pudilová

Lucie Pudilová pred začiatkom zápasu (Zdroj: Instagram/Lucie Pudilová)

#Aktuálna jednotka žien naprieč všetkými váhovými kategóriami v Česku a na Slovensku Lucie Pudilová si naposledy pripísala opäť tesné víťazstvo nad Poľkou Waliczek. Po druhej výhre nad touto poľskou súperkou už podľa nej prišiel pravý moment na to, aby sa uskutočnil najväčší ženský zápas, aký kedy domáca scéna zažila. Pudilová cez Instagram vyzvala šampiónku 4. série Výzvy Luciu Szabovú, ktorá ihneď na túto výzvu zareagovala.

Rozhodne sa, kto je najlepšia bojovníčka

Na podobné výzvy sme nikdy doposiaľ neboli od Pudilovej zvyknutí. Po zmene pôsobiska, ktorým je pre českú bojovníčku momentálne írsky gym SBG so svetoznámym trénerom Johnom Kavanaghom, je to už ale iná Lucka. Výrazne komunikatívnejšia, veselšia a sebavedomejšia bojovníčka sa preto rozhodla vziať osud do vlastných rúk.

Cez instagramový profil pridala príspevok, v ktorom posiela výzvu Lucii Szabovej. Tá bola organizáciou ohlásená ako súčasť turnaja Oktagon 30. „Lucia Szabová, 30.12 poďme do toho, diváci si to prajú, tak im dajme, čo chcú. Ondřej Novotný, uskutočnime to a rozhodne sa, kto je najlepšia bojovníčka v Oktagone!“ vyjadrila svoj záujem o zápas so Szabovou na konci roka.

Môžeme ísť na to, ale…

Netrvalo dlho a zo Slovenska prišla odpoveď. Lucia Szabová sa vzájomnému zápasu nebráni, no na 30. december to momentálne nevidí reálne. „Môžeme ísť na to. Rada prijmem zápas o titul so súperkou, ako si ty, no nie 30. 12. Pre zdravotné komplikácie som zrušila zápas na Hanuman cupe a štart na Oktagon 30 je ešte tiež v hre. Preto verím, že si profesionálka, ktorá pochopí, že po takej dlhej pauze sa za mesiac nedá pripraviť na titulový zápas. Daj mi čas na poriadnu prípravu, nech môžeme dať ľuďom poriadnu bitku o titul Oktagonu v najlepšej forme, v akej sme obe schopné,“ napísala šampiónka Oktagon Výzvy.

To sa ale nepozdávalo českej bojovníčke, ktorá donedávna trénovala v bratislavskom gyme Octagon Fighting Academy. Pod príspevkom Szabovej uverejnila komentár, v ktorom odôvodňuje, prečo by titulový zápas nemal byť problémom. „30.12. máš zápas a písala si, že pôjdeš len 100% pripravená, tak z toho som čerpala. V každom prípade ďakujem za odpoveď. Počkám na tvoje uzdravenie. Sama som po ťažkom zápase a prajem ti, nech sa dáš čo najskôr do kopy,“ Pudilová popriala Szabovej skoré uzdravenie.

Súboj Pudilová vs. Szabová by bol určite o titul ženskej bantamovej váhy a zápas by bol vypísaný na 5×5 minút. Podľa posledných vyjadrení promotéra Ondřeja Novotného to na tento zápas úplne nevyzerá v najbližšej dobe, no rozhodne ide o jeden z najočakávanejších potenciálnych súbojov, aké domáca scéna momentálne ponúka.

Zdroj: hashtag.sk, Instagram/Lucie Pudilová, Instagram/Lucia Szabová
Odporúčame