Filip Macek opäť zlyhal v titulovom zápase: Kozma a Pirát spoznali mená svojich vyzývateľov

Filip Macek nestačil na Jonasa Magarda

Jonas Magard je novým šampiónom Oktagonu (Zdroj: Instagram/Jonas Magard)

#Česká bantamová jednotka Filip Macek v druhom pokuse o zisk titulu Oktagonu opäť neuspel. V jednostrannom päťkolovom súboji nestačil na Dána Magarda, ktorý si pripísal jednoznačné víťazstvo na body. Počas galavečera Oktagon Prime 4 sme zároveň boli svedkami predstavenia súperov pre obhajoby šampióna Davida Kozmu aj Piráta Krištofiča.

Déjà vu zo zápasu s Deákom

Filip Macek začal titulový zápas rovnakou stratégiou ako neslávne známy súboj proti Slovákovi Tomášovi Deákovi na Oktagone 14. Po jasnej dominancii súpera v postoji sa pri akomkoľvek kontakte zvalil na zem, kde čakal na súpera, aby mu vošiel do plného guardu. Tento úmysel Magard veľmi dobre prečítal a celý zápas sa snažil držať len na nohách.

Každým jedným pokračujúcim kolom sa Magardova dominancia len zvyšovala a jedinou otázkou bolo, či Dán bude schopný tento súboj ukončiť pred limitom. Tak sa nestalo a historicky druhým šampiónom bantamovej váhy Oktagonu sa stal opäť po 25-minútovom zápase súper Filipa Maceka.

Jonas Magard v pozápasovom rozhovore prezradil, že by svoju obhajobu titulu chcel mať čo najskôr, ako to len bude možné. Momentálne sa však v bantamovej váhe nenachádza veľa mien, proti ktorým by sa mohol najbližšie postaviť. Je veľmi pravdepodobné, že obhajoba titulu bude proti zahraničnému bojovníkovi, ktorý sa v Oktagone ešte doposiaľ nepredstavil.

Nespokojnosť Poliakov

Hlavný predzápas zaobstarali ženy Lucie Pudilová a Marta Waliczek. Išlo o odvetu medzi oboma bojovníčkami po tom, ako naposledy veľmi sporným bodovým rozhodnutím zvíťazila Pudilová. V odvete sa Češka oveľa viac spoliehala na wrestling a na zem, vďaka ktorej si pripísala ďalšie tesné víťazstvo a opäť na split decision.

Zápas pred Waliczek medzi Zdeňkom Polívkom a Robertom Bryczekom bol väčšiu časť v réžii českého bojovníka, čo vyústilo v jasný verdikt bodových rozhodcov. Tí sa zhodli na víťazstve Polívku. To sa však vôbec nepozdávalo poľskému tímu, ktorý nešportovo začal v pozápasovom interview osočovať a nadávať na bodových rozhodcov.

Šampióni poznajú vyzývateľov

Po skončení prelims karty  prišiel Oktagon so správou, že nasledujúci galavečer Oktagon 29 zaobstará hlavný zápas Davida Kozmu s Ivanom Buchingerom. Ten sa v našom rozhovore jasne vyjadril, že vo welteri ho zaujíma len titulový zápas. Dvojnásobný šampión Oktagonu ho aj dostal a pokúsi sa prepísať históriu svetového MMA. V prestížnejších organizáciách sa zisk 3 opaskov nepodaril žiadnemu bojovníkovi.

Ďalším šampiónom, ktorý spoznal súpera, je Samuel „Pirát“ Krištofič. Po zranení Karlosa Vémolu sa špekulovalo, kto českého Terminátora nahradí. Jedným z horúcich kandidátov bol Patrik Kincl, ktorý sa dohodol s Oktagonom a hneď pri svojej premiére nastúpi v zápase o pás šampióna. Zápas Krištofič vs. Kincl bude tentokrát nie o dočasný, ale už o skutočný titul strednej váhy.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame