Kto je Lucie Pudilová? Jediná žena v UFC z domácej scény plánuje veľký reštart kariéry

Kto je Lucie Pudilová?

Lucie Pudilová je jedinou ženou v UFC z domácej scény (Zdroj: Instagram.com/luciepudilovamma)

#Lucie Pudilová je bojovníčka zmiešaných bojových umení. Jej najväčším úspechom je prestup do najlepšej MMA organizácie sveta, do UFC. Tomu však predchádzali dominantné a hlavne atraktívne výkony na domácej scéne. Profesionálnemu MMA sa venuje od svojich 19. rokov. Toto je Lucie Pudilová!

Vizitka: 

Vlastným menom: Lucie Pudilová

Dátum narodenia: 13. júna 1994

Prvý zápas: 14. februára 2014 – výhra proti Lenke Smetánkovej

Posledný zápas: 25. januára 2020 – prehra proti Justine Kish

Instagram: 25,2k followerov

2014 – 2016 začiatky v GCF

Ako väčšina bojovníkov v tomto období, tak aj Pudilová pôsobila vo vtedy najlepšej organizácii domácej scény, v GCF. Víťazstvami nad kvalitnými bojovníčkami vo veľmi divácky atraktívnych dueloch si získala veľké množstvo fanúšikov.

Medzi jej skalpy patrí aj dnes už bojovníčka UFC Julia Stoliarenko, s ktorou absolvovala jej 2. zápas kariéry. V napínavom zápase Lucie utiekla z mnoho pokusov o submisiu a Stoliarenko pre zranenie nenastúpila do 3. kola.

S organizáciou GCF sa rozlúčila najlepšie, ako sa dalo. V titulovom zápase zvíťazila, porazila 2 súperky v zahraničí a následne jej kariéra pokračovala smerom do UFC.

2017 – 2020 neúspešné pôsobenie v UFC

Na úvodný zápas dostala Lucie za súperku jedinú bojovníčku, ktorá ju predtým zdolala, Linu Länsberg. V odvetnom zápase sa však opakoval scenár z 1. zápasu a Lucka znovu prehrala na body.

Ďalšie 2 duely priniesli Lucii to, čo si od pôsobení v UFC sľubovala. V oboch zápasoch z pozície outsiderky dokázala vybojovať 2 výhry na bodové rozhodnutie.

Potom však prišlo veľmi zlé obdobie. Pudilová napriek skvelým výkonom vo všetkých 4 zápasoch ťahala za kratší koniec. Z 2 zápasov si odniesla 50 000 USD za výkon večera, avšak koncom januára roka 2020 bola z UFC prepustená.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucie Pudilova (@luciepudilovamma),

2020 projekt Oktagon Underground

Začiatkom koronakrízy prišiel Oktagon s unikátnym projektom Oktagon Underground. Po tom, ako Lucie oznámila, že bude jeho súčasťou, strhol sa na domácej scéne veľký ošial. Záujem o zápas s ňou prejavili všetky fighterky.

Prvá výzva ale prišla od Terezy Bledej. A bola to práve Bledá, ktorá sa postarala o najväčšiu senzáciu celého Undergroundu. Pudilovú nemala problém hádzať celé 3 kolá a šokujúco zvíťazila via split decision.

Lucie sa ihneď dostala pod paľbu kritiky verejnosti a utiekla sa k veľkým zmenám. Prvýkrát natrvalo opustila svoj domovský gym a prestúpila do MMA Monster Gymu pod vedením Petra Knížeho. Cieľ Lucie je jednoznačný – bojovať v Invicte FC, najlepšej ženskej organizácii sveta a urobiť tam čo najväčší ošiaľ.

Zdroj: Tapology.com, Instagram.com/luciepudilovamma
Odporúčame