Kolotoč UFC tentokrát s divákmi odštartoval: Max Holloway po skvelom výkone späť na víťaznej vlne

Prvý turnaj UFC v novom roku ovládol Max Holloway

Prvý turnaj UFC v novom roku ovládol Max Holloway (Zdroj: Instagram/ufc)

#Úvodný turnaj série UFC po mesačnej vianočnej prestávke je úspešne za nami. Od marca 2020 pandémia koronavírusu nedovolila na turnajoch po celom svete galavečery pre divákov. Až turnaj UFC FN: Holloway vs. Kattar bol tým prelomovým, na ktorom sa mohli prestaviť priamo aj fanúšikovia na mieste. Hlavný zápas večera dopadol víťazne pre Maxa Hollowaya, ktorý dominantne zdolal Calvina Kattara na body.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ufc (@ufc)

Reklama na MMA

Hlavný zápas v perovej váhe, v ktorej figuruje aj jediný slovenský zástupca v UFC Lajoš Klein, bol jednoznačne zápasom večera. Od úvodu stretnutia mal jednoznačne navrch Max Holloway. Ten triafal skvelé predĺžené kombinácie, ktoré obohatil o údery na spodok. Počas zápasu uštedril Kattarovi okolo 10 potenciálnych KO úderov, avšak ten prežil aj nemožné.

Holloway vyslal na Kattara počas zápasu rekordných 445 signifikantných úderov. Ani tie však neposlali Calvina k zemi, a tak si Max Holloway prišiel po víťazstvo na bodové rozhodnutie. V pozápasovom rozhovore upozornil na nasledujúci hlavný zápas McGregor vs. Poirier a oznámil, že je v prípade zranenia jedného z bojovníkov pripravený nastúpiť ako náhradník.

Súčasný šampión vo váhe do 66 kg Alexander Volkanovski už pozná termín svojej 1. obhajoby proti Brianovi Ortegovi. Tá prebehne na marcovom turnaji UFC 260. V prípade jeho víťazstva je otázne, či sa Holloway znovu dostane k titulovému zápasu, keďže s Volkanovskim má na konte už 2 prehry.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ufc (@ufc)

Už len týždeň

Počas galavečera bol niekoľkokrát ukázaný medailón dlho očakávaného návratu Conora McGregora. Duel s Dustinom Poirierom bol dohodnutý pár mesiacov dozadu a medzi fanúšikmi sa strhol ošiaľ. Víťaz tohto hlavného zápasu turnaja UFC 257 bude s najväčšou pravdepodobnosťou bojovať v ďalšom zápase o uvoľnený titul v ľahkej váhe.

Ako tretí zápas večera na prelims karte sa predstaví Makhmud Muradov, pre ktorého bol rok 2020 veľmi smolným. Pre zranenie a koronavírus zišlo z 5 naplánovaných duelov. Machov súper Andrew Sanchez so skóre 12-5 pôsobí v UFC už od roku 2016, kedy sa zúčastnil reality show The Ultimate Fighter. V prípade víťazstva Muradova by upravil svoje skóre v UFC na 3-0.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dustin Poirier (@dustinpoirier)

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame