Prvý rap, ktorý bol kedy zaznamenaný (VIDEO)

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čo zač bol prvý rap, ktorý bol kedy zaznamenaný? Teraz už nemusíte. My vám tento song prinesieme. 

Prvý rap, ktorý bol kedy zaznamenaný

Jedná sa o skladbu, ktorá nesie názov „Noah“, čo do slovenského jazyka môžeme preložiť ako Noe. Postarala sa o ňu skupina pod názvom Jubalaires. Ak tam cítite náboženský podtón, cítite správne.

Jednalo sa o kresťanské gospelové zoskupenie, ktoré sa venovalo spevu a rapu. „Rapovali s podobnou kadenciou ako Sugar Hill Gang,“ uvádza Claude Gray, ktorý sa venuje múzeám a histórii, pričom nedávno absolvoval interview práve o Jubalaires.

Patrí sa dodať dôležitý údaj, že podľa dostupných správ vznikol spomínaný track už v roku 1946. Dnes by mal neuveriteľných 76 rokov.

Myslíme, že môžeme konštatovať, že rap prešiel od 40. rokov uplynulého storočia naozaj dlhú cestu. Na druhej strane, niektoré prvky, ktoré sa objavujú v skladbe „Noah“, môžeme stále sledovať aj v súčasnom rapovom prejave. Alebo nie?

Bude ťa zaujímať: Pozreli sme sa na dôvody, prečo má Dame v slovenskej rap game svoju vlastnú ligu. Tento všestranný umelec pristupuje k veľa veciam inak ako jeho kolegovia z brandže. Celý článok nájdeš na našom webe

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/BARS

Odporúčame