PROSPEKT: 4 mená, ktoré sú pripravené vás zaujať – bojujú proti vojne

Pravidelne vás informujeme o zaujímavých ľuďoch, ktorí by radi prerazili v hudobnom svete. Dnes bude reč o zoskupení menom Prospekt, ktoré sa skladá zo štyroch chalanov. Ako sme sa dozvedeli, majú nám čo ukázať a majú ako zaujať. Teraz prišiel rad na to, aby ste ich spoznali aj vy.

O koho sa v tomto prípade jedná? Dostali sme zaujímavú odpoveď. „Sme umelecké zoskupenie Prospekt, ktoré pozostáva zo štyroch členov (Rap: ANDante, NODE a Strhaná Tvár; vizuály, fotky, videoklipy: Identito). Spoločne sa rapu venujeme necelý rok. Všetci štyria žijeme a pracujeme v Bratislave, ale pochádzame z rôznych kútov Slovenska (Martin, Trebišov, Malacky), čiže sme Cépečkári,“ dozvedáme sa v úvode. Nuž, podobný osud majú desaťtisíce obyvateľov Slovenska. Jednoducho, vo väčšine prípadov platí formulka, že ak chcete niečo dokázať vo veľkom, musíte okúsiť Bratislavu. Samozrejme, česť výnimkám. Zažiariť sa dá kdekoľvek.

„Väčšinu svojho času trávime v našej takzvanej skúšobni, kde sa venujeme tvorbe, nahrávaniu, aranžu skladieb, ale keďže sme v skúšobni tak sa venujeme aj skúškam LIVE,“ približujú nám situáciu. „Aj napriek tomu, že máme vlastnú techniku na nahrávanie, tak sa nebránime návštevám v rôznych nahrávacích štúdiach po celom Slovensku. Snažíme sa spolupracovať so zahraničnými umelcami ,a to napríklad s francúzskym beatmakerom INUO a jeho skupinou Les Acharnistes, s ktorými sa nám podarilo nahrať FEAT a máme spolupráce s beatmakermi z Poľska a Švajčiarska. Na Slovensku sme spolupracovali s Nytomasom a DANNYBEATZ.“

Skúsenosti s Francúzom a nasávanie atmosféry v rôznych štúdiách môže byť, predovšetkým v úvode kariéry, veľmi prospešné. Každý kúsok niečoho nového znamená dôležitú časť celkovej skladačky menom úspech. „Najnovšie sme sa začali venovať tvorbe a strihu vlastných videoklipov, ktoré u nás zastrešuje Identito. Podarilo sa nám dokončiť náš prvý videoklip na skladbu Boj za mier, kde sa o beat postaral francúzsky INUO. Klip bol natáčaný na Dargove na východnom Slovensku. „

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Song, v ktorom Ego ukázal najvyšší level slovenčiny

https://youtu.be/yE3Sla7PUL8

 A o čom pojednáva táto skladba, ktorá zaujme hneď na prvý pohľad? „Názov skladby hovorí za všetko. Kritizujeme vojnu a všetko nepríjemné, čo so sebou dokáže vojna priniesť. Rapujeme o tom, ako kvôli vojne trpia a zomierajú nevinní,“ myšlienka je teda silná a má nemalú výpovednú hodnotu.
Čo by si mal z toho človek zobrať? „Že vojna je ten najnechutnejší a najvýnosnejší biznis, na ktorom zarába ten najsilnejší. Je to téma, ktorá je dosť zanedbaná. Je to náš odkaz, aby si ľudia pamätali, že stačí veľmi málo na to, aby sa relatívne mierové obdobie, ktoré žijeme zmenilo na peklo na zemi.“ Možno sa to nečíta jednoducho, ale pravda je taká, že títo chalani poukazujú na to, na čo ostatní ukázať nevedia, alebo nechcú.
Odporúčame