POROVNALI sme top weby a aplikácie na zoznamovanie: Je lepší Tinder, Badoo, Partner na úrovni či niečo celkom iné?

Prehľad aplikácii na zoznamovanie

Prehľad aplikácii na zoznamovanie (Zdroj: Getty Images)

#V posledných rokoch sú weby a aplikácie na zoznamovanie obrovským trendom. Aj medzi Slovákmi sa rozmohol trend hľadania partnerov pomocou internetu. Niektorí chcú nájsť lásku svojich snov, iní len krátkodobý vzťah a podaktorí sa na druhých len zabávajú.

Spracovali sme pre teba zoznam najpopulárnejších a najpoužívanejších aplikácií na zoznamovanie, kde nájdeš aj Slovákov. Ku každej zoznamke ti, samozrejme, ponúkame link a pridáme zopár našich postrehov, ktoré ti možno pomôžu pri výbere tej najlepšej apky pre teba.

 

Weby  /  Aplikácie

 

Webstránky na zoznamovanie

Čakal by si, že existuje slovenský web, ktorý sa venuje porovnávaniu najpopulárnejších internetových zoznamiek? Všetky z nich sme si však prešli aj sami. Našli sme weby, ktoré sú ideálne, ak si hľadáš dlhodobý vzťah, ale aj platformu pre krátke úlety.

Partner na úrovni

Ak chceš nájsť lásku na celý život, najpravdepodobnejším internetovým miestom je Partner na úrovni. Web ponúka vcelku rozsiahly test osobnosti, po ktorom ti bude odporúčať partnerov, s ktorým si nebudeš písať len prázdne správy. Vyberieš si aj zopár preferencií, podľa ktorých web porovnáva tvoj profil a zhodné profily ti ponúka na kontaktovanie.

Akých ľudí tu spoznáš? Zvyčajne serióznych. Tínedžerov tu takmer nestretneš a samotná platforma cieli práve na vyššiu vekovú skupinu.

Aké funkcie sú spoplatnené? Platíš za VIP členstvo, a to od 40 eur na mesiac. V bežnej verzii máš obmedzený počet správ či menej informácií o profile iných potenciálnych partnerov.

Prejdi na web Partner na úrovni.

Partneri na rande
Aj v online svete môžeš nájsť lásku či krátkodobú známosť (Zdroj: Unsplah/Clay Banks)

Elite Date

Elite Date je podobný platforme Partner na úrovni. Taktiež sa orientuje na zrelších ľudí, ktorým nevadí vyhodiť pár eur za novú známosť. Okrem samotných profilov ponúka aj niekoľko tipov, ako sa potenciálnemu partnerovi prvýkrát prihovoriť, naučí ťa základy asertívnej komunikácie a poskytne ti dokonca tipy na prvé spoločné výlety. Na rozdiel od predošlého webu tu nájdeš aj pomerne dosť neaktívnych účtov.

Akých ľudí tu spoznáš? Nájdeš tu ľudí zvyčajne nad 30 rokov. Niektorí dokonca zvyšujú svoje šance a budúcu polovičku hľadajú na Partnerovi aj Elite Date súčasne.

Aké funkcie sú spoplatnené? Aj tu dostaneš za členstvo mnohé funkcie, s ktorými na bežnom účte nepochodíš, napríklad rozsiahlejší profil a poradňu. Stojí od 10 eur na mesiac.

Prejdi na web Elite Date.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Gramatika: Lomka, okrúhle a hranaté zátvorky, dvojbodka či čiarka: Ich použitie ťa už nebude miasť!

LaskaTu

Portál LaskaTu sa od iných zoznamiek odlišuje. Neponúka možnosť četovania, ale iba vyhľadania profilov. Jedinou možnosťou, ako sa skontaktovať s danou osobou, je urobiť to na osobnom stretnutí. Nápad pochádza z hlavy Diany Fabiánovej, ktorá pravidelne usporadúva single parties v mestách. Na webe nájdeš čas aj miesto, kde sa uskutočnia.

Akých ľudí tu spoznáš? Zvyčajne tiež starších, ktorí nemajú radi veľa vypisovania. Sú tu ale aj mnohí mladí ľudia, ktorí chcú podniknúť rande naživo, a nie po telefóne.

Aké funkcie sú spoplatnené? Platí sa len za vstup na single parties, web je zadarmo. Cena vstupného je približne 20 eur, kapacita je však vždy obmedzená.

Prejdi na web LaskaTu.

Hellolove.sk

Tento portál sa kedysi volal Speed Dating. Dnes sa okrem zoznamovania partnerov, svojej prvoradej činnosti, venuje napríklad aj poradenstvu či organizovaniu eventov. Hellolove je akási rýchlozoznamka, čo jej ostalo ešte spred rokov. Nájdeš profil, dohodneš stretnutie a s potenciálnym partnerom sa stretneš naživo, nie formou fotiek s filtrami.

Akých ľudí tu spoznáš? Všetky vekové kategórie, najviac vo veku medzi 30 – 40 rokmi. Na akcie chodia prevažne mladší ľudia (v závislosti od limitu).

Aké funkcie sú spoplatnené? Samotný web je zdarma, platí sa len za rande naživo. Stretnutia majú vždy vopred určenú kapacitu a vekové obmedzenie. Posledné eventy stáli 40 eur (vrátane jedla).

Prejdi na web Hallolove.sk.

rande počas večera
Nezáväzné četovanie môže viesť k nezabudnuteľnému rande naživo (Zdroj: Unsplash/Nathan Dumlao)

Aplikácie na zoznamovanie

Aplikácií zrejme poznáš veľa, no zaručene nie všetky. Vyberieš si na platforme Android aj na iOS a všetky sú zadarmo, hoci na určité funkcie budeš potrebovať prémiové členstvo (stoja pár eur mesačne). Aj tu platí, že každá aplikácie je v niečom iná a od ostatných sa môže líšiť aj cieľovou skupinou.

Bumble

Aktuálne najpopulárnejšou aplikáciou na zoznamovanie je Bumble. Počas prvého kontaktu majú obe strany 24 hodín na odpoveď, aby si zistili, že ide o aktívny účet. Okrem písania správ si môžete spolu aj zavolať. Na rozdiel od iných zoznamiek sa Bumble odlišuje tým, že prvú správu môže napísať len žena.

Akých ľudí tu spoznáš? Prevažne mladých, niekedy však aj deti zo základnej školy. Keďže aplikácia je obrovským trendom, využíva ju aj množstvo Slovákov.

Aké funkcie sú spoplatnené? Prémiový účet ponúka predĺženie doby na odpísanie, druhú šancu na rande po nejakom čase, ale napríklad aj prehľad ľudí, ktorým sa páčiš či nepáčiš.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
RECENZIA Rod draka vs. Prstene moci: Analyzujeme najväčšie seriály tohto roka, ktorý sa ti páčil viac?

Aplikácia má už viac ako 10 miliónov stiahnutí a je dostupná na Android (s hodnotením 3,9/5 od 488-tisíc používateľov) aj na iOS s (hodnotením 4,3/5 od 212 používateľov).

Tinder

Tinder tento rok oslavuje 10. narodeniny a je najsťahovanejšou zoznamkou. Tu sa ti nestane, že by ti napísal niekto, o koho nemáš záujem. Princíp spočíva v tom, že vo svojom okolí vidíš iné účty a označuješ, či sa ti páčia, alebo nie. Ak sa obaja zhodnete, až vtedy si môžete začať spolu písať.

Akých ľudí tu spoznáš? V drvivej väčšine používajú Tinder mladí ľudia. Je zaručené, že si nebudeš písať s nikým, o koho nemáš záujem.

Aké funkcie sú spoplatnené? Počet lajkov, teda prejavenie sympatií druhej osobe je na bežnom účte obmedzený, po prečerpaní čakáš pol dňa na ďalšie lajky. Prémiový účet má túto funkciu neobmedzenú.

Aplikácia má už viac ako 100 miliónov stiahnutí a je dostupná na Android (s hodnotením 2,9/5 od 4,7 milióna používateľov) aj na iOS s (hodnotením 3,8/5 od 392-tisíc používateľov).

Badoo

Badoo bola jednou z prvých online zoznamiek pre smartfóny. Funguje podobne ako Tinder, no druhej osobe tu môžeš napísať aj bez toho, aby ste sa vzájomne olajkovali. Vyhľadávanie má mnohé funkčné filtre, kde si môžeš presne zadať, aký typ osoby preferuješ. Na Badoo si však nemôžeš nastaviť, do akej vzdialenosti sa ti budú zobrazovať kontakty na lajkovanie.

Akých ľudí tu spoznáš? Je tu množstvo mladých Slovákov, a to nielen z Bratislavy. Taktiež vidíš, kto je aktuálne online.

Aké funkcie sú spoplatnené? Premium ti, podobne ako v prípade Tinderu, dá neobmedzený počet lajkov, ale takisto vypne neželanú reklamu.

Aplikácia má už viac ako 100 miliónov stiahnutí a je dostupná na Android (s hodnotením 4,0/5 od 6 miliónov používateľov) aj na iOS s (hodnotením 4,6/5 od 90-tisíc používateľov).

Mladý pár trávi spoločné chvíle
Niektoré apky či ich prémiové verzie ti vyselektujú partnera podľa spoločných záujmov (Zdroj: Unsplash/John Schnobrich)

Btrfly

Btrfly je len ďalšia zoznamka fungujúca na princípe páči sa mi/nepáči sa mi. Je však pomerne mladá a má málo stiahnutí. Na mnohých detailoch ešte len pracuje, no už teraz má dostatočný boost na to, aby sa časom stala jednou z najpoužívanejších.

Akých ľudí tu spoznáš? Nie je tu toľko Slovákov ako inde, keďže ide o mladú aplikáciu, ale snáď budú čoskoro pribúdať.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Gramatika: Ak netušíš, do ktorej jazykovej rodiny patrí francúzština, taliančina či slovenčina, vypočuj si nás!

Aké funkcie sú spoplatnené? Prémiový účet odhalí štatistiky o tom, kto sa ti páči a tvoj profil sa zobrazí viacerým ľuďom na popredných priečkach.

Aplikácia má už viac ako 50-tisíc stiahnutí a je dostupná na Android aj na iOS s (hodnotením 4,6/5 od 121 používateľov).

Blindr

Možno by si ani nepovedal, že Blindr je slovenská zoznamka, ktorá vznikla pred 8 rokmi. Nefunguje na takých princípoch ako ostatné. Viac ako o vzhľad tu ide o vlastnosti a preferencie, podľa ktorých si nájdeš lásku svojich snov – teda také rande naslepo. Keď sa spoznáte, píšete si v súkromnej konverzácii.

Akých ľudí tu spoznáš? Drvivá väčšina používateľov sú Slováci a Česi, nájdeš tu mladších aj starších.

Aké funkcie sú spoplatnené? Aplikácia je bezplatná.

Aplikácia má už viac ako 100-tisíc stiahnutí a je dostupná na Android (s hodnotením 3,4/5 od 5-tisíc používateľov) aj na iOS s (hodnotením 4,6/5 od 238 používateľov).

Pokec

Na Pokec si zrejme pamätáš. Pred viac ako 10 rokmi išlo o jeden z najpopulárnejších webov na slovenskom internete. Funguje na princípe Badoo – teda na základe lajkovania profilov alebo priameho kontaktu. Taktiež poskytuje mnohé filtre na vyhľadávanie či svojvoľné menenie polohy, aby si mal prístup k viacerým používateľom.

Akých ľudí tu spoznáš? V drvivej väčšine sú tu Slováci alebo Česi, najmä vo veku od 18 do 30 rokov. Mladšie ročníky preferujú vyššie spomínané aplikácie.

Aké funkcie sú spoplatnené? Prémiový účet vypne reklamy. Mnohí sa však sťažujú na občasnú nefunkčnosť aplikácie (zvykne padať).

Aplikácia má už viac ako 500-tisíc stiahnutí a je dostupná na Android (s hodnotením 3,9/5 od 19-tisíc používateľov) aj na iOS s (hodnotením 4,2/5 od 2-tisíc používateľov).

Twoo

Twoo je len ďalšia obdoba úspešného Badoo. Filtre na vyhľadávanie sú tu však veľmi prepracované – okrem veku, pohlavia, bydliska či vzdelania si môžeš zvoliť, či partner môže byť fajčiar, či už má deti, aký má mať výzor (farbu očí a vlasov) a podobne.

Akých ľudí tu spoznáš? Znova ide o apku pre mladých, ľudí tu nájdeš aj z odľahlejších kútov Slovenska.

Aké funkcie sú spoplatnené? Platený účet ti dá štatistiky o tom, kto ťa lajkuje, ale aj neobmedzený počet srdiečok pre teba.

Aplikácia má už viac ako 10 miliónov stiahnutí a je dostupná na Android (s hodnotením 4,1/5 od 296-tisíc používateľov) aj na iOS s (hodnotením 4,5/5 od 3-tisíc používateľov).

Ak teda stále nemáš priateľa či priateľku, rozhodne vyskúšaj niektorú z týchto zoznamiek. Možno sa pošťastí a naozaj tu stretneš svojho partnera snov.

Využívaš online zoznamku?


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, kombo.sk, play.google.com, apps.apple.com
Odporúčame