Prehľad top appiek, na ktorých kúpiš oblečenie z druhej ruky: Sú dostupné pred Androidy aj pre iPhone

Second hand aplikácie

Second hand aplikácie (Zdroj: Pexels.com/Andrea Piacquadio)

#Second handy sa stávajú čoraz populárnejšími, akoby chytali druhý dych. Nedávno sme ti predstavili najlepšie „sekáče“, ktoré predávajú second handovú módu, tentokrát sa pozrieme sa samotné mobilné aplikácie. Dostupné sú na oboch operačných systémoch – na Obchode Play aj na App Store.

Ľudí motivuje viacero faktorov – nižšia cena, pomoc planéte, nákupy od overených ľudí aj udržateľnosť. Každý si nájde svoj dôvod. Záujem o produkty z druhej ruky stúpa aj v oblasti kníh, automobilového priemyslu či elektroniky, o čom sa môžeš dočítať v našom článku. Ktoré second-handové aplikácie sú u nás tie top?

Vinted

Vinted je jednou z najobľúbenejších a najpopulárnejších aplikácii na predaj second handovej módy. Vďačiť za to môže najmä obrovskej reklamnej kampani, ktorú jednoducho nemôžeš prehliadnuť. Na druhej strane musíme uznať, že aplikácia beží veľmi dobre a nájdeš na nej módu od výmyslu sveta a z každého kúta Slovenska.

Aplikácia má uzavretý systém obchodovania, čo znamená, že peniaze za predaj ti prídu na bankovú účet prostredníctvo platobného systému v samotnej apke. Na odosielanie poštou ti stačí stiahnuť si štítok z aplikácie, balík dáš kuriérovi a zásielku sleduješ cez tracking priamo na Vinted (ty aj kupujúci).

Dostupné na Obchod Play aj na App Store.
Obchod Play: 4,6/5 (833-tisíc používateľov), počet stiahnutí: viac ako 10 miliónov
App Store: 4,8/5 (204-tisíc používateľov)

Wallapop

Wallapop nie je aplikácia zameraná všeobecne len na módu, ale na predaj všetkých produktov, ktoré máš, no už ich nepotrebuješ. Stačí odfotiť svoje oblečenie, opísať veľkosti, pridať cenu a je to. Už len čakáš, kedy sa niekto ozve – komunikuješ s ním cez súkromné správy, podobne ako na sociálnych sieťach.

Aktuálne sa Wallapop môže pochváliť viac ako 15 miliónmi aktívnych používateľov. Metódu odosielania majú vyriešenú veľmi podobne ako Vinted. Wallapop taktiež existuje v platenej verzii Pro za 40 eur na mesiac, v ktorej dostaneš prednosť pred ostatnými predajcami – tvoje produkty sa umiestnia na najvyšších priečkach v daných kategóriách.

Dostupné na Obchod Play aj na App Store.
Obchod Play: 4,6/5 (1,4 milióna používateľov), počet stiahnutí: viac ako 10 miliónov
App Store: 4,7/5 (1,1 milióna používateľov)

Offero

Ďalšou inzertnou platformou, ktorá u nás rozbieha masívnu reklamu, je Offero. Ide o pomerne mladý startup, ktorý sa však dostal do mnohých krajín Európy a je oň veľký záujem. Spôsob fungovania je v podstate rovnaký ako na oboch predchádzajúcich platformách, preto ho nemusíme vysvetľovať.

Taktiež platí, že na Offero predáš nielen módu, ale aj starú elektroniku, knihy, ojazdené auto či handmade výrobky. Čokoľvek ti príde na rozum. Môžeš si tu vytvoriť vlastnú fanbase, ktorá bude obsahovať tvojich pravidelných zákazníkov. Na materskej dovolenke ju ženy využívajú najmä na nákup a predaj oblečenia pre novorodencov, ktorí z bodyčiek rýchlo vyrastú.

Dostupné na Obchod Play aj na App Store.
Obchod Play: 4,3/5 (773 používateľov), počet stiahnutí: viac ako 50 tisíc
App Store: 4,6/5 (93 používateľov)

Etsy

Podobnou alternatívou ako Wallapop je Etsy. Ide o jednu z prvých aplikácii svojho typu, na ktorej predáš a kúpiš čokoľvek – samozrejme, aj oblečenie z druhej ruky. Filter ti navyše dovolí triediť veci aj podľa špeciálnych príležitostí. Napríklad vieš vyhľadať handmade kúsky na svadbu, Vianoce, promócie a tak ďalej.

Rovnako ako na Offero, aj tu si môžeš uložiť predajcov medzi svojich obľúbených a zapnúť notifikácie na nový sortiment. Pri platobnej bráne máš v ponuke aj možnosti tretích strán, ako Google Pay a Apple Pay, takže platenie je skutočne jednoduché a rýchle. Správy o sledovaní a doručení zásielky prichádzajú priamo na tvoj profil, všetko je bezproblémové.

Dostupné na Obchod Play aj na App Store.
Obchod Play: 4,8/5 (930-tisíc používateľov), počet stiahnutí: viac ako 10 miliónov
App Store: 4,9/5 (3,7 milióna používateľov)

Vestiaire Collective

Vestiaire sa môže chváliť tým, že tam nenájdeš len bežných ľudí predávajúcich svoje nepotrebné oblečenie, ale aj menšie second handy. Sami vývojári tvrdia, že nahrávanie produktov sa pre užívateľov snažili vytvoriť čo najjednoduchšie, takže módny kúsok nahráš už do 60 sekúnd! Filter ponúka triedenie podľa značiek, noviniek, veľkostí či ceny.

Obchodovať môžeš aj so zahraničnými záujemcami a v rôznych menách. Niektorí neveľkí predajcovia tu začali ako menší startup, ktorý im priniesol fanúšikovskú základňu. Nechýba ani funkcia sledovania objednávok, bezhotovostné platby, ukladanie obľúbených predajcov a dokonca aj odporúčania tvojich potenciálnych kupcov.

Dostupné na Obchod Play aj na App Store.
Obchod Play: 4,3/5 (18-tisíc používateľov), počet stiahnutí: viac ako 5 miliónov
App Store: 4,6/5 (14-tisíc používateľov)

Remix

Remix Second Hand & Outlet má viac ako milión aktívnych používateľov. Na trhu sa drží už šiesty rok a pomaly, ale isto rastie. Nejde však o tradičný „apkový sekáč“, Remix je totiž priamym prostredníkom, a nielen sprostredkovateľom. Oblečenie predáš tejto spoločnosti a ona ho predáva ďalej svojim zákazníkom.

Kvôli tomu síce môžeš prísť o pár eur pri predaji, no ušetríš pri prípadnej kúpe. Remix totiž garantuje poštovné zdarma. Aktuálne sa tam nachádza viac ako 350-tisíc položiek. Filtre si môžeš ukladať, aby si nemusel každý deň pri prehliadaní zadávať to isté dokola. Apku si môžeš stiahnuť aj do svojho MacBooku s čipom M.

Dostupné na Obchod Play aj na App Store.
Obchod Play: 4,7/5 (8,7-tisíc používateľov), počet stiahnutí: viac ako pol milióna
App Store: 4,8/5 (631 používateľov)

Wish

Koncom minulého roka umožnila aplikácia Wish nielen nákup z celého sveta, ale konečne aj predaj. Dokážeš tam nahrať svoje nepotrebné veci a predať ich teoreticky kamkoľvek do sveta. Wish je dostupný v 60 krajinách sveta a celé rozhranie je aj v slovenskom jazyku. Platforma sľubuje nekonečný výber produktov vrátane oblečenia.

Navyše, na platforme zaviedli novinku v podobe zľavových kupónov – stačí si založiť profil a pravidelne ho sledovať. Prihlásil si sa už siedmy deň v rade? Tu je tvoj kupón. Máš narodeniny? Nech sa páči, kupón. Táto marketingová stratégia prilákala ďalších zákazníkov, vďaka čomu je dnes Wish najväčšou spoločnosťou tohto typu na svete.

Dostupné na Obchod Play aj na App Store.
Obchod Play: 4,6/5 (14 miliónov používateľov), počet stiahnutí: viac ako 500 miliónov
App Store: 4,7/5 (2,3 milióna používateľov)

Ricardo

Ricardo bol švajčiarsky startup, ktorý sa rozšíril do celého sveta a dnes je z neho obľúbený market pre milovníkov second handových kúskov. Má viac ako 3 milióny aktívnych používateľov a takmer 1,5 milióna kusov sortimentu, ktorý čaká len na teba. Oproti iným platformám ponúka aj možnosť aukcie.

Napriek tomu Ricarda s mnohými podobnými apkami aj veľa spája – okrem oblečenia tu nájdeš aj všetky druhy second-handových výrobkov. Bezpečnosť transakcie prirovnávajú ku kvalitného švajčiarskemu systému. Aplikácia je podporovaná aj na počítačoch, nielen na smartfónoch.

Dostupné na Obchod Play aj na App Store.
Obchod Play: 4,5/5 (24,5-tisíc používateľov), počet stiahnutí: viac ako jeden milión
App Store: 4,6/5 (119 používateľov)

Bazoš

No a na záver nemôže chýbať ani naša domáca aplikácia Bazoš. Ešte pred rokmi bola jedinou, cez ktorú sa dal predávať opotrebovaný tovar. Dnes jej síce konkuruje množstvo podobných zahraničných apiek (ktoré sme predstavili aj my), no legendárny oranžový Bazoš dokazuje, že si svoju fanbase vie udržať.

Predáš tu všetko od výmyslu sveta, a to najmä zo Slovensku či z Česka. Produkty vieš za babku topovať, aby sa zobrazili na vrchole vyhľadávania. Platforma je dostupná na rôznych zaradeniach, od mobilov, cez tablety, až po počítače. Na iPhone sa dá dokonca na produkty odpovedať priamo cez iMessage, pričom príjemca správy vidí aj jeho pôvodný inzerát.

Dostupné na Obchod Play aj na App Store.
Obchod Play: 4,7/5 (27,3-tisíc používateľov), počet stiahnutí: viac ako jeden milión
App Store: 4,7/5 (10,7-tisíc používateľov)

Kde nakupuješ oblečenie?


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, play.google.com, apps.apple.com
Odporúčame