PREDSTAVUJEME: Popradčania, ktorí si hovoria 24VII majú čo povedať

Slovenská rapová scéna sa v poslednej dekáde veľmi sympaticky rozrastá. K tomuto žánru hudby sa odhodláva stále viac mladých ľudí, ktorí prostredníctvom textov ventilujú svoje myšlienky a životné skúsenosti. Podobne na tom sú aj chalani z Popradu, ktorí si hovoria 24VII. My sme sa rozhodli, že vám ich predstavíme.

Zoskupenie, ktoré si hovorí 24VII pozostáva z dlhoročných známych, teda lepšie povedané kamarátov, Krimana a Real Raina, ktorí pôvodne skúšali individuálnu dráhu, ale časom dospeli k záveru, že výraznejší úspech môžu dosiahnuť, keď sa im podarí spojiť sily. Názov ich dvojice znamená 24 hodín, 7 dní v týždni, čo symbolizuje čas, ktorý trávia s hudbou, s rapom, jednoducho s tým, čo majú radi a čo ich napĺňa.

Prvý menovaný Kriman dal minulý rok na verejnosť projekt KRIMAN, ktorý v sebe nesie ducha boombapu. Čo sa týka 24VII, spoločne vydali prvý klip menom DESTINY, o zvuk sa im postaral Menfo, ktorý spolupracuje s viacerými interpretmi, producentom bol Šaľan Tikno. Budúci mesiac Kriman očakáva vydanie sólovej skladby Oceán, pričom chalani nám povedali, že tento rok sa od nich môžeme tešiť na viacero vizuálov k im skladbám. Jedným z nich bude videoklip ku skladbe Afrodita.

Čím sa chcú 24VII líšiť od súčasných interpretov? Snažia sa robiť rytmickejšie hudby, ktoré si poslucháči rýchlo osvoja, pričom Kriman s Real Rainom si dávajú pozor na to, aby vo svojich textoch niečo odovzdali a nejednalo sa u nich iba o bezduché piesne, ktoré sa snažia prvoplánovo zaujať. Ako priznali, v minulosti nahrávali aj vyslovene „blbosti“, ale dnes im vo väčšom záleží na výpovednej hodnote, ktorú dávajú na verejnosť.

„Zdravím každého jedného človeka, ktorý si otvoril článok o nás, prípadne vypočul našu tvorbu. Tento rok bude určite veľa nových skladieb a následne klipov, preto sa nás oplatí sledovať na sociálnych sieťach aj na YouTube. Pozdravujem všetkých, ktorí si naše skladby „idú“ a samozrejme aj tých, čo nie,“ povedal nám exkluzívne Kriman. „Rád by som vyzdvihol Menfa, ktorému ďakujeme za dlhoročnú spoluprácu, ktorá snáď bude pokračovať. Majte všetci krásny deň. Pozdravujem aj koničivu, haha.“

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Čo najdrahšie priniesol Rytmus do Second Marketu? (VIDEO)

Podarilo sa nám získať aj vyjadrenie druhého člena skupiny, Real Raina. „Robíme jednoducho to, čo nás baví a každá nahratá skladba je akoby ringom. Som tu od toho, aby som bojoval za svoje ciele. Vieme, že môžeme byť čoraz lepší, pričom nezáleží na tom, čo bolo včera. Idem vpred, žijem dnešným dňom a pozerám sa dopredu, na to, čo môže byť zajtra.“ Odhodlanie nechýba ani jednému z chalanov, čo je veľmi dôležité.

„Neviem zaručiť, akým štýlom sa budem uberať, viem ale, že v tom nie som sám. Real Rain je s každým, kto mu pomôže a dokáže, čo si zaumieni,“ dodal. Treba povedať, že ako Kriman, tak aj Real Rain sršia zapálením, optimizmom a nadšením. To je v počiatkoch hudobnej kariéry, a hlavne vo všetkom, čo človek robí a chce s tým preraziť, veľmi podstatné. Ktovie, možno o niekoľko týždňov či mesiacov budeme o zoskupení 24VII písať ako o skokanoch tohto kalendárneho roka. Z toho, čo sme videli a počuli treba povedať, že títo chalani potenciál rozhodne majú a je reálne, že o nich budeme počuť.

Si Raper ? Zviditeľníme ťa!

Ako jeden z mála Rapových portálov dávame možnosť sa zviditelniť aj začínajúcim talentovaným raperom –

Zadarmo to nebude, ale ani vás to finančne nezruinuje. Koniec koncov investujete do svojej reklamy, zviditelnenia vášho mena a kvalitného spracovania článku našími redaktormi –

ak si myslíš, že si jeden z raperov, o ktorom by malo Slovensko vedieť a počuť napíš nám na generaciarapu@gmail.com

Odporúčame