Máš plné skrine a nevieš, čo s oblečením? Skús ho predať, a zarobiť si napríklad na nové kúsky!

Každý tovar má svojho kupca (Zdroj: Freepik/yanalya)

#Nakupovanie oblečenia je pre mnohých istým druhom športu a voľnočasovej zábavy. Predsezónne výpredaje a lákavé zľavy z tohto hobby už nerobia až tak drahú zábavku, ako tomu bolo kedysi. Tvoja peňaženka ti možno poďakuje, no horšie je to s priestorom v tvojom šatníku. Oblečenie, ktoré doslova kypí zo skríň, a ty stále nemáš čo na seba? Je čas urobiť drastické triedenie. Oblečenie si tiež zaslúži druhú šancu!

Triedenie je základ!

Rozdeľ si oblečenie na kôpky. Jedna bude predstavovať to, čo budeš určite ešte nosiť, ďalšia zasa to, čo je obnosené a vhodné akurát tak do smetiaka, a posledná to, čo je ešte pekné a vhodné na nosenie, no ty to už nechceš.

Každý tovar má svojho kupca, a preto sa povenuj poslednej kôpke. V súčasnosti existuje mnoho online portálov, kde dokážeš bez problému predať svoje kúsky za pár eur, ktoré niekoho ešte potešia, a tebe zarobia nejaké to euro na nové nákupy.

Usporiadaj bazár!

Či sa rozhodneš pre registráciu na niektorom z internetových portálov, ktoré sa venujú predaju oblečenia, usporiadaš swap/burzu s kamoškami, navštíviš nejakú vo svojom meste, alebo kúsky predáš napríklad cez svoj instagramový bazárik… Možností je veľa!

Urob si prieskum (napríklad na Facebooku), či sa v tvojom meste nekoná napríklad „garážový výpredaj“ alebo „susedská burza“. Takéto podujatia nie sú až tak promované, pretože ide o lokálnu záležitosť, no aj tu si môže nájsť tvoje nechcené oblečenie svoj nový domov!

Sekáče

Second handy nie sú len na nákupy. Zisti si možnosti v lokálnych a internetových sieťach. Niektoré z nich sa totiž venujú aj hromadnému odkupovaniu oblečenia, čo ti podstatne uľahčí predaj.

Zopár sekáčov dokonca ponúka možnosť priniesť nové kúsky, ktoré len vymeníš „kus za kus“ s tovarom z ich ponuky. Toto odporúčame len v prípade, že ti nejde primárne o zmenšenie obsahu skrine!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Pripadá ti oblečenie, ktoré sa dokáže samo opraviť, ako sci-fi? Vďaka koži vyrobenej z húb sa môže stať realitou

Kvalita nad kvantitou

Ak sa ti poradí úspešne predať všetky nadbytky tvojho šatníka, gratulujeme! Teraz je čas sa zamyslieť, ako tomuto stavu predchádzať.

Čo tak vsadiť na nákup jedného kvalitného kúsku namiesto desiatich nekvalitných? Nielen že ušetríš miesto, peniaze a čas strávený zostavovaním outfitu, ale pomôžeš aj planéte.

Jeden kvalitný kúsok ti bude slúžiť dlhšiu dobu, a tým, že bude kvalitný, budeš ho s radosťou nosiť dookola. Preto si nabudúce pri impulzívnom nakupovaní premysli, či danú vec naozaj potrebuješ. Nechceš znovu predsa spadnúť do kolobehu so zahltením sa haldou oblečenia!

 

Predávaš nepotrebné oblečenie?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame