Prečo sú filtre na Instagrame nebezpečné? Vypočuj si tento song

Barb

Barb a Natália Bagárová v pesničke Filtre (Zdroj: https://www.instagram.com/barbhazuchova/)

#Speváčka Barb je špecifická nielen svojim éterickým vzhľadom, ale aj hudobným prejavom, čo potvrdzuje novou skladbou s názvom Filtre. Svojou poslednou sólo skladbou Papacau (Papa Čau) otvorila mladá interpretka témy, týkajúce sa vzťahov, najmä žien či ľudskú závislosť na mobilných zariadeniach. Jej novinka prichádza zasa s aktuálnou témou o IG filtroch.

,,Song som napísala ešte minulý rok. Každá, každá jedna baba na mojich sociálnych sieťach mala na stories hodený filter. Vravela som si, baby, prečo to robíte. Ja chcem vidieť reálnu pokožku, chcem vidieť prirodzenú nedokonalosť, nie umelú dokonalosť. A najhoršie bolo, že ja som tie baby takto naživo nespoznala. Vyzerali úplne inak,“ vysvetľuje BARB, prečo vznikol song. Na spoluprácu si zavolala Natáliu Bagárovú, sestru speváčky Moniky, ktorá dodala skladbe aj druhý pohľad na danú problematiku.

Téma filtrov a ich vplyv na mladé dievčatá sa rieši už veľmi dlhú dobu. Rovnako aj následne vzniknuté psychické problémy, ktoré používateľky filtrov vnímajú od svojho okolia. Veď niekedy vzhľad na sociálnych sieťach a vzhľad v realite je úplne iný a to vyvoláva miestami agresívny postoj, najmä v tejto dobe prirodzenosti. Motiváciu na vytvorenia tohto songu dalo Barb aj jej presvedčenie o tom, že každý by mal byť sám sebou, aj na internete.

„Chcem priniesť to, že sa nebojím ukázať svetu svoju nedokonalosť a reálnosť a som s ňou maximálne stotožnená. Neporovnávam sa. Som len ja. V zrkadle svoj odraz neoklameš, zmeniť dokážeš len pohľad na samú seba. A pokúsiť sa vyhrať ten boj vlastného porovnávania sa a vedieť si povedať, vyzerám super, takto to stačí a milujem sa“ apeluje vo svojej novej skladbe BARB.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora Hazuchová (@barbhazuchova)

O produkciu sa postaral zahraničný beatmaker Pacific, ktorého doplnil slovenský talent menom DoubleM. Finálny mix a master zastrešil choppinbeats, ktorý produkoval tracky pre RytmusaEgaRefewa a ďalších. Videoklip natáčal Marks, kde sa okrem kamery podieľal aj na finálnom strihu.

,,Text vznikol z vlastnej frustrácie. Jednak som si na svojich storkách s filtrami už pripadala divne a za druhé som chcela vyjadriť svoj názor na to, že to fakt nie je v pohode. Nie je v pohode, že sa baba hanbí pridať video bez filtra, pretože sa tam sama sebe nepáči. Po tretie, filtre stoja za mániou zväčšovania pier, zužovania tváre, operácií. Nie je ok, že nepoznám dievča, ktoré by nad zväčšením pier nikdy neuvažovalo. Vrátane mňa. Filtre ti nastavia zrkadlo – ukážu ti tvoje lepšie vyzerajúce dvojča, na ktoré by si žiarlila, lebo by bolo krajšie než ty, všetci by ho mali radšej než teba. A vidieť takéto dvojča každý deň pri otvorení Instagram? Komu by z toho nehrablo. Preto je len otázka času a peňazí, kedy sa ním budeš chcieť stať aj v realite,“ uzatvára BARB.

Pozri si videá a fotky z natáčania priamo tu:

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbora Hazuchová (@barbhazuchova)

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame