Prečo je dôležité si kúpiť reálne CD a nie iba digitálny album?

Žijeme v digitálne dobe, či už sa to niekomu páči alebo nie. Technológie naberajú na obrátkach a ľudia množstvo vecí riešia úplne inak, ako tomu bolo napríklad pred 15 rokmi. Pokrok je badateľný a číta sa aj nových albumov. Hudobný priemysel moderné technológie ovplyvňujú vo veľkom. Áno, myslíš si správne, reč bude o predaji CD. 

Výborne to vystihol Separ, v príspevku, v ktorom ani nehovoril o sebe, teda, prvotnou myšlienkou bolo vyzdvihnúť skladbu VIAC, na ktorej hosťuje u chalanov z Nerieš. Tí dali von svoj album OK, ktorý je naozaj výborný a okamžite bol dostupný aj streamovacích platformách. To je niečo, čo by bolo pre niekoľkými rokmi prakticky nemysliteľné.

Separ sa nad tým pozastavil a urobil dobre. Faktom totiž je, že predaj CD takpovediac súperí s digitálnymi možnosťami. „Aj keď si veľa ľudí nemá kde pustiť CD a čakajú na digitál, je extrémne dôležité, aj keď len zo zberateľských dôvodov, podporiť kúpou hmotný nosič,“ začal člen skupiny DMS.

„Dnes sa albumy v podstate predávajú už len počas trvania predpredaju a potom to padne o 90% a všetci riešia už len digitál. Takže táto jednorázová finančná „injekcia“ dá interpretovi naspäť všetok ten čas, ktorý strávil tvorením, písaním, nahrávaním, robením zvuku, riešením coveru. Vráti mu náklady na nahrávanie, zvuk, grafiku, lis a podobne. Neviete si predstaviť, koľko energie a času venuje interpret projektu, kým si ho môžeš vypočuť v aute alebo kdeľkovek inde,“ pokračuje Separ vo, musíme povedať veľmi trefnom, vyjadrení.

„Nehovoriac o hodinách strávených mimo domu, aby vám ho jazdil odprezentovať a vôbec o rokoch tvorenia, ktoré ho vyskillujú natoľko, že sa to páči aj širokej verejnosti. Preto by som týmto výlevom chcel apelovať na to, aby ste aj v dobe digitálu kupovali hmotné CD nosiče a podporili chalanov z Nerieš na Ruka Hore. Ďakujem dovidenia,“ zakončil Separ svoj prehovor na sociálnej sieti Instagram.

Skladba VIAC sa okamžite dostala na vrchol trendov slovenského YouTube, pričom treba uznať, že Separ jej svojou prítomnosťou pomohol. Treba dodať aj to, že celý album OK od Nerieš je podareným hudobným počinom a nachádza sa na ňom viacero vynikajúcich  skladieb. Ako celok je takisto výborný. Oplatí sa vypočuť.

Odporúčame