Podivné povolania, ktoré boli vytvorené len pre britskú kráľovskú rodinu

Tieto povolania boli stvorené len pre britskú kráľovskú rodinu.

Tieto povolania boli stvorené len pre britskú kráľovskú rodinu. (Zdroj: Unsplash.com/ Dan)

#Na svete existujú skutočne zvláštne a jedinečné povolania. O niektorých si možno dokonca ešte nikdy nepočul. Avšak existujú aj povalania, ktoré vznikli kvôli kráľovskej rodine. Napríklad ako taký Strážca labutí.

Strážca labutí

Kedysi existoval iba jeden človek, ktorý v britskej kráľovskej rodine vykonával toto povolanie a na starosti mal všetky labute. Neskôr sa však táto úloha rozdelila medzi dvoch ľudí. Okrem stráženia však musia aj pravidelne vykonávať ich prehliadky či dokonca každoročne organizovať veľké sčítania labutí na Temži.

Strážca labutí. (Zdroj: Unsplash.com/Erik van Dijk)

Kráľovský nositeľ obuvi

Kto by nepoznal bolesť nových topánok? Chvíľu totiž trvá, kým nová topánka bude mať dokonalú mäkkosť a pohodlnosť. Teda ako sa hovorí, kým sa rozchodí. To sa však kráľovnej Veľkej Británie nemôže stať. Práve obuvník je totiž zodpovedný za to, aby keď si kráľovná obuje topánky, tak sa v nich cítila ako v papučkách.

Veľký krájač

Kráľovská rodina má po svojom boku ľudí skutočne takmer na všetko. Chýbať im pri tom nemôže ani krájač na mäso. Ide o prestížne miesto, kedy Grand Carver pre kráľovskú rodinu prekrajuje mäso. Túto pozíciu pri tom nemôže zastávať hocikto, ale dedí sa z pokolenia na pokolenie. Verí sa totiž, že dar rovnomerného krájania je dedičný.

Krájač mäsa. (Zdroj: Unsplash.com/
José Ignacio Pompé)
Zdroj: hashtag.sk, brightside.me
Odporúčame