Potrebuješ sa pravidelne opustiť na párty? Vypočuj si RAPOVÝ RAUŠ

Potrebuješ sa aj ty pravidelne opustiť na poriadnej párty? Vypočuj si nové EP RAPOVÝ RAUŠ

Únik, nespútanosť, hriech, prežívanie momentu, vrchol krátkodobého šťastia, climax. To sú slová, ktoré výstižne načrtávajú štvrté EP od rapera, ktorý si hovorí Wittnerr.

Wittnerr vydáva RAPOVÝ RAUŠ EP

„Dajte mi priestor, kus miesta, sa dusím, musím sa oslobodiť. Milujem voľnosť, poď skúsiť to. Nevíš co tě čeká, todle je verze beta..”

Môže sa ti zdať, že mood tohoto projektu je trochu pochmúrny, že tracky sú také pomalšie… ale práve to je krásna definícia EP s názvom RAPOVÝ RAUŠ. Termín “rapový rauš” sa v textoch objavuje opakovane. Ide totiž o odkaz na pocity maximálneho štastia a opojenia. A ako sme už u Wittnerra zvyknutí, na celom EP sa nachádzajú podprahové odkazy na súčasné témy alebo aj na jeho minulosť. Novinkou oproti predchádzajúcim projektom sú oveľa pestrejšie a konzistentnejšie flows, úderné punchlines, sebavedomejšia práca s hlasom, prekvapivo čistý zvuk a prepínanie jazykov – najmä slovenčina a čeština, občas sa zapletie aj španielčina a angličtina.

Na tomto EP-čku sa podpísal vplyv elektronickej hudby, ktorú Wittnerr primárne počúval na strednej škole. V tej dobe stretával každodenne ľudí, ktorí mali problém s autoritami a nenávideli školu, či prácu. Celý týždeň čakali na víkend, aby sa mohli opustiť. Práve tieto myšlienky Wittnerr vzal a spojil s hudbou.

Rauš z rapu, rauš z beatu, v krvi rauš a my spolu. Držím ťa za ruku, nepustím ťa!

O tom, že sa to podarilo, svedčí hneď prvá skladba z tracklistu: „Nepustím ťa“. Jej text vznikol v čase zavádzania najtvrdšieho lockdownu niekedy vo februári tohoto roka. Keď boli oznámené vtedajšie opatrenia, so ženou si Wittnerr kúpil okamžite jednorazové letenky na Kanárske ostrovy s tým, že tu už to fakt nedáva zmysel. Track reflektuje najmä pocity spontánnosti, nespútanosti, nezodpovednosti a zamilovanosti.

Celé EP nájdeme na streamovacích službách a vonku je z neho aj veľmi kvalitný videoklip na vec „Kto za to móže?“, pod ktorým sa podpísali chalani z Nefkusu. Skladba však nepatrí do konceptu tohoto projektu, ide v podstate o bonusový track s úplne odlišným odkazom. 

Odporúčame