POSCHOD13: Album roka pre Strapa, čo poviete?

O tom, ktorý album je za konkrétny kalendárny rok najlepší vždy panujú veľké diskusie. Tábory fanúšikov sú tradične rozdelené, niektorým sa páči jedno, ďalším druhé, iným tretie. Preto existujú ankety a hlasovania, aby sme aspoň trochu získali prehľad o TOP, kto a čo boli v konkrétnom roku TOP.

V našej krajine sa často hovorí o cenách Radio_Head Awards, kde nerozhodujú ani tak verní fanúšikovia, o ktorých objektivite by sa dalo hovoriť, ale skôr ľudia, ktorí sa rapu a hip-hopu rozumejú. Teda, ktorí rozumejú hudbe, ale nás konkrétne bude (pochopiteľne) zaujímať práve rap.

Víťazom Albumu roka v kategórii hip-hop/rap/R&B vyhral raper Strapo, ktorý v uplynulom kalendárnom roku vydal na svetlo sveta hudobný počin trináste poschodie pod originálnym názvom POSCHOD13. Objektívne, nečakalo sa to až tak, pretože rok 2018 bol skutočne silný.

Svoje nové albumy napríklad dali von Majk Spirit, Momo či predovšetkým zoskupenie DMS v zložení Separ, Dame, Smart. Keď sa nad tým ale lepšie zamyslíme, Strapo si cenu rozhodne zaslúžil, pretože jeho album mal takpovediac všetko, čo mať mal. Vyjadril sa na viaceré témy, pre niektorých možno nepríjemné, kvalitné boli aj beaty a aj niekoľko hostí, ktorí sa tam objavili.

Možno práve komplexnosť, ktorú tento raper na POSCHOD13 poskytol rozhodla o tom, že si cenu Radio_Head Awards za rok 2018 zobral práve Strapo. Uvidíme, komu sa podarí vytvoriť album roka 2019, pretože favoritov máme už teraz hneď niekoľko.

 

Odporúčame