TikTokové trendy pribúdajú závratnou rýchlosťou: Funguje trend „Mewing“, ktorému podľahli tisíce užívateľov?

Precvičovanie tváre pomocou jazyka

Ide o cvičenia s jazykom, ktoré majú precvičiť najmä čeľustné a žuvacie svaly (Zdroj: Freepik/user18526052)

#Ak používaš TikTok, určite si poslednou dobou zachytil množstvo trendov. Virálne, menej známe, či u nás úplne neznáme… Za posledné mesiace ich je toľko, že ani nestíhaš všetky registrovať. Trend nazývaný „Mewing“ je však trošku bizarným. Údajne má pomáhať s odstránením dvojitej brady, prispieť k celkovej zmene tváre, či pomôcť s úpravou menšieho predhryzu.

Kde to vlastne vzniklo?

História základu pre tento trend sa traduje do 90.rokov minulého storočia. Myšlienka „Mewingu“ pochádza od britského zubára Johna Mewa, ktorý spolu so svojim synom Michaelom podporili formu ortodoncie. Zameriavali sa na správny tvar čeľuste, najmä u detí a osôb so strojčekom na zuboch. Ako sme už spomínali, ide o cvičenia s jazykom, ktoré majú precvičiť najmä čeľustné a žuvacie svaly. Cvičenie zahŕňa napríklad cvik, ktorý spočíva v zatláčaniu jazyka k podnebiu.

Čo na to odborníci?

Vyjadrenie plastického chirurga z New Yorku, pre portál Buzzfeed Ti ozrejmí, či je tento trend tak užitočný, ako je nám zo sociálnych sietí prezentované. „Vo veľkej miere môže toto cvičenie pomôcť s čeľusťou a tiež s posilnením podkladových svalov a prestavením polohy jazyka v ústach do určitej polohy. Toto cvičenie vedie k tesnejšej čeľusti. Ale aj keby to malo byť účinné, môže to trvať mesiace, ak nie roky,“ povedal doktor Shafer pre BuzzFeed.

Svojím vyjadrením teda povedal, že toto cvičenie je po estetickej stránke, čo sa optického zúženia čeľuste týka, účinné asi tak ako pózovanie a hľadanie správneho uhlu na fotku. Ďalej uvádza, že tento trend berie ako šialenosť, ktorá sa stále objavuje z dôvodu, že sú ľudia posadnutí svojím vzhľadom.

Čo teda naozaj funguje?

Podľa odborníkov máš dve možnosti – prirodzená cesta alebo zásah estetickej medicíny. Podľa Shafera Ti pomôže zdravá strava, pravidelné cvičenie a nefajčenie. Ak sa aj napriek tomuto nestretneš s vnútornou spokojnosťou, odporúča zvoliť druhú možnosť – kozmetické vyplnenie línie čeľuste. „Ide o výplň na báze kyseliny hyalurónovej. Na formovanie čeľuste, či vylepšenie vzhľadu krku je najlepšou voľbou. Výsledky sú okamžité a dlhodobé. Možnosťou sú aj implantáty, ktoré sú skvelé na vylepšenie spodnej časti tváre. Voľbu implantátu do brady, či aplikovanie injekčnej výplne je ale veľmi individuálna, a odporúčam ju uskutočniť po porade s certifikovaným plastickým chirurgom,“ uviedol Shafer v rozhovore.

 

Ak chceš čeľusť zodpovedajúcu tomuto trendu, nenájdeš rýchle riešenie. Je však dôležité vedieť, že mnoho z módnych trendov na sociálnych sieťach nie je až tak super. Ak budeš nad akýmkoľvek zásahom uvažovať, poraď sa s odborníkom.


Zdroj: BuzzFeed
Odporúčame