Poprechádzaj sa ulicami Tokia z pohodlia svojho domova: Vďaka tomuto videu sa budeš cítiť ako pravý turista

Panoráma Tokia

Tokio je mesto, ktoré musíš aspoň raz v živote zažiť (Zdroj: Unsplash/Dea)

#Tokio je úžasné mesto. Nachádza sa v regióne Kantó na východe ostrova Honšu. Je to jedno z najväčších miest na svete, žije v ňom viac ako 13 miliónov ľudí. S predmestiami a aglomeráciami okolitých miest, ako napríklad Jokohama alebo Kawasaki tvorí najväčšiu konurbáciu a metropolitnú oblasť na svete, nazývanú Veľké Tokio, kde žije až 35 miliónov obyvateľov na ploche o veľkosti Západného Slovenska.

VIDEO New York, ako si ho ešte nevidel: Poprechádzaj sa ulicami mesta na unikátnych záberoch z roku 1911

V rebríčku Economist Intelligence Unit miest najlepších pre život z roku 2019, ktorý hodnotil 140 miest sa Tokio umiestnilo na 8. mieste. Je to hlavné finančné centrum a hlavné sídlo niekoľkých najväčších svetových bánk a poisťovacích spoločností. Tokio bolo označené ako najdrahšie mesto na svete 14 rokov po sebe až do roku 2006.

Pohľad na rušnú ulicu vo Zvolene
Tokio fascinuje turistov z celého sveta Zdroj: Unsplash/Jezael Melgoza)

Tokio má veľa turistických, kultúrnych a športových atrakcií vrátane známych chrámov, svätýň, každoročných festivalov a udalostí, parkov, javiskových vystúpení, ako aj populárnych nákupných centier a štvrtí s možnosťami nočného života. Medzi vrcholné kultúrne miesta patria múzeá, koncertné haly a divadlá.


Kniha, ktorú si rozhodne musí prečítať každý chlap: Už len samotný názov si okamžite zamiluješ


Vzhľadom na vzdialenosť Japonska od Slovenska je jasné, že vycestovať do tejto krajiny rozhodne nie je lacná záležitosť. Vďaka skvelému videu od J Utah sa však môžeš ulicami poprechádzať úplne zadarmo. Vďaka 4K kvalite dokonca budeš mať na chvíľku pocit, že sa nachádzaš priamo v jednom z najväčších miest sveta.

Zdroj: YouTube/J Utah, Wikipedia/Tokio
Odporúčame