VIDEO Tokio tak, ako si ho ešte nikdy nevidel: Vychutnaj si dychberúce zábery z jedného z najväčších miest sveta

Photo by Gregor Meier on Unsplash

#Tokio je snom mnohých cestovateľov. Nachádza sa v regióne Kantó na východe ostrova Honšu. Je to jedno z najväčších miest na svete, žije v ňom viac ako 13 miliónov ľudí. S predmestiami a aglomeráciami okolitých miest, ako napríklad Jokohama alebo Kawasaki tvorí najväčšiu konurbáciu a metropolitnú oblasť na svete, nazývanú Veľké Tokio, kde žije až 35 miliónov obyvateľov na ploche o veľkosti Západného Slovenska. Do roku 1868 sa nazývalo Edo. Niekedy je metropolitná oblasť Tokia nazývaná aj pojmom megalopolis.

Tokio má najväčšiu metropolitnú ekonomiku na svete. Nominálny hrubý domáci produkt dosahuje okolo 1,316 biliónov USD, čo je viac ako ôsma najväčšia ekonomika na svete. Je to hlavné finančné centrum a hlavné sídlo niekoľkých najväčších svetových bánk a poisťovacích spoločností. Počas centralizovaného rastu japonskej ekonomiky po druhej svetovej vojne sa mnoho veľkých firiem presťahovalo z miest ako Osaka do Tokia s cieľom získať lepší prístup k vláde. Tento trend sa postupne spomaľuje kvôli rastu populácie a vysokým nákladom na život v Tokiu.

Toľko o samotnom meste, teraz si vychutnaj unikátne video od používateľa Armadas. To už atakuje takmer dva milióny videní a v komentároch azda asi ani nenájdeš negatívny komentár. Vychutnaj si pohľad na mesto, ktoré je veľké približne ako tretina našej krajiny a daj nám v komentári vedieť, čo naň hovoríš.

Zdroj: wikipedia.com, YouTube
Odporúčame