VIDEO New York, ako si ho ešte nevidel: Poprechádzaj sa ulicami mesta na unikátnych záberoch z roku 1911

Foto: pixabay.com

#New York je najľudnatejšie mesto USA a jeho metropolitná oblasť patrí medzi najľudnatejšie na svete. Mesto bolo založené Holanďanmi v roku 1624 ako obchodné stredisko New Amsterdam (hol. Nieuw-Amsterdam – Nový Amsterdam) a od roku 1790 je najväčším mestom Spojených štátov. New York bol tiež prvým hlavným mestom Spojených štátov po prijatí ústavy.

Mesto má hneď niekoľko častí. Z nich iba Bronx je spojený s pevninou, ostatné obvody ležia na ostrovoch. S viac ako 10 miliónmi obyvateľov žijúcimi na ploche 789 km² je New York zároveň najhustejšie zaľudneným mestom Spojených štátov. Pokiaľ aj ty patríš k milovníkom retra, máme pre teba video, ktoré ti možno vyrazí dych.

YouTube kanál pod názvom guy jones priniesol skvelé dobové zábery z „veľkého jablka“ v časoch, kedy sa to v ňom hemžilo Slovákmi, ktorí budovali gigantické mrakodrapy. Ide o rok 1911, takže pokiaľ máš chvíľu času, pokojne sa usaď a vychutnaj si toto unikátne video, ktoré sa podarilo zreštaurovať. Poprechádzal/a by si sa ulicami takéhoto starého New Yorku? 

Zdroj: hashtag.sk, YouTube, wikipedia.org
Odporúčame