Aj vďaka Jurajovi Kováčovi vznikla influencerka Bejby Blue: V reklame sa vyžiješ a dostaneš relatívne slušne zaplatené

Tony Dúbravec

Tony Dúbravec vyspovedal úspešného Juraja Kováča (Zdroj: Tony Dúbravec)

#Juraj Kováč je kreatívny riaditeľ reklamnej agentúry This is Locco, ktorá okrem iného stojí za výraznou kampaňou Bejby Blue pre Tatra banku. V Loccu je viac ako 8 rokov, má na konte desiatky kreatívnych ocenení, je čerstvým prezidentom ADC. V rozhovore sme sa okrem kariéry rozprávali aj o jeho obľúbených kampaniach, o plánoch s ADC a atraktivite reklamného prostredia pre mladých kreatívcov.

Čo ťa k reklame dostalo?

Ja som odjakživa vymýšľal. Taký malý špekulant, aj keď sme písali slohy, tak som vždy vymyslel nejakú blbosť, bavilo ma kresliť. Vždy ma to ťahalo k takej sebarealizácii. Ako som bol starší, tak ma to ťahalo k tomu rozmýšľať, že kde sú peniažky. Kde je taký pekný prienik medzi biznisom a kreatívnou robotou a prirodzene som prišiel k reklame. Tu sa vieš vyžiť, vieš dať kúsok zo seba, dostaneš relatívne slušne zaplatené a čo je bonus, tá tvoja robota je vidieť – v telke, na bilboarde, ideš okolo toho.


Technologická odborníčka Alžbeta Harry Gavendová: Aký je aktuálne najlepší mobil na trhu?


Ty si aj študoval marketing. Vedel si už vtedy čo to obnáša, alebo čo ťa bude čakať?

Rámcovo. Úplne konkrétnu som nemal, ale pamätám si film Po čom ženy túžia, v ktorom hrá Mel Gibson a on bol nejaký reklamný creative director. A toto ma strašne zaujalo, že takáto robota, kde ideš veľkými korporáciami a predávaš im nejaký svoj nápad a si kreatívec. Toto som videl, že niekde na konci tunela bude toto, ale nevedel som, čo všetko to bude obnášať.

Sú osobnosti, o ktorých sa aj učí, niečo, k čomu sa vraciaš?

Asi úplne že vraciam by som nepovedal. Mám to v hlave vpálené odkedy sme sa o tom učili. Mám to stále niekde vzadu, ale že by som si to teraz čítal donekonečna, to nie. Skôr sa pozerám, čo fičí vo svete, aká je to kultúra, čím žijú ľudia a od toho sa vlastne odrážam.


Tonyho podcasty sú najmä rozhovory s inšpiratívnymi ľuďmi, ktorých príbehy chce sprostredkovať poslucháčom. Všetky jeho rozhovory nájdeš na Spotify alebo iných podcastových platformách. Viac o Tonym sa dozvieš na tonydubravec.com.

Zdroj: hashtag.sk, Tony Dúbravec
Odporúčame