Trend alkalickej vody: Je to len reklamný ťah alebo má naozaj účinok na zdravie a redukciu hmotnosti?

Občasné zaradenie do pitného režimu ti len prospeje (Zdroj: Freepik/lookstudio)

#Reklama a dobrý marketing produktov je základ, ktorý ťa ľahko zláka k nákupu. Niekedy je naozaj náročné sa rozhodnúť, či je produkt mizerný alebo dobrý. Počul si už o alkalickej vode? V posledných rokoch je to obrovský hit. Je však naozaj plná benefitov alebo je za tým len dobrá marketingová stratégia?

Trochu teórie

Jednoducho povedané, alkalická voda nie je zázrak, má len o niečo vyššie pH ako voda kohútiková. Alkalická voda má pH väčšie ako 7 a niektorí výrobcovia uvádzajú pH 8, 9 aj vyššie. Pretože má voda za bežných podmienok pH neutrálne, je potrebné jej pH upraviť.

Ako sa vyrába?

Sú na to dva spôsoby – prvým je ten, kedy ionizátory vody spracúvajú bežnú kohútikovú vodu tak, že rozdelia zlúčeninu H20 na atómy. Potom ionizátor odstráni molekuly kyslého vodíka, ktorý znižuje pH. Zvýšením hodnoty pH vzniká alkalická voda.

Druhá alternatíva výroby je o niečo jednoduchšia. Minerálna voda, ktorá z nerastov a hornín prijíma minerály, ako sú draslík a vápnik, môže byť prirodzene alkalická voda.

Prospešná pre zdravie

Možno sa pýtaš, načo je to celé dobré… Veď upravovať prirodzené pH vode musí byť proti prírode, nie? Nie je tomu celkom tak.

Pokiaľ si športovec alebo aspoň dbáš o skladbu svojho jedálnička (kam sa počítajú aj prijaté tekutiny), mal by si si zobrať do pozornosti aj tento druh nápojov. Občasné zaradenie do pitného režimu ti len prospeje!

Ionizovaná voda je veľmi prospešná pre zdravie, bojuje proti predčasnému starnutiu, pôsobí detoxikačne na organizmus, pomáha pri chudnutí a podieľa sa na zdraví a hydratácií tvojej pokožky. Ideálny nápoj na leto, no nie?

Všetkého veľa škodí…

Tak, ako by si nemal piť výhradne ani zásaditú vodu, nie je dobrá neustála konzumácia ani tej alkalickej, hoci je považovaná za bezpečnú. Jej hlavnou nevýhodou je určite vyššia cena, no neprospeje ani tvojmu telu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Byť eko je cool: Pozri sa na týchto 7 tipov, ktoré ti pomôžu znížiť plytvanie pitnou vodou!

Ak by si ju pil počas celého dňa, pH by mohlo neutralizovať účinok tráviacich štiav, čo by viedlo k zažívacím ťažkostiam.

 

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame