Pochopíte sa aj bez slov: 7 znakov najlepšej kamošky, ktorá ťa nikdy nesklame

Photo by Katy Belcher on Unsplash

#Nájsť si kamarátku, ktorej môžeš povedať fakt všetko, je vzácnosť. Neraz sa priateľstvá na život a na smrť končia už pri prvom nedorozumení. Možno ste sa zaľúbili do toho istého muža. Možno, že to, čo si jej pošepkala už vie celá sociálna sieť. Sú však priateľstvá, ktoré sú pevnejšie než diamant. Ak máš pri sebe kamošku, u ktorej nájdeš týchto sedem znakov, môžeš sa tešiť. Určite ťa nesklame.

#1 Žiadna téma pre vás nie je tabu

Photo by Sam Manns on Unsplash

Prvým znakom skutočne pevného priateľstva je to, že sa môžete rozprávať skutočne o všetkom. Neexistuje téma, ktorá je pre vás tabu. A to je jasné znamenie, že medzi vami panuje silná dôvera.

#2 Konštruktívna kritika

Skutočná kamoška ti nebude tvrdiť, že vyzeráš fantasticky v tigrovanom overale, keď v ňom skutočnosti vyzeráš ako klobása. Bude otvorená a na rovinu ti povie, čo si myslí. A určite ti pomôže nájsť outfit, v ktorom budeš vyzerať o niečo znesiteľnejšie. Nebojí sa hovoriť pravdu. Konieckoncov, kto ti ju má povedať, ak nie práve tá najlepšia priateľka?

#3 Pocit absolútneho bezpečia

Photo by Matheus Ferrero on Unsplash

Rozumiete si aj bez slov. Keď máte chuť, môžete spolu prekecať celé hodiny. Keď nie, môžete len tak pri sebe mlčky sedieť. A je to absolútne v poriadku. Navzájom ste pre seba prístavom, v ktorom cítite absolútne bezpečie.

#4 Základom vášho vzťahu je obojstranná dôvera

Už veľakrát ste sa presvedčili, že vás tá druhá nesklame. Všetko, čo jej povieš, si nechá pre seba. Pravidlo „Tajomstvo nie je tajomstvom, keď o ňom vedia dvaja,“ u vás neplatí. Čo si poviete, to ostane medzi vami.

#5 Rešpektuje hranice

Photo by Greg Raines on Unsplash

To, že si navzájom rozumiete automaticky neznamená, že sa stávate jednou bytosťou. Každá z vás občas potrebuje priestor pre seba a svoje vlastné záujmy. A tá druhá to rešpektuje bez zbytočných otázok.

#6 Vie odpúšťať

Vedieť odpustiť je niečo, čo by mal mať každý z nás vo svojej základnej výbave. Je to veľmi náročné. No ak to vie vaša kamarátka, tak si v nej našla skutočný poklad.

#7 Vidí v tebe to najlepšie

Photo by Roberto Nickson (@g) on Unsplash

Ak sa naučíme v druhých vidieť len to najlepšie, automaticky sa aj oni menia na lepšie verzie samých seba. Presne takýto postoj k tebe by mala mať aj tvoja priateľka. Nebude ťa neustále kritizovať, práve naopak. Dokáže prehliadnuť tvoje drobné nedostatky a sústredí sa na to, čo je v tebe to najlepšie. Pretože každý z nás to má v sebe. Len sa to musí dostať na povrch.

Ak máš pri sebe takúto osobu, tak si môžeš blahoželať. Je to vzácny dar, ktorý len tak ľahko hocikto nedostane.

Zdroj: truththeory.com
Odporúčame