Krajina má pre mladých jasný odkaz! Pite viac alkoholu: Vláda zorganizovala skutočne unikátnu súťaž

Krajina podporuje alkohol. (Zdroj: Unsplash.com/Wil Stewart)

#Mnoho rodín na Slovensku, ale aj v iných krajinách, bojuje s nadmerným užívaním alkoholu a snažia sa tomu zabrániť. Japonsko má však opačný problém. Mladí ľudia si totiž začali uvedomovať nástrahy tohto nápoja a čoraz viac prestávajú piť akýkoľvek alkohol. Vláda má však strach, žeby to mohlo negatívne ovplyvniť ich ekonomiku. Rozhodli sa preto zorganizovať súťaž.

Mnoho krajín po celom svete sa snaží bojovať s nadmerným užívaním alkoholu. V Japonsku však takýto problém nemajú. Podľa portálu The Washington Post totiž Ministerstvo zdravotníctva v roku 2019 zistili, že až 29,4% dvadsiatnikov nepije alkohol a 26,5 len zriedka. To podľa BBC spôsobilo rapídny pokles konzumácie alkoholu v Japonsku. V roku 1995 sa totiž vypilo až o 25 litrov alkoholu menej ako v roku 2022.

Veľký nezáujem mladých ľudí o alkohol podľa vlády má negatívny vplyv aj na ekonomiku celého štátu. V roku 1980 totiž podľa BBC predstavovali dane z príjmu za alkohol až 5% celkového príjmu, no  v roku 2020 to však bolo len 1,7%. Aj preto sa rozhodla vláda s nedostatočnou konzumáciou alkoholu bojovať a vytvorili kampaň „Sake Viva!“

Krajina podporuje alkohol. (Zdroj: Unsplash.com/CHUTTERSNAP)

O čo vlastne ide?

Sake Viva! je celoštátna ochodná súťaž, ktorej cieľom je podporiť mladých, aby viac konzumovali alkohol. „Kampaň vyzýva mladých, aby prišli s podnikateľskými nápadmi, ktoré by mohli pomôcť zvýšiť dopyt po japonských alkoholických nápojoch všetkých druhov, vrátane saké , shochu , awamori , piva, whisky a vína,“ informuje o tom portál The Independent.

Žiadajú preto všetkých ľudí od 20 do 39 rokov, aby prišli s novými a inovatívnymi nápadmi, ktoré im pomôžu spropagovať pitie alkoholu a zvýšiť tak dopyt po ňom. Zúčastneniť sa súťaže môžeš bezplatne. Finalisti pritom budú vyžrebovaní 27. septembra a vyhlásenie výsledkov bude 10 novembra v Tokiu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Poprechádzaj sa ulicami Tokia z pohodlia svojho domova: Vďaka tomuto videu sa budeš cítiť ako pravý turista

Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, washingtonpost.com, bbc.com, independent.co.uk
Odporúčame