Pili ste už Coretto? Ak aj nie, mali by ste si ho vypočuť

Najviac sa na Slovensku a v Česku hovorí o menách ako Rytmus, Ego, Separ, Dame, Pil C, Yzomandias, Nik Tendo, Strapo a ďalší, ale z času na čas milo prekvapia aj mladší, ktorým sa doposiaľ toľko priestoru nedostali. Dnes bude reč o Konexovi s Kamilom Hoffmannom, ktorý pred časom priniesli nový album.

Album Corretto, čo v preklade znamená teplý taliansky nápoj, ktorý sa podáva s malou dávkou alkoholického nápoja, je dostupný už dlhšie, ale stále sa mu podľa nášho názoru nedostalo toľko priestoru, ako by si zaslúžil.

Konexa môžete poznať z rôznych spoluprácí či ako producenta, ktorý robil s viacerými veľkými menami, Kamil Hoffmann je o niečo menej známy, ale taktiež ste ho už mohli počuť na featoch predovšetkým českých raperov. Spadajú pod český label Milion+, kde sú ich kolegami napríklad Yzomandias alebo Nik Tendo.

Konex pochádza z mesta Poprad, Kamil Hoffmann je rodákom z Martina. Chalani z horských miest, kde je nádherná príroda a ľudia tam žijú hokejom, odprezentovali album, ktorý vás upúta. Sú na ňom totiž skladby, ktoré sú vyslovene, ako sa hovorí, do auta, ale rovnako tracky, pri ktorých vypnete a aj piesne, pri ktorých sa hlbšie zamyslíte nad tým, čo je dôležité a čo dôležité nie je.

Myslíme si, že menší shout-out si táto dvojica zaslúži, jedná sa o moderný štýl rapu, ktorý sa obtrel aj o stále populárnejší grime. Samozrejme, Konex s Kamilom Hoffmannom sa nemôžu rovnať Kontrafaktu alebo DMS, je to neporovnateľné. Ak ale budú pokračovať v svedomitej práci, môžu byť stále známejší a známejší.

Potenciál majú, robotu kvalitnú robiť vedia a sú súčasťou labelu, ktorý za posledné roky ohromne narástol. Aj nás samých zaujíma, ako sa im bude dariť v ďalších mesiacoch či rokoch a čo si pre nás pripravia. Corretto je CD, ktoré si rozhodne niekoľkokrát vypočujeme nielen my, ale aj vy.

Odporúčame