Pil C sa vyjadruje k aktuálnej situácii na Slovensku: Tento víkend je o nás všetkých

Rap mal v spoločnosti vždy vyšší význam ako „iba“ hudobné vyžitie. V tomto žánri sa často riešili a vlastne aj riešia spoločenské problémy a celkové dianie. Vzhľadom na to, v akom sa nachádzame období ľudských dejín, rapperi sú jednými z tých, ku ktorým „obyčajní“ ľudia vzhliadajú. A jedným z nich je aj Pil C, ktorý bol vždy priamy a nikdy nemal problém, či už na svojom profile na sociálnej sieti alebo vo svojich trackoch hovoriť o tom, čo ho v našej krajine trápilo alebo čo sa práve dialo.

A presne tak to je aj teraz. Tento víkend sa na Slovensku nehovorí prakticky o ničom inom ako o celoštátnom plošnom testovaní, ktoré má pomôcť zamedziť celosvetovú pandémiu šíriaceho sa koronavírusu. O správnosti tohto vládneho rozhodnutia a samotnom význame či zbytočnosti testovania nech diskutujú ostatní, my sme portál o rape a o hudbe, ale pozrieme sa spoločne na to, ako sa k tejto aktuálnej problematike postavil vedúci člen labelu Comebackgang.

„Tento víkend je o nás všetkých. Môžeme debatovať o tom, čo sa dalo spraviť inak, ale teraz sme na ťahu my. A je len na nás, aký výsledok uhráme s rozdanými kartami,“ napísal na svojom profile na sociálnej sieti Instagram v rámci IG story jeden z najsledovanejších slovenských rapperov súčasnosti.

„Myslime cez víkend na dobrovoľníkov v skafandroch, sú to rovnakí ľudia ako my. Pod rúškami budú niekoho rodičia a deti alebo sused Ivan, ktorý chcel byť vždy kozmonautom. Nebudú ich oslavovať titulky novín, ani fanfáry na námestiach. Poďakujem sa im podporou a spoluprácou,“ pokračuje Pil C v silnom prehovore, ktorý publikoval včera.

„Buďme k sebe ľuďmi. Tento víkend je o nás všetkých. Prispejme k hladkému priebehmu a dajme ostatným vedieť, kde čakáme v rade na www.somvrade.sk,“ zakončil Lukáš na svojom profile. Pre štatistickú presnosť dodajme, že v sobotu sa na celoplošnom testovaní zúčastnilo viac ako 2,5 milióna Slovákov a v priebehu dnešného dňa sa očakáva ďalší približne milión otestovaných Slovákov.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Dobyje Skepta Slovensko s týmito songmi? (VÝBER)

Verme, že keď už to podstupujeme, bude to mať zmysel. Koniec koncov, čím skôr porazíme koronavírus, tým skôr sa vrátia kultúrne akcie, koncerty a festivaly. V neposlednom rade sa Pil C vyjadril aj k podpore menších a lokálnych podnikateľov, ktorí to v tomto období majú veľmi náročné. „Podporujte svoje obľúbené prevádzky v tejto pre každého neľahkej dobe,“ dodal Pil C.

Foto: Pil C, profil na Instagrame

Odporúčame