Pil C, Radikal Chef či Luisa. Mjay vydáva debutový producentský album

Sme veľmi radi, že slovenská rapová scéna je v tomto roku mimoriadne aktívna. Čo nás teší ešte viac je to, že okrem raperov svoje projekty chystajú aj samotní producenti. Producentské albumy sú procesom tvorby náročnejšie, no za to nám často prinesú zaujímavé kombinácie interpretov, ktorých by sme sa za bežných okolností nedočkali.

Ako sme spomínali, očakávaný producentský album bude vydávať Special Beatz, no okrem neho bude potrebné venovať pozornosť aj projektu On The Beat Bro, ktorý si pre fanúšikov pripravil Mjay. Tento album vychádza 11.11.2020 a prinesie nám vrátane Intra a Outra 8 trackov, na ktorých sa predstavia naozaj zvučné mená.

Ako ste si teda už mohli prečítať, hostia sú – Luisa, Dokkeytino, Adam2K52, Bighorse, Luna 99, Otis, Flexking, Cigo, Pil C a kráľ severu Radikal Chef. Podľa mien je jasné, že sa bude jednať viac-menej o newschoolový projekt a my sa už nevieme dočkať. Minimálne tracklist vyzerá slušne a my veríme, že potenciál sa naplní.

My sme sa opýtali na tvorbu albumu aj samotného producenta.

Prvá myšlienka o projekte vznikla začiatkom tohto roka, hneď som oslovil najbližších ľudí a začal vyberať beaty, ktoré by som chcel využiť. Najdlhší proces bol samozrejme ten, keď sa čakalo na slohy. Niektoré veci som nahrával priamo v štúdiu s hosťami, na niektoré som ale musel čakať.

Mjaya sme sa opýtali aj na to, či mu vyšli všetky oslovené spolupráce. Na Instagrame už avizoval, že na projekte nie je z blízkych ľudí Pridenyyy, s ktorým sa ale spolupráca nadviaže v blízkej dobe.

Mal som v pláne viacero hostí, ale ako to býva, nie každý vyšiel. Spomenúť môžem napríklad Fobia Kida, s ktorým však v blízkej budúcnosti dropneme niečo nové.“

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kali a Projekt Ihrisko spojili sily. Výsledok je úžasný (VIDEO)

Producent zároveň dodal, že situáciu skomplikovala aj korona a preto sa projekt nedostal von v prvej polovici roka. Každopádne, teraz ho tu máme a my už len dodáme, že o finálny sound sa postaral Dufus.

Foto kredit: Mjay Instagram

 

 

Odporúčame