Ďalšie skvelé víťazstvo pred limitom: Patrik Kincl je za bránami titulového zápasu v KSW

Patrik Kincl pri vyhlasovaní

Patrik Kincl vyhral ďalší zápas v KSW (Zdroj: kswmma.com)

#Český MMA bojovník Patrik Kincl si pripísal ďalšie dôležité víťazstvo v organizácii KSW. Debut si odbil na galavečeri KSW 58, kde knokautoval poľskú legendu Tomasza Drwala. Odvtedy prešiel kus veľkej cesty a rozhodol sa vrátiť do jeho dominantnej welterovej váhy. Tam zaznamenal ďalšie víťazstvo na TKO, keď porazil Tomasza Romanowskeho v 2. kole. Kincl sa tak výrazne posunul v rebríčku a je jedným z najhorúcejších kandidátov na titul.

Patrik Kincl a skvelá otočka

Patrik si od úvodu veril v postoji. V ňom bol však výrazne od Poliaka slabší. Ten síce netriafal zdrvujúce údery, no po celú úvodnú päťminútovku Kincla naháňal po klietke. Český reprezentant sa snažil preniesť súboj na zem, ale Romanowski predvádzal skvelý defenzívny wrestling. Prvé kolo išlo jednoznačne na stranu Poliaka a bolo jasné, že Kincl musí niečo zmeniť.

Ani v 2. kole nedokázal Romanowskemu konkurovať v boji na nohách. Dokázal ale využiť jeho chvíľkovú nepozornosť a preniesol súboj na zem. Tam bol technicky, silovo a kondične oveľa lepšie pripravený, čo bolo poznať po pár grapplerskych výmenách. Kincl si vybojoval pozíciu v plnom mounte a rozpútal salvu úderov. Rozhodca po chvíli zápas ukončil, keďže Poliak neprejavoval známky aktívnej obrany.

Patrik Kincl sa momentálne prebojoval medzi najlepších bojovníkov welterovej váhy KSW. Súčasný šampión Roberto Soldić už v minulosti mal s Kinclom zápasiť, ale český bojovník sa zranil. Ak Patrik zvládne aj nasledujúci zápas dotiahnuť do úspešného konca, nie je vylúčené, že ďalší súboj zabojuje o opasok organizácie KSW.     

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame