Patrik Kincl s chirurgicky presným výkonom: V premiére na turnaji KSW 57 knokautoval súpera v 1. kole

Patrik Kincl uspel vo svojej premiére v KSW

Patrik Kincl uspel vo svojej premiére v KSW (Zdroj: Instagram/ksw_mma)

#Bez debát 2. najlepšia česko-slovenská stredná váha vo všetkých rebríčkoch Patrik Kincl si odbil svoj debut v KSW. Najlepšia európska organizácia bola pre Kincla doposiaľ zakliata, keďže sa mu v minulosti zrušili 2 zápasy. Do tretice to Patrikovi vyšlo a hneď vo svojej premiére zdolal Tomasza Drwala v 1. kole via KO!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Patrik Kincl (@patrik_kincl)

Dokonalý debut

Už od úvodu zápasu bolo jasné, že Kincl bude pohyblivejší a rýchlejší. Oproti výrazne ťažšiemu Drwalovi mal výškovú aj váhovú nevýhodu, avšak tá v zápase nehrala takmer žiadnu rolu. Kincl výborne triafal kombináciu predná-zadná celé 1. kolo.

V 2. polovici úvodného kola Drwal výrazne spomalil a schytal pravý hák rovno na bradu. Vzápätí sa okamžite pokúšal túto ranu rozdýchať a usiloval sa o takedown. Ten Kincl bez problémov ubránil a znovu tvrdou zadnou poslal Drwala k zemi.

Patrik Kincl sa zároveň netají tým, že by chcel primárne zápasiť vo welterovej váhe do 77 kg. Zápas s Drwalom prebehol v strednej váhe kvôli tomu, že pre Kincla išlo o prvý MMA duel od júna 2019. V období, počas ktorého bol zranený, mu váha nedovolila nastúpiť vo welteri.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa KSW (@ksw_mma)

Šampióni

Na turnaji KSW 57 sme boli svedkami okrem duelu Patrika Kincla aj 3 titulových zápasov. Po 5-kolovej bitke bantamových váh sa z víťazstva tešil Antun Račić, ktorý dokázal fenomenálne otočiť zápas a posledné 3 kolá si podľa všetkých bodových rozhodcov vzal pre seba.

Pôvodný súper Mateusza Legierskeho v jeho premiére v KSW Roman Szymanski prehral v 4. kole proti o dosť vyššiemu Marianovi Ziolkowskemu via TKO. Ten získal uvoľnený titul v ľahkej váhe po tom, čo šampión Mateusz Gamrot prestúpil do UFC.

Hlavný zápas večera podľa očakávaní ovládol Phil de Fries z Veľkej Británie. Po nie úplne vydarenom 1. kole ukončil Poliaka Michala Kitu via TKO. Titul šampióna ťažkej váhy zostal v rukách jej dominantného držiteľa a pre KSW bude veľkým problémom priniesť De Friesovi rovnocenného vyzývateľa.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa KSW (@ksw_mma)

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame