Šampión Oktagonu Mateusz Legierski má za sebou víťazný debut v poľskej KSW: V tesnom zápase dokázal vyhrať na body

Mateusz Legierski v KSW

Mateusz Legierski vyhral svoj 1. zápas v KSW (Zdroj: Instagram/legierskimateusz)

#Súčasný šampión ľahkej váhy organizácie Oktagon MMA si odbil svoj prvý zápas v najlepšej európskej organizácii, v KSW. Jeho debut v tejto organizácii mal prebehnúť už pred pol rokom, kedy oznámil, že bude zápasiť v oboch organizáciách súčasne. Legierski sa však pár dní pred duelom zranil a následne pre veľké problémy s pandémiou sa v KSW k zápasu nedostal.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa KSW (@ksw_mma)

Tesnotka

Od posledného Mateuszovho zápasu prebehlo 9 mesiacov. V titulovom zápase na plných 25 minút zdolal Miroslava Štrbáka via split decision. Stal sa tak zatiaľ jediným šampiónom Oktagonu v ľahkej váhe. Bol to Legierskeho prvý profesionálny zápas, ktorý skončil na bodové rozhodnutie.

Práve táto skúsenosť mu určite pomohla aj v tomto dueli. Zápas s Franciscom Barriom bol veľmi tesný. O všetkom rozhodlo 1. kolo, ktoré 2 rozhodcovia prisúdili Legierskemu a podľa tretieho bolo remízové. Druhé kolo sa celé odohrávalo v réžii Legierskeho, avšak po ňom výrazne odišiel fyzicky.

To sa na ňom podpísalo v 3. kole, ktoré suverénne ovládol Barrio. Bodoví rozhodcovia videli zápas 29-28, 28-28 a 29-28 pre Legierskeho. Ten je tak naďalej neporazený a jeho aktuálne skóre je 7-0. Najbližšie by ho mala čakať titulová obhajoba s Ronym Paradeiserom pravdepodobne na turnaji Oktagon 20. Legierski by na ďalší zápas v KSW mal nastúpiť až po tejto obhajobe.

Hlavné zápasy

Jediný titulový zápas večera zaobstarali poloťažké váhy Tomasz Narkun a dovtedy neporazený Ivan Erslan. Titul šampióna obhájil Poliak Narkun, ktorý zvíťazil na začiatku 2. kola via submission.

Hlavný zápas celého večera prebehol v réžii Roberta Soldića. Ten niekoľko krát knockdownoval Michala Materlu a na konci 1. kola ho aj ukončil via TKO. Zápas sa odohral v strednej váhe, v ktorej momentálne figuruje aj český bojovník Patrik Kincl.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa KSW (@ksw_mma)

Odporúčame