Pandémiu vystriedala vojna. Čo hovorí Radikal Chef?

Prakticky dva roky bojuje svet s pandémiou koronavírusu. COVID-19 ovplyvnil naše životy navždy, zmenil myslenie mnohých, priniesol obmedzenia. A koncom februára 2022, kedy už začínalo svitať na koniec pandémie, začalo Rusko inváziu na Ukrajine. To, čo sa deje, je poriadne šialené. Všímajú si to všetci, aj Radikal Chef.

A všíma si to aj slovenský rapper Radikal Chef. Aj keby si človek povedal, že nebude sledovať, čo sa deje, tak sa to k nemu dostane. Udalostí je množstvo, informácií taktiež. Nevyhneme sa tomu.

Radikal Chef vystihol dobu

Môžeme konštatovať, že Radikal súčasné dianie na našej milovanej planéte vystihol úplne presne. „Doba je extrémne chorá, ešte nedávno som pozeral koľko je zas nakazených a kedy zas zavrú hranice. Dnes pozerám, či žije prezident Ukrajiny a koľko ľudí v núdzi sa prichádza na naše hranice zachrániť,“ uverejnil v príbehu na svojom profile na sociálnej sieti Instagram.

⇒ Radikalov merch a albumy si vieš KÚPIŤ TU

Radikal patrí medzi slovenských interpretov, ktorí sa vyjadrujú k atuálnemu dianiu na pravidelnej báze. Akoby cítil, že hlas, ktorý medzi ľuďmi má, je vhodné využiť aj týmto spôsobom. Okrem toho, že sa prirodzene vyjadruje k hrôzam, ktoré musíme sledovať, snaží sa aj pomôcť.

Slovenskí rapperi sa vyjadrujú k vojne na Ukrajine

Pomáhajme tým, ktorí to potrebujú

Radikal Chef napríklad neváha so zdieľaním výziev na zapojenie sa dobrovoľníkov. Podobných príbehov uňho môžete nájsť viacej. Inými slovami, snaží sa priložiť ruku k dielu v rámci svojich možností.

Taktiež napríklad informoval o protestoch proti vojne, ktoré prebehli v českej metropole Prahe. Na mesto, ku ktorému má blízky vzťah, je právom pyšný. Ľudia sa spojili, aby vyjadrili nesúhlas so situáciu na Ukrajine. Aj keď sa to niekomu nemusí zdať, ľudia majú spoločne obrovskú silu.

„Nehádžme všetkých Rusov do jedného vreca,“ hovorí Dame

Chceme mier, chceme mier, chceme mier.

Photo credits: @alexandrez_off ART

Odporúčame