Otázka znie jasne: Kde je celý tvoj gang ZRAZU? (Reminder)

Sme späť s obľúbenou rubrikou REMINDER, v ktorej sa venujeme trackom zo slovenského a českého rapového sveta, ktoré už nie sú aktuálne, pričom niektoré sú staré niekoľko mesiacov a ďalšie aj niekoľko rokov. Dôvodov, prečo si pripomenúť jednotlivý song je viacero, niekedy je to to, že sa mu v čase publikácie nedostalo toľko pozornosti, ako by si zaslúžil a niekedy práve naopak. Stal sa takým bangrom, že sa patrí si o ňom napísať aj určitom časovom intervale. A práve možnosť B je v tomto prípade relevantná.

Prenesieme sa späť do roku 2020, na ktorý by síce veľa ľudí najradšej zabudlo, ale ako veľmi dobre vieme, nič nie je čierno-biele, a teda aj minulý kalendárny rok priniesol pozitívne udalosti. Jednou z nich bol bez väčších diskusií Dameho album 100RY, jeho druhý sólový, ktorý vyšiel v úvode júna a dodnes si ho veľmi veľa priaznivcov púšťa na pravidelnej báze. Niet sa čo čudovať, Dame si k nemu robil sám produkciu a beaty, čo je cítiť, pričom dokázal, že patrí k československej špičke v tom, čo robí. A v neposlednom rade, viacero skladieb na albume 100RY sa zarylo poslucháčom poriadne pod kožu. Jednou z nich je aj track ZRAZU, ten sa stal možno aj zo všetkých najpočúvanejší.

Kde je celý tvoj gang ZRAZU? Veta, ktorá rezonuje. Spolupráca, na ktorej Dameho dopĺňa Separ a taktiež Matej Straka a Gabryell z Nerieš, má k dnešnému dňu výborné čísla. Na video platforme YouTube si ju pustilo doposiaľ viac ako 2,4 milióna ľudí a keď si pozriete komentáre pod videom, zistíte, že fanúšikovia ju majú vo svojej playliste stále. Aj vyše rok po vydaní. A to je cenné. Nečudujeme sa, je to prvotriedny banger, ku ktorému je navyše vytvorený parádny animovaný videoklip na motívy kultového seriálu South Park, ktorý je vám všetkým určite veľmi dobre známy.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Dameho feat s Kalim, o ktorom sa nehovorí, ale malo by sa

V tomto konkrétnom prípade môžeme hovoriť o výbornej zostave rapperov, skvelej myšlienky, kvalitnom prevedení a celkovo o hudobnom produkte, ktorý za uplynulé roky patrí dozaista medzi to najlepšie, čo u nás vyšlo. A inak, počuli ste už tento track od jeho protagonistov naživo? Ak nie, rozhodne by ste to mali zmeniť, je to veľký zážitok a nebudete ľutovať. A na záver, okrajovo k myšlienke tohto songu, tá je tak aktuálna, že to až možné nie je. No nie?

Foto: Dame koncert, ilustračné

 

Odporúčame