Po prvýkrát v histórií prichádza súťaž v skladaní rubikovej kocky do digitálneho sveta: Zapojiť sa môžeš aj ty

Súťažiaci počas kvalifikácie v Rusku v roku 2019

Súťažiaci počas kvalifikácie v Rusku v roku 2019 (Zdroj: Red Bull Content Pool/Pavel Sukhorukov)

#Ak máš v sebe kúsok spiaceho nerda, práve teraz je čas zobudiť ho a poriadne to roztočiť. Možno si sa už po podobných súťažiach pozeral aj v minulosti, no jednoducho sa ti zdali ďaleko a ty si sa na ne reálne nemohol dostaviť. Či už je to tak, alebo len rád skúšaš niečo nové, máme pre teba skvelú správu.


Fotografka Jana Hunterová vyhrala prestížnu súťaž s fotkami z mobilu: Je to prirodzenejšie, zachytím omnoho lepšie zábery


Red Bull sa ako prvý na svete rozhodol zorganizovať súťaž v skladaní rubikovej kocky v digitálnej podobe. Pravidlá sú skutočne jednoduché – nepodvádzať a najrýchlejší vyhráva! Práve v tejto chvíli sa hľadajú talenty, ktoré by svoj talent dokázali predviesť a získali tak titul šampióna.

Zúčastniť sa môže každý

Je úplne jedno, či si profesionál, alebo amatér. Záleží len na tom, či ti to s prstami ide rýchlo a šikovne. Digitálne kvalifikácia sa celosvetovo odštartuje 15. augusta a bude pokračovať až do 7. novembra. Práve v ten deň sa odohráva veľkolepé finále súťaže Red Bull Rubik’s Cube World Cup.

Súťažiaci počas minulorčného finále v Rusku
Súťažiaci počas minulorčného finále v Rusku (Zdroj: Red Bull Content Pool/Pavel Sukhorukov)

Pre kvalifikáciu potrebujú súťažiaci digitálnu rubikovu kocku a aplikáciu Rubik’s Connected, respektíve GoCube Digital. Aby nedošlo k nedorozumeniu, táto kocka je stále vo fyzickej forme, čiže hráč ju drží v ruke, no dá sa pripojiť k mobilu, ktorý stopuje presný čas skladania a taktiež počet jednotlivých otočení.

Víťazi minulorčného finále v Rusku
Víťazi minulorčného finále v Rusku (Zdroj: Red Bull Content Pool/Pavel Sukhorukov)

Hlavnou myšlienkou tohto nového projektu je zviditeľnenie „kockárskej“ komunity a rovnako aj presadenie skladania rubikovej kocky ako profesionálneho mentálneho športu. Medzi cenami pre víťazov, ako lokálnych, tak aj celosvetových súťažiacich, je stretnutie sa s víťazmi minuloročného turnaja. Tak čo, ideš do toho?

Zdroj: Red Bull Content Pool
Odporúčame