Takéto peniaze nikdy v živote za zápas nedostali: Oktagon rozdelí medzi účastníkov pyramídy milión eur!

Tipsport gamechanger

Šampión Oktagonu David Kozma (Zdroj: Instagram/oktagonmma)

#Najväčšia česko-slovenská MMA organizácia Oktagon v spolupráci so stávkovou kanceláriou Tipsport prišli s revolučným projektom. V 16-člennej pyramíde bojovníci z domácej a svetovej scény zabojujú o cenu 300 000 eur, ktorú si odnesie víťaz všetkých duelov.

Medzi všetkých 16 bojovníkov sa rozdelí dokopy milión eur. Projekt Tipsport Gamechanger bude založený na veľmi podobnej fáze ako pyramída PFL o milión USD, ktorej sa zúčastnili Viktor Pešta a Martina Jindrová.

Najdotovanejší projekt v histórii európskeho MMA

Oktagon sa už dlhú dobu preteká s poľskou KSW o post európskej jednotky. Súdiac podľa úspechu šampiónov Oktagonu na poľskej pôde, z pohľadu kvality bojovníkov je na tom KSW ešte stále výrazne lepšie. Zmeniť by to mal aj projekt Tipsport Gamechanger, ktorý okrem 8 kmeňových bojovníkov Oktagonu zakomponuje do hry aj osmičku bojovníkov zo sveta.

Takto dotovaný projekt priťahuje veľkú pozornosť bojovníkov po celom svete. V minulosti sa žiadna z európskych organizácií o takýto veľký projekt ani nepokúsila. Najnižšia odmena, ktorú dostane porazený bojovník už v 1. zápase pyramídy, je 15 000 eur.

Takýto obrovský obnos peňazí investovať do jedného projektu boli doposiaľ ochotné len americké organizácie a v najbližšej dobe sa dá očakávať, že záujem o účasť v pyramíde Tipsport Gamechanger bude veľký aj zo strany bojovníkov svetových organizácií.

Patrik Kincl prvýkrát vo welteri Oktagonu

S oznámením o projekte Tipsport Gamechanger prišla aj ďalšia veľmi radostná správa. Jedným z účastníkov pyramídy bude aj súčasný šampión strednej váhy Patrik Kincl. Toho síce čaká 30. 12. obhajoba proti Karlosovi Vémolovi, no nový projekt z dielne Oktagonu sa začne v roku 2023. Aj za predpokladu, že by bol Kincl stále šampiónom váhy do 84 kg, jeho účasť v pyramíde to neohrozí.

Prestup Kincla do váhy do 77 kilogramov znamená jeho potenciálny stret so súčasným šampiónom Davidom Kozmom. Kincl sa už pritom niekoľkokrát v minulosti vyjadril, že ísť o váhu nižšie zápasiť o titul s Kozmom neplánuje. Tréningoví sparing partneri sa však zhodli, že za týchto okolností sú ochotní si zmerať sily aj v profesionálnom MMA zápase.

Kto bude víťazom projektu Tipsport Gamechanger?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame