Rýchly koniec už v 1. kole: Viktor Pešta dostal na rozlúčku v Amerike tvrdé KO!

Viktor Pešta

Viktor Pešta (Foto: Instagram Viktor Pešta)

#Bývalý šampión Oktagonu poloťažkej váhy Viktor Pešta prehral aj vo svojom druhom predstavení v organizácii PFL. Český bojovník dostal ďalší tvrdý knokaut v 1. kole a po dvoch rýchlych prehrách sa boj o milión dolárov preňho nadobro skončil. Dve rýchle prehry znamenajú pre Peštu s najväčšou pravdepodobnosťou aj koniec v organizácii a návrat na česko-slovenskú pôdu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Viktor Pesta (@viktorpesta)

V postoji jednostranná záležitosť

Keď Viktor Pešta nastupoval v organizácii Professional Fighting League po prvýkrát, proti Omarimu Akhmedovovi bol považovaný za mierneho favorita. Bolo to spôsobené hlavne tým, že bol Pešta na víťaznej vlne a prišiel do PFL z pozície čerstvého šampióna. Akhmedov bol ale výrazne rýchlejší, fyzicky zdatnejší a českého bojovníka ukončil tvrdým úderom už v 1. kole.

V noci z piatka na sobotu stál proti nemu tentokrát Austrálčan Rob Wilkinson, ktorý svoj prvý zápas zvládol o dosť lepšie a vyhral na TKO v 2. kole. Proti Peštovi teda drvivá väčšina fanúšikov očakávala jasnú výhru Wilkinsona, ktorá aj prišla. Peštovi sa síce podaril v prvej päťminútovke takedown, no Austrálčan sa mu dokázal ihneď postaviť a v postoji ho zasypal sériou brutálnych úderov.

Viktor Pešta tak strávil v klietke dokopy 4 minúty a 28 sekúnd, počas ktorých dostal dva knokauty. Bývalý šampión Oktagonu takmer s istotou skončil nadobro v PFL a v hre je návrat do Európy. Do boja o milión dolárov postúpili obaja Peštovi premožitelia, ktorých teraz čakajú súboje v 4-člennej pyramíde.

Späť do Európy?

Po nevydarenom pôsobení v americkej PFL sa Viktorovi otvárajú dvere vo viacerých európskych organizáciách. V najbližšej dobe môže očakávať ponuku z Oktagonu, kde by mohlo dôjsť k najväčšiemu českému zápasu poloťažkých váh proti Karlosovi Vémolovi. Takisto by prípadný Peštov návrat do Oktagonu mohol priniesť odvetu so Stephanom Pützom.

V minulosti sa však Pešta netajil tým, že v Oktagone nie je úplne spokojný s finančným ohodnotením. Podobne vyjadril aj nespokojnosť s ohlasovaním zápasov, ktoré neboli ešte podpísané. Po nezhodách s Oktagonom sa do boja o Peštu zapojila aj organizácia RFA, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou osloví Viktora s novou ponukou.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame