Titulový zápas s Apollom sa pre Kozmovo zranenie presúva: Oktagon 23 má ale viac než adekvátnu náhradu

Oktagon 23

David Kozma sa na Oktagone 23 nepredstaví (Zdroj: Instagram/oktagonmma)

#Smutná správa pre fanúšikov bojových športov a predovšetkým MMA. V živom vysielaní Ondřeja Novotného MMA Letem Světem bola oznámená dôležitá novinka ohľadom titulového zápasu vo welterovej váhe. Šampión David Kozma je momentálne zranený a jeho zápas s Leandrom „Apollom“ Silvom sa presúva na jeden z nasledujúcich turnajov.

Vzápätí ale prišla veľmi pozitívna novinka. Viacero indícií smeruje k tomu, že titulový súboj predsa len na Oktagon 23 ponúkne. Martin Buday, ktorý nedávno podpísal zmluvu s Ruby Sports & Entertainment, dostane šancu zabojovať o titul ťažkej váhy. Súperom mu bude poľský bojovník Kamil Minda. Tento zápas bude oficiálne potvrdený na turnaji Oktagon 22.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA CHAMPION (@david.pinkpanther.kozma)

Martínkov nástupca

Doposiaľ jediný šampión Oktagonu v ťažkej váhe Michal Martínek sa po šokujúcom víťazstve nad Viktorom Peštom vzdal svojho titulu a odišiel do zahraničia. V ruskej organizácii ACA zažil svoj debut, ktorý nedopadol podľa jeho predstáv. Na rovnakom turnaji, kde sa predstavil aj Tomáš Deák, prehral s Američanom Danielom Jamesom v 2. kole. Martínek nedávno informoval, že by do ďalšieho zápasu pod taktovkou ACA mal nastúpiť už čoskoro.

Martin Buday zažil premiéru v najlepšej domácej organizácii na galavečeri Oktagon 6. Doposiaľ v Oktagone vyhral všetky 4 duely, do ktorých nastúpil. Len v jednom z týchto zápasov sa dostal do 2. kola proti bývalému titulovému vyzývateľovi Danielovi Dittrichovi. Buday si v tomto súboji pripísal svoju druhú submisiu a zo strany promotérov dostal prísľub, že jeho ďalší zápas v Oktagone bude o titul.

Budayov súper bude poľský ťažkotonážnik, ktorého si môžeme pamätať z Oktagonu 18, kde porazil už vyššie spomínaného Dittricha. Minda má v súčasnosti skóre 6-1 a drží šnúru 4 vyhraných duelov v rade. O zápase Buday vs. Minda nepriamo informoval manažér poľského bojovníka. Ten na svojom Instagrame prezradil, že Minda pôjde v Oktagone o titul ťažkej váhy.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Martin Buday (@badysbjj)

Zdroj: hashtag.sk, šport.sk
Odporúčame