Semifinále českej pyramídy Oktagon Underground zažilo obrovskú senzáciu: Len 18-ročná amatérka zdolala veteránku UFC

Tereza Bledá zvíťazila v Oktagon Underground nad skúsenou UFC bojovníčkou

Oktagon Underground pokračoval ďalším kolom (Zdroj: Instagram.com/oktagonmma)

#V pyramídach Oktagon Underground sa začína priostrovať. Tretí turnaj priniesol 10 fantastických duelov a nebola núdza o prekvapenia. V mužských váhových kategóriách do 70, 80, 90 a 100 a v ženskej do 61 kilogramov sme spoznali mená finalistov českých pyramíd. Najväčší šok celého večera prišiel na záver. Prehra jedinej česko-slovenskej zástupkyne v UFC s mladou tínedžerkou bez skúseností s profesionálnym MMA bola niečím, čo určite nikto nečakal.

Nie každý deň je nedeľa

Bojové športy občas prinesú momenty, o ktorých nesnívali ani tí najzarytejší optimisti. V hlavnom zápase karty Tereza „Ronda“ Bledá zdolala Lucie Pudilovú na body po famóznom výkone, keď doručila veľké množstvo takedownov. Lucie v zápase vôbec nebola vo svojej koži a pravidlá Undergroundu jej očividne nesadli ideálne. Súperkou Terezy v českom finále bude Magdaléna Šormová, ktorá svoju súperku zdolala rovnakou stratégiou cez takedowny. Máme sa teda na čo tešiť!

Prekvapení bolo viac

Nepochybne rovnako veľkým prekvapením bolo víťazstvo Melvina Maného na body vo váhe do 100 kilogramov. Tomu sa podarilo získať cenný skalp legendy thajského boxu Tomáša Hrona. Stratégia takedownov sa opäť ukázala ako víťazná aj v tomto dueli a Melvin Mané sa vo finále postaví zoči-voči nebezpečnému Danielovi Škvorovi.

Od senzácie nemal ďaleko ani lucky loser Adam Dvořáček, ktorý v 3. kole posadil na zadok najväčšieho favorita pyramídy do 90 kilogramov, Matěja Peňáza. Bolo to však jediné vážnejšie ohrozenie Peňáza, ktorý až na jedno zaváhanie v zápase dominoval.

Favoritom sa darilo

S výnimkou 2 senzácií, celkovo favoritom zápasy vyšli na výbornú. Predhlavný zápas ovládol Leoš Brichta, ktorý si zmeria sily s Matoušom Kohoutom. Ten vo veľmi taktickom zápase zdolal Jakuba Bahníka na body. Vo váhe do 70 kilogramov uvidíme očakávané finále Růžička vs. Lesák. Tadeáš „Mawar“ Růžička je zatiaľ jediný bojovník, ktorý uštedril KO v extra rounde.

Zdroj: instagram.com/oktagonmma, youtube.com/oktagonmma
Odporúčame