Turnaj roku sa nezadržateľne blíži: Oktagon 19 prinesie vyvrcholenie konfliktu medzi Vémolom a Mikuláškom

Oktagon 19

Hlavný zápas turnaja Oktagon 19 (Zdroj: Instagram/oktagonmma)

#Turnaj Oktagon 19 prebehne v sobotu 5. decembra od 18:00. V hlavnom zápase sa predstavia bojovníci, medzi ktorými panuje nenávisť už od júla minulého roka, Karlos Vémola a Václav Mikulášek. Duel vypísaný na 3×5 minút určí, kto sa výrazne priblíži titulovej šanci v strednej váhe. Okrem hlavného zápasu sa môžeme tešiť na návrat Lucie Pudilovej na domácu scénu a návrat Piráta do Oktagonu. Ak sa nič nepredpokladané nestane, budeme svedkami 10 duelov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Prelims karta

Úvodná karta turnaja prinesie 6 zápasov, pričom na rozdiel od turnaja Oktagon 18, len v 3 zápasoch uvidíme obe nové tváre Oktagonu. Prvými budú česko-slovenské duely Tvrdý vs Glos a Juráček vs Dobiáš. Na turnaji uvidíme aj zahraničný súboj Basharat vs Bezkorovainyi.

Od titulovej porážky s Tomášom Déakom sa prvýkrát v klietke objaví Filip Macek. Proti nemu bude stáť fínsky bojovník Jerry Kvarnström. Poliak Filip Tomczak vyzve Pavla Salčáka. Ten sa mal pôvodne postaviť proti Ondřejovi Raškovi, avšak ten bol nútený pre zranenie odstúpiť.

Hlavný zápas prelims karty bude dlho očakávaný súboj medzi Matějom Kuzníkom a Marekom Bartlom. Ten sa mal uskutočniť už v marci na turnaji Oktagon 16, ale turnaj bol pre pandémiu zrušený.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Predjedlo

Ešte pred samotným zápasom Vémola vs Mikulášek nás čakajú 3 skvelé matchupy. Stúpajúca hviezda welteru Andrej Kalašník vyzve posledného premožiteľa Gábora Borárosa, Španiela Tata Primeru. Víťaz tohto duelu sa s istotou posunie do TOP 5 welterovej váhy do 77 kg.

O pomstu svojho kamaráta Vlasta Čepa sa bude snažiť Pirát Krištofič. Na toho čaká poľský bojovník Mateusz Strzelczyk, ktorý uštedril Vlastovi zatiaľ jedinú porážku v MMA kariére. Pre koronavírus, ktorým sa nedávno nakazil Pirát, zápas prebehne v strednej váhe do 84 kilogramov.

Hlavný predzápas prinesie návrat Lucie Pudilovej po necelých 5 rokoch na domácu scénu. Tá momentálne drží nepríjemnú sériu 4 prehier v rade, pre ktoré bola v januári tohto roka z UFC prepustená. Proti nej bude stáť Cornelia Holm, ktorú si môžeme pamätať z jej víťazného súboja na Oktagone 12 proti Veronike Rodovej.

 „Vémolášek“

V posledných mesiacoch je suverénne najočakávanejším zápasom medzi fanúšikmi súboj medzi Karlosom Vémolom a Václavom Mikuláškom. Tí sa dostali do konfliktu na tlačovej konferencii po Oktagone 13. Tam sa Vémola na jeho adresu vyjardil takto: „V 84-ke, tam nie sú žiadni súperi, tam hlavní súperi sú nejaká Baba Jaga a tak ďalej.“

Výraznejší konflikt vznikol po tom, ako Vémola v podcaste MMA Letem Světem znehodnotil víťazstvo Milana Ďatelinku nad Vaškom Mikuláškom: „To nie je ani zápasník, to je frajer, ktorý sa párkrát pobil na diskotéke a hrá sa na zápasníka. To je koniec toto. To, čo sa on pobil na diskotéke za celý život, to som zažil asi za jeden víkend na dverách v Londýne. Teraz ho Ďatel porazí a všetci z toho robia veľké haló.“

Od tohto momentu sa promotér Ondřej Novotný celý čas usiloval o uskutočnenie tohto zápasu. Ten mal prebehnúť už na turnaji Oktagon 17, ale Karlos sa nakazil koronavírusom. Súboj sa presunul na Oktagon 19 a podľa mnohých to bude práve tento zápas, ktorý z celého galavečera urobí turnaj roku 2020!

Zdroj: hashtag.sk, Instagram/oktagonmma
Odporúčame