OG je oficiálne VŠADE. Nový Separov album si vypočuješ aj na YouTube

Ani sa to nezdá, ale Separov nový album OG vyšiel 4.apríla 2020. Áno, vidíte dobre, je to už vyššie mesiac a týždeň. Čas uteká skutočne rýchlo a ako hovorí Kazma, život nečaká na nikoho. Separ postupne poslal CD z predpredaja, aj z riadneho predaja, album sa objavil na streamovacích platformách ako Spotify či Apple music. Teraz nastal čas, aby OG vyšiel aj na YouTube.

Dnes je pre fanúšikov, ktorí si CD nekúpili a neholdujú streamovacím zariadeniam, prakticky rapový sviatok, niečo ako hip-hopové Vianoce. Separov nový album totiž obsahuje 19 skladieb, pričom si dovolíme tvrdiť, že každý si príde na svoje, dokonca aj tí najnáročnejší.

Nie je núdza o hostí ako Dame, Smart, Yzomandias, Ben Cristovao, Nerieš či mladá vlna zastúpená viacerými šikovnými talentovanými rapermi. Je možné, že drvivá väčšina z vás sa už k OG legálnou či menej legálnou cestou dostala, ale nepochybujeme, že sú medzi vami takí, ktorí dnes počujú viaceré skladby po prvý raz.

Skladby nájdete na YouTube, zatiaľ nemajú závratné čísla, ale očakáva sa, že štatistiky v najbližších dňoch porastú. Dostupné sú na kanáli DMS Records, pričom, od momentu, kedy boli publikované na tejto platforme, rastú v počte lajkov, komentárov aj lajkov. Negatívnych reakcií je ako šafranu, i keď z času na čas sa nejaká objaví. To už je ale rutina, ktorej sa nevyhne nikto, kto niečo uverejňuje.

Skladby sú teda vonku, tam, kde len byť môžu. Teraz už len veriť, že sa zlepší celosvetová situácia s ohľadom na koronavírus, aby sa mohli dať do pohybu verejné kultúrne akcie, čo by znamenalo, že sa vrátia aj koncerty či letné festivaly, ktorých sezóna čoskoro začne. Je totiž takmer isté, že keď sa veci vrátia ako-tak do normálu, Separ usporiada OG tour, ktorá bude mať veľký potenciál.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Konex zmenil svoje priority a strieľa bary ako samopal: V klipe ho navliekli do kazajky

Nielen pre to, že OG je naozaj kvalitný album, ale aj pre to, že ľudia budú hladní po kultúrnych možnostiach. A čo sa rapového sveta týka, tak toto bude jedna z tých jasnejších volieb. A okrem toho, stále nie je vylúčené, že tento rok bude aj populárny rapový festival Hip Hop Žije, i keď možno nie v pôvodnom termíne v úvode leta, ale možno koncom tohto ročného obdobia.

Foto: Separ, Youtube

Odporúčame