Odloženie festivalu Hudba Žije na Domaši: Organizátori čelia negatívnym reakciám

Osťo a komentáre

Komentáre pod oznámením HHŽije (Zdroj: IG/@hudbazijeofficial)

#Len pred pár dňami som uverejnil článok, v ktorom píšem o dôvodoch, prečo by si mal/a navštíviť festival Hudba Žije na Domaši. Všetky tieto dôvody stále platia, no neplatí už dátum, ktorý sa mení zo 4 a 5. augusta na nový termín, ktorým je 31. august a 1. september (štvrtok a piatok, pričom piatok je štátny sviatok).

Dôvod preloženia? Zlé počasie na Domaši. Oficiálne vyjadrenie organizátorov znie takto:

,,Po komunikácii so záchrannými zložkami a SHMÚ, ktorí upozorňovali na veľkú pravdepodobnosť búrok a zrážok, sme boli nútení PRELOŽIŤ HUDBA ŽIJE DOMAŠA NA NOVÝ TERMÍN. V prvom rade dbáme na bezpečnosť a komfort našich návštevníkov, ktoré by sme v pôvodnom termíne nemohli s istotou zabezpečiť. Chceme si toto leto užiť Domašu tak, ako sme zvyknutí, preto nechceme festival presúvať na budúci rok.“

Moderátor Osťo, ktorý je zároveň aj jedným z organizátorov festivalu, sa vyjadril takto na video:

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa HUDBA ŽIJE | HŽ (@hudbazijeofficial)

Myslím si, že každý, kto bol niekedy na festivale alebo na nejakej inej akcii a zažil to, že začalo pršať, prípadne nejakú horšiu búrku, tak vie, že to vôbec nie je dobré. Väčšinou sa tak či tak preruší program, ľudia hľadajú úkryt pred dažďom a organizátori musia rýchlo zakryť techniku, ktorá by sa mohla poškodiť.

Nie je to nič príjemné a celkový vibe sa zaručene pokazí. Áno, sú prípady, že prší len jemne a koncerty aj napriek tomu prebehnú. Naposledy to bolo na Hip Hop Žije v Bratislave, kedy o druhej ráno začalo pršať na Dameho koncerte, no nebolo to nič hrozné a bol to posledný koncert dňa. Avšak, keď SHMÚ hlási búrky a silný dážď, ktorý môže byť aj celý deň, vtedy sa festival naozaj neoplatí otvoriť, čo v tomto prípade je aj osud festivalu Hudba Žije na Domaši.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Drake ohlásil vydanie nového albumu a vydal svoju prvú knihu básní!

 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa HUDBA ŽIJE | HŽ (@hudbazijeofficial)

Preto nechápem ľudí, ktorí písali pod oznámenie organizátorov negatívne komentáre na ich bezpečné a zodpovedné rozhodnutie. Osočovali ich z toho, že im pokazili leto, pripravili ich o peniaze, pretože už majú objednané hotely, prípadne to, že si niektorí vybavovali dovolenky a teraz s tým už nemôžu pohnúť u zamestnávateľov a tak ďalej. 

Na jednu stranu chápem frustráciu, pretože by som bol rovnako nahnevaný ako oni. Ale nie na organizátorov, ale na tú „smolu“, ktorú občas život prinesie. Pokojne, zap*čuj si doma, ponadávaj si na všetky svetové strany, ale, prosím, nepíš blbosti do komentárov. Radšej sa pokús situáciu vyriešiť čím skôr a naprav všetky škody, ktoré sa ti stali. Nič iné ti neostáva. Niekedy je potrebné prijať situáciu tak, ako naozaj je a zbytočne nekopať okolo seba.

Komentáre pod oznámením HHŽije (Zdroj: IG/@hudbazijeofficial

Čiže ľudia by chceli, aby to bolo aj za dažďa a búrky s tým, že ak sa niekomu niečo stane (blesk, voda, pošmyknutie sa, zranenie akéhokoľvek druhu zapríčinené zlým počasím atď.), tak kto bude brať za zranených prípadnú zodpovednosť? Oni nie, ale organizátori áno. Tu už nejde o žiadny festival, ale o zabezpečenie toho, že sa na 100 % nič nestane kvôli zlému počasiu. Verte mi, nikto by nechcel zažiť to, aby potom takí istí ľudia vypisovali komentáre, ak by sa nedajbože niečo stalo, prečo to organizátori neriešili dopredu, prečo neurobili hento a toto. Jednoducho, ľudom sa nezavďačíš. Pozrite si ďalšie komentáre:

Komentáre
Komentáre pod oznámením HHŽije (Zdroj: IG/@hudbazijeofficial)

Tieto komentáre sú pod videom, kde Osťo vysvetľuje situáciu. Ich vyjadrenia nedávajú ani štipku logiky, pretože na každý jeden komentár existuje normálne a jasné vysvetlenie, prečo je to inak. Z ničoho nič to organizátori neurobili, veď sami sa pripravili o „zárobok“ v prípade, keby nenašli iný dátum. Rovnako aj to, že sa čaká vždy do posledného možného dňa, keby sa náhodou počasie umúdrilo. A napriek tomu, niekedy sa naozaj umúdri o deň neskôr, keď už padlo rozhodnutie.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Takto Separ v Bratislave pokrstil album Flowdemort: Nový vlog DMSLIFE

Bohužiaľ, taký je svet a nepopulárne rozhodnutia musia padnúť vtedy, keď sa s tým dá ešte niečo urobiť. Pretože logistika a ďalšie veci, by sa už nedali naplánovať zo dňa na deň. Musíte chápať, že aj ten festival sa nepostaví za 1 deň. Takže toľko k hejtu, ktorý dostávajú organizátori za to, že sa starajú o vaše dobro. Napriek tomu všetkému, v komentároch bolo potom oveľa viac pozitívnych komentárov, ktoré mali pochopenie, a tak to má byť. Ak je vám však prednejšia hudba pred zdravím, tak to je určite na zamyslenie. Samozrejme, je to obrovská smola a takéto veci chce každý eliminovať. A tí, ktorí môžu prísť, radi sa s vami uvidíme na náhradnom dátume, na ktorý si môžeš kúpiť lístky tu.

P.S.: Ak chceš vrátiť lístok, všetky informácie nájdeš na ticketportali.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame